Menu

12 rozšíření do prohlížeče, která si jednoduše zamilujete

Autor Iveta Nečesalová Iveta Nečesalová

Doplňky do prohlížeče jsou skvělým pomocníkem, který vám zpříjemní a zefektivní práci a surfování po internetu. Nakoukněte, co používáme my v eVisions a inspirujte se seznamem nejlepších nástrojů, které si určitě oblíbíte. Tipy na rozšíření jsou primárně pro Chrom, který stále patří mezi nejrozšířenější prohlížeče. A tady jsou.

1. 1Password

O bezpečnosti na internetu se mluví dnes a denně. Přesto si sáhněte do svědomí-kolik stejných hesel používáte a jak moc složitá na odhalení jsou? Nebo jste použili sofistikovanější způsob a vedete si sešit, do kterého vepisujete svoje hesla, abyste si je všechny zapamatovali? Nesmysl. Jestli chcete mít všechny účty v naprostém bezpečí, začněte používat 1Password. Do 1Password si nastavíte jedno opravdu těžké heslo (to si skutečně zapamatujte) a postupně přidáte všechny svoje účty, které vyžadují zaheslovaný vstup. Mohou to být sociální sítě, ale i bankovnictví nebo e-mail. Unikátní jednorázová hesla si už nikdy nemusíte pamatovat, protože 1Password vám je vygeneruje. Je to jednoduchý způsob, jak budete mít data opravdu v bezpečí.

 

2. Grammarly

Ne všichni se mohou pochlubit angličtinou native speakera. Ale nebojte, grammarly vám podá pomocnou ruku. Nástroj využijí nejenom kopíci píšící anglicky, ale i všichni ostatní, kteří si potřebují zkontrolovat správnost anglického textu. Grammarly dokáže překontrolovat gramatické chyby a zároveň vám je vysvětlí a opraví v rámci kontextu.

3. Google Translator

Další super doplněk pro ty, kteří stále válčí s angličtinou. V čem spočívá přidaná hodnota? Nemusíte otevírat speciální okno, do kterého překopírujete text. Jednoduše zvýrazníte tu část, kterou potřebujete přeložit a kliknete na ikonu Google Translator. Text se vám přeloží do češtiny přímo na stránce. Ať už potřebujete přelouskat pár slov, odstavec nebo třeba celou webovou stránku, věřte, že překladač vám během pár sekund práci značně ulehčí. Neomezujte se ale pouze na angličtinu. Google Translator umí 103 různých jazyků.

4. Ghostery

Jak jednou začnete brouzdat na síti, zanecháte za sebou digitální stopu. Trackery vás sledují a shromažďují o vás informace. Společnosti, které obdrží váš datový profil na vás mohou následně ve správný čas a vhodnou dobu zacílit reklamu. Vrtá vám hlavou, jak zlepšit svoje soukromí v prohlížeči, a chcete mít pod kontrolou údaje, které o vás mohou zjistit třetí strany? Vyzkoušejte Ghostery. S jeho pomocí odhalíte, jak moc jste na internetu pod drobnohledem. Pomůže vám zablokovat různé trackovací technologie a skryje reklamu. Díky tomu zrychlíte načítání webových stránek a s tím i práci na internetu. Nejedná se ani tak o zvýšení bezpečnosti jako spíš zvýšení ochrany vašeho soukromí.

5. AdBlocker

Možná vás zaskočí, že zrovna na našem blogu vám radíme používat AdBlocker. Některé reklamy s videem, které vám ale skočí přes celou obrazovku, opravdu nemusíte během práce uvítat. Nemluvě o přílišné hlasitosti, která vás donutí nadskočit úlekem ze židle. AdBlocker spolehlivě skryje videoreklamu nebo bannery. Sami si pak nastavíte, na jakých stránkách se reklama zobrazovat může a na kterých ne. Lidem z marketingu doporučujeme jednou za čas AdBlocker vypnout. Zjistíte tak, jaká reklama na vás reálně cílí a komu jste se objevili v hledáčku.

6. OneNote Web Clipper

OneNote Web Clipper je velmi užitečný nástroj, díky kterému si uložíte a uspořádáte libovolný obsah z webu. Pokud jste momentálně zaneprázdnění a potřebujete se k něčemu vrátit později, přišel čas pro OneNote Web Clipper. Stránku si díky němu uložíte na později (podobně jako v aplikaci Pocket) nebo vystřihnete část textu, čímž eliminujete nepodstatné informace. I když jste offline, budete mít ke svým poznámkám přístup z jakéhokoli počítače, tabletu nebo mobilního telefonu. To se hodí.

7. Stay focused, be present/Forest

Jestli máte rádi hravé aplikace, stáhněte si Stay focused, be present/Forest. Nástroj vám pomůže méně prokrastinovat a víc se soustředit na práci. Znáte to, pracujete a pípne vám zpráva na Messengeru nebo vaši pozornost odvede notifikace z Twitteru. Sami si zvolte čas, během kterého se potřebujete opravdu soustředit. Když splníte svoje předsevzetí a budete makat jako mourovatí, vyroste vám stromeček. Pokud aplikaci vypnete a podlehnete pokušení nakouknout, co se na sociálních sítích děje, stromek vám uschne.

8. Buffer

Pracujete jako social media guru? Zpozorněte. Buffer je totiž skvělá pomůcka pro plánování příspěvků na sociální sítě. Stačí zadat čas a datum, kdy se má příspěvek zveřejnit a Buffer už udělá další práci za vás. V neplacené verzi můžete připojit Twitter, Facebook, Google+ a LinkedIn.

9. Bitly

Bitly funguje jako zkracovač sáhodlouhých URL adres. Potřebujete někam vložit odkaz plný parametrů? Bitly vám pomůže udělat z něj přehlednou adresu. Kromě toho vám umožní vysledovat, odkud na odkaz lidé klikli, kolikrát se tak stalo, a dokonce z jaké země. Můžete tak efektivně shromažďovat informace a měřit výkon kampaní na jednom místě.

10. OneTab

Tahle naprosto geniální funkce se bude hodit nejednomu linkbuilderovi, ale i všem ostatním, kteří mají ve zvyku otevírat ve vyhledávači mnoho karet. Jak to funguje? Jakmile nainstalujete OneTab, objeví se vám v pravém horním rohu modrá ikona filtru. Když na ní kliknete, OneTab vám převede všechny karty do přehledného seznamu a ušetří tím až 95 % paměti. Až se budete chtít k jakémukoliv oknu znovu dostat, jednoduše ho navolíte v seznamu a okno vám vyskočí jako samostatná karta.

11. Turbo Ad Finder

Spravujete klientům Facebook? Tohle rozšíření vám pomůže získat inspiraci pro reklamní kampaně nebo můžete udělat takovou menší špionáž konkurence. Jak to přesně funguje? Po zapnutí kouzelného tlačítka Turbo Ad Finderu vám Facebook v newsfeedu vyfiltruje pouze sponzorované reklamní příspěvky. Jednoduchým zapnutím/vypnutí regulujete, jestli chcete vidět všechny novinky, nebo pouze reklamu. Věřte, že když už jste s nápady v koncích, není od věci trochu prošmejdit, jak to dělají jiní.

12. SEO META in 1 CLICK

Nad tímhle doplňkem zaplesá srdce radostí nejednomu SEO konzultantovi. V rozšíření uvidíte několik záložek, které jsou rozdělené podle zaměření. Na kartě souhrn najdete všechny relevantní údaje jako je titulek stránky, popisek, KW, URL stránku, počet nadpisů a jejich hodnotu a mnoho dalšího. Na ostatních kartách detailněji prozkoumáte obrázky nebo odkazy. Nástroj vám přehledně zobrazí všechny informace, které jako SEO konzultant potřebujete ke své práci.

Vynechali jsme nějaké rozšíření do prohlížeče, bez kterého si neumíte představit fungování na internetu? Napište nám a zařadíme ho sem do článku:)

04.06.2018

Komentáře