Menu

Instagram insights

Statistiky Instagramu vám pomohou dozvědět se více o vašich followerech (sledovatelích) a lidech, kteří komunikují s vaší firmou na Instagramu. Najdete tu například statistiky jako pohlaví, věkové rozmezí a lokace. Můžete také vidět, které příspěvky a příběhy vaše publikum vidí a na které nejvíce reagují. Statistiky a metriky vašeho účtu zahrnují také placenou aktivitu.

Chcete-li získat přístup ke statistikám Instagramu, přejděte na svou profilovou stránku a klepněte na tlačítko nabídky v pravém horním rohu a najděte kolonku „Přehledy“ (pokud máte zapnutou anglickou verzi aplikace tak „Insights“).

Instagram Přehledy jsou rozděleny na následující oddíly:

  • Přehled: V tomto oddílu se dozvíte informace o celkovém počtu oslovených účtů, interakcích s obsahem, o počtu sledujících a o přibližných výdělcích v uplynulých 7 dnech.
  • Vámi sdílený obsah: Tento oddíl prezentuje obsah, který jste v posledních sedmi dnech zveřejnili a propagovali v kanálu, příbězích a na IGTV.

Klepnutím na „Zobrazit vše“ zobrazíte veškerý obsah z dané kategorie, který jste za dané časové období zveřejnili, seřazený podle dosahu. Je to skvělý způsob, jak okamžitě zjistit, který z vašich příspěvků si vedl nejlépe. Pokud chcete, můžete si vybrat jiné časové období (od 7 dnů do 2 let) nebo hodnotící kritéria (typ interakce, podle které budou příspěvky hodnoceny). Můžete také klepnout na každý příspěvek a získat tak podrobný přehled o výkonu tohoto příspěvku.

Tato část vám dá pohled na veškerý obsah, který jste tento týden zveřejnili, a na to, jak zaujal vaše publikum.

Pod jednotlivými příspěvky a videi na IGTV můžete klepnout na Zobrazit přehledy. Zde uvidíte přehledy týkající se konkrétního obsahu:

  • Interakce: Zde uvidíte, jak lidé reagují s vámi publikovaným obsahem. Měří se zde projevený zájem fanoušků. To zahrnuje návštěvy nebo kliknutí na váš web, e-mail nebo telefonní číslo. Celkový počet interakcí se zobrazí nad grafem. Klepnutím na graf zobrazíte počet interakcí, kterých jste v minulém týdnu docílili. Tato podsekce vám může ukázat, jak si váš účet vede, pokud jde o aktivní zapojení vašeho publika. Interakce jsou klíčem k růstu a jeho udržení.
  • Objevování: V tomto oddílu se sleduje, kolik lidí si zobrazilo váš obsah a jak ho nalezli. Číslo nad grafem označuje váš dosah – počet jedinečných účtů, které viděly některý z vašich příspěvků nebo příběhů. Graf rozděluje toto číslo podle dnů v týdnu. Klepnutím na graf zobrazíte přesná čísla. Pod grafem najdete celkový zásah a hned pod ním uvidíte jeho porovnání se zásahem z předchozího týdne. Zjistíte také počet zobrazení. Jedná se o celkový počet zobrazení vašich příspěvků a příběhů. Toto číslo bude obecně vyšší než váš zásah, protože je pravděpodobné, že účty, které vás sledují, uvidí více než jeden váš příspěvek – a to je dobrá věc. Pokud zjistíte, že mezi těmito čísly není velká mezera, mohlo by to znamenat, že buď nezveřejňujete příspěvky příliš často, nebo vaši sledovatelé nevidí více příspěvků. V případě posledně jmenovaného by mohlo pomoci více zapojit vaše sledující komentováním jejich příspěvků a interakcí s nimi.
  • Propagace: Tento oddíl poskytuje informace o propagovaném obsahu.