Menu

eVisions: Novinky z onlajnu #4

Autor Luděk Pulicar Luděk Pulicar

Navzdory hrozící nepřízni počasí vytáhli Luděk s Petrem na trávník firemní sedačku, aby vám představili novinky, které pohnuly on-line světem během uplynulých 14 dnů. O Google, Facebooku, Applu i vyhledávači DuckDuckGo byly v pořadí již 4. Novinky z onlajnu.

Facebook zavádí přednastavené odpovědi

Správci stránek si mohli všimnout, že jim Facebook umožnil otestovat personalizované přednastavené odpovědi na zprávy fanoušků. Bude to mít nějaký dopad na zákaznický servis? Luděk si to nemyslí. V každém případě usnadní tato možnost správu stránek a urychlí komunikaci.

Nová verze Adwords Editoru

Google vydal v pořadí již jedenáctou verzi Adwords Editoru. Zkontrolujte si, zda ji máte již nainstalovanou. Stará vám totiž nebude fungovat.

Facebook měří dobu strávenou nad příspěvkem

Zpátky k Facebooku, který začal sledovat, jakým způsobem scrollujete stránku, a měří čas, který nad jednotlivými příspěvky strávíte. Postupně začne tato vymoženost ovlivňovat organický dosah příspěvku a to, kdo příspěvek uvidí. Rozhodně to bude jedna z užitečných metrik, která obsáhne i uživatele, kteří nic nesdílejí, nelajkují ani nekomentují.

Google se zaměřuje na pomalé weby

Google testuje označování pomalých webů. I když se tak zatím děje pouze v mobilním vyhledávání. Pomalé weby označuje v SERPu oranžovým vykřičníkem. Proto si raději zkontrolujte pomocí nástroje PageSpeed Insights rychlost svého webu. Google vám rovnou prozradí, jak na tom vaše stránky jsou, a doporučí, jak výsledek zlepšit.

Nechte si poradit při výběru mobilního telefonu

Pokud se chystáte koupit si mobilní telefon s operačním systémem Android, má pro vás Google nástroj, který vám pomůže vybrat si ideální telefon. Na nově spuštěném webu vám Google položí několik otázek a na základě odpovědí vyhodnotí, jaký androidí telefon by se vám nejvíc hodil.

Google Trends pracuje s reálným časem

Zajímá vás, v kolik hodin stávají Pražáci? Mrkněte do Google Trends, který vám to prozradí. Nasbíraná data zahrnují i údaje z YouTube, GoogleNews a GoogleShopping a daly by se použít třeba pro analýzu toho, kdy se kde pohybuje vaše cílovka, nebo pro plánování marketingových aktivit.

SEO Restart 2015

Kdo nebyl na třetím ročníku SEO Restart osobně, nechť si přečte report na našem blogu a za rok se budeme těšit na viděnou přímo na místě konání:)

Vyhledávání videí přes Bing

Co se vyhledávání videí týče, poráží Bing Google na hlavu. Kromě toho, že vám dodá super výsledky, disponuje i další vychytávkou, kterou Google neumí – po najetí myší na náhled videa se ihned spustí úryvek, takže hned víte, jestli je to ta písnička, kterou jste hledali. Petr je zvědavý na reakci Googlu.

iOS9 a jeho nové funkce

Apple chystá na podzim vydat nový iOS pro mobilní zařízení. Při té příležitosti získají vývojáři možnost pracovat s rozšířeními pro prohlížeč Safari a blokovat reklamy. Mějte se tedy na pozoru, protože funkce především add blocker může ovlivnit mobilní reklamu.

DuckDuckGo jede!

Sympatický vyhledávač DuckDuckGo, který nesbírá data o svých uživatelích, nejenomže ohlásil 10 milionů hledání denně (pro srovnání: Google 3,5 miliardy), ale povolil ho ve svých zařízeních i Apple, čímž má nakročeno k výraznému úspěchu. Luděk je sice zhýčkaný platformou od Googlu a na DuckDuckGo si nezvykl, ovšem Petra nadchly špičkové výsledky vyhledávání a vyhledávač doporučuje.

Content First 2015

Akce stíhá akci a my jsme všude. Proto si na našem blogu můžete přečíst první i druhý díl obsáhlého reportu z konference obsahového marketingu Content First.

We want you!

Nabízíte nebo hledáte práci v marketingu v zahraničí? Vyzkoušejte Mashable Job Board, nový „nástroj“ od Mashable. A pokud se chcete přidat k nám, neváhejte a napište na info@evisions.cz!

Potřebujete poradit v oblasti marketingu nebo se zeptat na něco ze čtvrtého dílu Novinek z onlajnu?  Pište na info@evisions.cz a my se vám ozveme! Těšte se na další díl 8. 7. 2015 opět od 13:00.

07.07.2015

Komentáře