Menu

Facebook

Facebook je sociální síť, na kterou mohou uživatelé přidávat komentáře, sdílet fotografie a zveřejňovat odkazy na zprávy nebo jiný zajímavý obsah na webu, živě chatovat a sledovat krátká videa. Sdílený obsah lze veřejně zpřístupnit nebo jej lze sdílet pouze mezi vybranou skupinou přátel, rodinou nebo s jednou konkrétní osobou.

Facebook vznikl v únoru 2004 jako školní sociální síť na Harvardově univerzitě. Založil ji roku 2004 programátor Mark Zuckerberg spolu s Eduardem Saverinem, Andrewem McCollumem, Dustinem Moskovitzem a Chrisem Hughesem. Původně sloužil jen studentům na Harvardu, ale poté se rozšířil i na další univerzity a později se stal přístupným pro jednotlivce i firmy.

V současnosti představuje Facebook se svými více jak 2,7 mld. uživateli lídra mezi sociálními sítěmi. Facebook je uživatelsky přívětivý. Zaregistrovat se do něj mohou i ti nejméně technicky založení lidé. Z původní myšlenky Facebooku být platformou, která spojuje jednotlivé uživatele a propojuje je, se postupně Facebook stal miláčkem firem, které ho využívají k oslovení svých zákazníků a prodeji svých služeb či produktů. Pokud na sociálních sítích ještě nejste aktivní, svěřte prezentaci své značky na sociálních sítích do našich rukou.

Hlavní funkce Facebooku:

  • Facebook vám umožňuje udržovat seznam přátel a zvolit nastavení ochrany osobních údajů.
  • Facebook vám umožňuje nahrávat fotografie a udržovat fotoalba, která lze sdílet se svými přáteli.
  • Facebook podporuje interaktivní online chat a schopnost komentovat stránky profilu vašeho přítele.
  • Podporuje skupinové, fanouškovské a obchodní stránky, které umožňují podnikům používat Facebook jako prostředek marketingu na sociálních médiích.
  • Facebook stories
  • Video můžete streamovat živě pomocí služby Facebook Live.