Menu

Novinky z onlajnu #33

Autor Petr Hlaváč Petr Hlaváč

Zajímá vás, jaké novinky se v marketingu objevily? Potom si nenechte ujít první letošní díl Novinek z onlajnu. Odhalíme vám, jaké změny si pro nás přichystaly sociální sítě, na co by měli dbát majitelé e-shopů, a nově zabrousíme i k našim německým sousedům.

Inzerce na YouTube – pozor na sankce

Google mění pravidla pro monetizaci videí: V rámci YouTube Partners programu doposud stačilo mít na svém kanále 10 tisíc kumulativních views, avšak nyní, chcete-li svá videa monetizovat, musíte na nich mít alespoň 4 000 hodin zhlédnutého času za posledních 12 měsíců a kanál čítající minimálně 1 000 odběratelů. O peníze i o svůj kanál však můžete  snadno přijít, a to právě nahlášením za případný násilný či spamový obsah

Sklik testuje rozšířenou volnou shodu

Do poloviny roku 2017 fungovala na Skliku klasická volná shoda, která zahrnovala překlepy, přechylování a skloňování slov, avšak v současné době budou do rozšířené volné shody spadat nově i synonyma a související vyhledávání.

Facebook mění algoritmy

Vypadá to, že Facebook se brzy umoudří a místo veřejného obsahu nám začne servírovat především příspěvky našich přátel, přičemž plánuje i aktualizaci metrik organického dosahu.

Nový osobní asistent Portal

Facebook se v květnu chystá přijít na trh s osobním asistentem zvaným Portal, který tak bude konkurovat Echo asistentovi od Amazonu.

Využíváte Instagram Stories Highlights?

Díky Instagram Stories Highlights nyní můžete svůj instapříběh zvýraznit a umístit jej přímo na svůj profil s tím, že nezmizí, dokud jej sami neodstraníte.

Social tipy pro rok 2018:

  • Nepodceňujte obsah (a obzvlášťe pak videa či livestreamy).
  • Spoléhejte se i na tzv. user generated content – získáte obsah zdarma a ještě navíc efektivně zapojíte publikum.
  • Při promování svých produktů nezapomínejte i na mikroinfluencery. Zaměřují se na užší segmenty a jejich vztah s followery je mnohdy bližší.

A co je nového v Německu?

  • Zákon o odstraňování nezákonného obsahu
    Od 1. ledna platí v Německu tzv. zákon o odstraňování nezákonného obsahu ze sociálních sítí tzn., že ¨pokud velké sociální sítě nebudou mazat nenávistné komentáře nebo příspěvky podněcující k násilí, mohou dostat poměrně vysoké sankce od německé vlády.
  • Facebook tak od nynějška musí prověřit veškerý nahlášený obsah do 24 hodin.
    Facebooku mimo jiné hrozí i sankce kvůli sběru osobních dat uživatelů, dle německé vlády by totiž uživatel sběr údajů mohl explicitně odmítnout
  • Aplikace WhatsApp Business
    WhatsApp plánuje spuštění aplikace WhatsApp Business, která by měla sloužit k obchodním účelům.
  • Změna počtu neověřených recenzí na Amazonu
    Amazon se rozhodl bojovat proti uměle vytvářeným recenzím, a to tím, že nyní může být k 1 produktu vloženo nanejvýš 10 neověřených recenzí za týden.

E-shopaři, dbejte na rychlost webu!

Uživatelé mnohdy očekávají, že se na web dostanou během 2 vteřin. Také se ujistěte, že je vaše stránka dostatečně mobile friendly a že neukazujete jiný obsah na desktopu a jiný na mobilu. Amazon vypočítal, že kdyby se jejich web zpomalil o 1 vteřinu, ročně by ho to stálo 1,6 miliardy amerických dolarů. A obsah zobrazovaný na mobilních zařízeních berte jako primární.

Platební služba Android Pay

Google v Čechách spustil službu Android Pay, která vám umožní platit telefonem. Google má však v plánu všechny své platební aplikace zastřešit pod službu Google Pay.

A na co se můžete těšit příště? Kromě reportáže, kterou vám přineseme z Ecommerce expo Prague konající se 30. ledna, se připravte i na pravidelný přísun novinek z německého onlajnu!

25.01.2018

Komentáře