Menu

Cena reklamy

Online inzerce je jednou z nejlépe měřitelných typů inzerce, což umožňuje sledovat efektivitu kampaní a současně je možné ji velmi přesně zacílit na potenciální zákazníky.

Světové firmy investují stále vyšší a vyšší částky do online reklamy, proč? Online inzerce je jednou z nejlépe měřitelných typů inzerce, což umožňuje sledovat efektivitu kampaní a současně je možné ji velmi přesně zacílit na potenciální zákazníky.

Jaké typy reklamy existují?

Existuje velké množství inzertních systémů, které můžete využít a stejně velké množství reklamních formátů. Ne každý je vhodný pro všechna odvětví a současně je klíčové, jaké cíle si stanovíte a co od reklamy očekáváte.

Inzertní systémy:

Google Ads
Sklik
Facebook Ads
Bing
Zbožové srovnávače (Heureka, Glami, Favi, Biano)

Formát reklamy:

Inzertní systémy nabízí široké spektrum formátu reklamy. Od textových inzerátů ve vyhledávání – Sklik, Google Ads, Bing. Až po bannerové reklamy v obsahové síti, videoreklamy a mnoho dalších.

Kolik taková reklama stojí? Můžete si jí dovolit?

Rozhodli jste se, že chcete využít online reklamu a ptáte se, kolik Vás to bude měsíčně stát? Konkrétní částku vám nikdo předem neřekne a to i přesto, že občas na nějaký ten ceník reklamy na internetu narazíte. Záleží jaký typ inzerce si vyberete, v jakém rozsahu, co od něj očekáváte a hlavně na vašich možnostech.

Většina inzertních systémů funguje na principu aukce, tzn. cena se odvíjí od počtu konkurentů, odvětví a sezóny. 

Můžete spustit bannerovou reklamu v Google Ads, Skliku i Facebook Ads, kde cena za proklik bude kolem 5 Kč a v období Vánoc můžete spustit bannerovou reklamu za 70 Kč za proklik.

V případě textových inzerátů velmi záleží na odvětví, ve kterém podnikáte. 

Existují také formáty, které se dají objednat dopředu za předem domluvenou cenu za stanovený objem. Jedná se o tzv. přímý nákup. Tuto možnost nabízí například Sklik a ceník je veřejně dostupný. 

Pokud Vás zajímají možnosti online reklamy napište nám zprávu a společně vytvoříme strategii šitou na míru vašemu podnikání.