Menu

Novinky z onlajnu #13

Autor Petr Vojtěchovský Petr Vojtěchovský

Pozor, pozor. U nás se pracuje i ve svátek, a proto vás Luděk Pulicar a Petr Vojtěchovský uvítali u pokračování Novinek z onlajnu také 28. října. Co řešili?

Je to tu. Uskutečnil se prodej Mall a Heureky

Česká investiční skupina Rockaway Jakuba Havrlanta, kupuje společnost Netretail Holding, která provozuje internetové obchody Mall.cz a online srovnávač Heureka. Celá transakce se uskutečnila za 5,4 miliardy korun. Kluci spekulovali o tom, proč byla cena tak nízká. Možná proto, že do hry může již brzo vstoupit dlouho očekávaný hráč – Amazon, který by tržbami Mall.cz pěkně zamával.

Coca-Cola zkouší Snapchat

Coca-Cola vyzkoušela rozhovor přes Snapchat. V USA je tahle sociální síť na byznys úrovni a pomalu proniká do Evropy. Čechy jsou první zemí na evropském kontinentu, kde chce Coca-Cola tuto sociální síť používat. První rozhovor proběhl s rapperem, který si říká Johny Machette. Coca-Cola poslala rapperovi statický obrázek s otázkou a on poté videem na Snapchatu odpověděl. Snapchat používá masivně především mladá generace.

Nová funkce na Twitteru

Twitter spustil novou funkci hlasování pomocí ikony koláčového grafu. Během psaní tweetu můžete přidat možnost reakce od ostatních uživatelů, kde se vám následně objeví anonymní statistika. Výsledky vám budou k dispozici po dobu 24 hodin, což je naneštěstí dost krátká doba.

Google pouští YouTube Red

Konečně je to tu. Předplatitelé mohou sledovat videa na YouTube bez reklam nebo v off-line režimu. Celá tahle legrace vás vyjde na 9,99 USD (239 CZK). Pokud jste již předplatitelem Google Music, Red máte v ceně. Podle Petra je to skvělý krok, protože autoři videí budou víc vydělávat. Znamenalo by to, že youtubeři by nemuseli vytvářet obsah jinde a na YouTube by zůstali.

Popcorn Time končí údajně kvůli výhružkám

Populární služba Popcorn Time, díky které jste mohli zadarmo a nelegálně sledovat filmy a seriály, již nefunguje. V minulých dnech se objevila zpráva, že Popcorn Time opustila větší část developerů kvůli výhružkám a projekt končí. Vydavatelé díky Popcorn Time přicházeli o hodně peněz, není proto divu, že k této situaci došlo.

Instagram spustil aplikaci Boomerang

Boomerang slouží k nahrávání pouze 1s videa, tzv. gifu. Video můžete následně sdílet na Instagramu nebo Facebooku. Reklamní formát zatím není nikde zveřejněn, stejně jako pro další aplikace od Instagramu.

Na Facebooku uvidíte i veřejné příspěvky

Sociální síť v poslední době vylepšuje indexaci veřejných příspěvků. Dosud se vám objevovali jenom příspěvky vašich přátel. Od teď najdete na zdi i veřejné příspěvky. Facebook zkvalitnil personalizované výsledky vyhledávání a filtrování.

Google Analytics vám ulehčí práci

V Google Analytics jsou konečně počítané metriky. Teď na to máte vzorec a nemusíte data vytahovat do Excelu a počítat je zvlášť. Díky tomu si můžete spočítat třeba průměrný příjem na jednoho uživatele. Přesný návod jak na tuto funkci, najdete na blogu agentury Honzy Tichého – Medio Interactive.

Školení linkbuilderky bylo zklamáním

Minulý týden vystoupila v Praze světoznámá linkbuilderka Julie Joyce. Školení s ní uspořádala agentura Dobrý web. Julie mluvila o nástrojích a trendech linkbuildingu. Luděk byl z jejího školení poměrně zklamaný. Julie udělala školení pro začátečníky a absolutně ho nepřizpůsobila českému trhu. Loni byla na Marketing Festivalu a ani tam Luďka nepřesvědčila. V našem rozhovoru s Jindrou Fáborským o Marketing festivalu zazněla věta, že Češi jsou v online marketingu velice schopní. Možná proto nepřekvapí, že Julie nepřinesla nic nového.

Palec nahoru pro Sklik

Uzavřené testování produktových inzerátů se otevřelo všem. S tím souvisí nový nástroj ppcHIT, který vám pomůže s automatizovaným sestavováním produktových kampaní a je dostupný v Skliku. PPCčkaři se mají na co těšit a Sklik jim jde hodně naproti.

Užijte si dovolenou s novou funkcí Airbnb

Airbnb testuje novou funkci Journeys. Zařídí vám ubytování, program a jídlo na celý den. Ulehčí vám plánování programu, najde typy na zajímavá místa, restaurace a vy nemusíte nic vymýšlet. Kluci se diví, že to není samostatná služba. Balíček pro jednu osobu stojí 500 USD.

Sledujte nás živě na Periscope nebo na Twitteru a YouTube a nenechte si ujít Novinky z onlajnu ani příště.

04.11.2015

Komentáře