Menu

Editace fotek na Instagram (Stories) step by step – Novinky z onlajnu #speciál

Autor Martina Součková Martina Součková

Instagram je vizuální platforma, kde kvalitní a autentické fotografie jsou alfou a omegou úspěchu. Nicméně se za jedním snímkem skrývá většinou celá řada úprav. A pokud stále při editaci fotek trochu tápete, jste tady správně. Připravili jsme pro vás tutoriál, jak editovat fotky na Instagram step by step!

Video

Ve speciálním videu, které je spíše tzv. tutoriál, jsme s kolegyní Dianou upravily 1 fotografii prostřednictvím 4 aplikací. Uvidíte tedy, jak lze upravit fotografii krok po kroku.

Fotky pro Instagram Feed

Fotografii jsme upravovaly ve 4 aplikacích na úpravu fotek ve feedu (galerii) vašeho Instagramového profilu.

1.   Lightroom

Software Lightroom využívá na úpravu fotek většina blogerů, youtuberů, ale i profesionálních fotografů. Mobilní aplikace je zjednodušenou verzí tohoto softwaru, je opravdu user-friendly a základní funkce poskytuje úplně zdarma. Kromě klasických funkcí, jako je editace jasu, kontrastu, sytosti nebo třeba zaostřování, si umožňuje hrát s barvami fotek a vytvářet vlastní presety.

2.   PhotoshopFix

Tato aplikace slouží ke stylizování celkového vzhledu, konkrétního místa či okolí fotografie. PhotoshopFix je skvělý v tom, že nepotřebujete být zkušení grafici, intuitivně a kvalitně vám přitom pomůže odstranit z fotky nevzhledný detail. 

3.   Snapseed

Aplikaci Snapseed doporučujeme využívat především na vyvážení fotky. Umožňuje totiž ubírat či naopak dodávat jas či sytost pouze u vybraných oblastí fotky. Skvěle slouží například na zesvětlení obličeje. Poslední dobou jsme si také velmi oblíbili HDR efekt, tak ho neváhejte vyzkoušet.

4.   PicsArt

PicsArt používáme na doladění posledních detailů na fotce. Umí přidat efekty sněžení, třpytu, deště a všeho možného, co vás napadne. My často používáme například maskové efekty odrážejícího se světla, které najdete přímo v kolonce Masks, kde si z velmi širokého výběru vyberete ten pravý pro vaši fotografii.

Pokud vás toto téma zajímá, doporučujeme náš článek Aplikace, které vyladí váš instagramový profil k dokonalosti, který vám představí další tipy a užitečné aplikace pro úpravu fotek.

Fotky na Instagram Stories

Co se týče platformy Inastagram Stories, připravili jsme si pro vás dvě aplikace, které pozvednou vaše Stories na vyšší úroveň.

1.   StoryArt

Tato aplikace nabízí velmi široký výběr již předpřipravených tematických šablon. Pokud si vyberete konkrétní téma, po rozkliknutí vám nabídne ještě další grafické návrhy, které ve Stories můžete využít. Je možné měnit barvy, přidat konkrétní fotografii či změnit typ písma, jeho velikost i barvu a dokonce na fotografii přidat efekt. 

2.   Unfold

Tato platforma je užitečná pro všechny, kdo mají rádi jednoduchý design a vícero předpřipravených možností ke stylizaci svých Stories. Můžete vytvořit příběh s popiskem, koláž fotek anebo přidat podkladové barvy.

Pokud by vás zajímaly tipy na další aplikace na úpravu Instagram Stories, pak doporučujeme přečíst článek na blogu Diana Ella 11 šikovných aplikací pro úpravu Instagram Stories.

Nezapomeňte se podívat na celé video, ve němž jsme vás s Dianou provedly kompletním procesem úpravy fotek pro Instagram (Stories) krok za krokem, a dejte nám vědět, jak vám náš průvodce pomohl.

19.05.2019

Komentáře