Menu

Twitter

Twitter je sociální síť zaměřená na sdílení krátkých příspěvků s maximální délkou 140 znaků. Tweet (příspěvek) se zobrazuje všem lidem, kteří sledují uživatele, jenž jej vytvořil. Dohledat se dá i pomocí vyhledávání. Roli hrají hashtagy, pod nimiž lze sdružovat příspěvky se stejnou tématikou.

V současnosti se Twitter často využívá ke sdílení bleskových zpráv se zbytkem světa – velké uplatnění tedy nachází ve zpravodajství, případně u profesionálních subjektů či lidí, kteří jsou přítomni na místech přírodních katastrof, teroristických útoků, převratů a podobně.

Pro firmy nabízí Twitter možnost placené propagace se širokými možnostmi cílení. Reklama zde nabízí tři možnosti: propagaci účtu, jednotlivého tweetu nebo sponzorovaných trendů. Pomocí inzerce je tedy možné vytvářet komunitu, získávat relevantní sledující, propagovat akce nebo zaujmout širší publikum. To pomůže dostat důležitou zprávu k více lidem. Díky propagaci se zvyšuje životnost tweetu – zobrazuje se více lidem a obtížněji se ztratí mezi ostatními příspěvky.