Menu

Bing

Bing je jedním z celosvětově nejpopulárnějších internetových vyhledavačů provozovaným společností Microsoft. Byl založen v roce 2009 z důvodu pokusu o rozbití dominance Googlu. Tento cíl se Bingu nikdy splnit nepodařilo.

Vyhledávač je program, který uživateli umožňuje zadat libovolný vyhledávaný výraz a najít informace, které odpovídají zadanému dotazu. Za vyhledávač se považují i webové stránky, jejichž hlavní funkcí je poskytování této vyhledávací služby. Vyhledávače rozlišujeme podle druhu vyhledávaných dat jako textové, obrázkové nebo video vyhledávače. K nejpoužívanějším pak patří fulltextový vyhledávač.

Od roku 2009 přešel na technologii Bingu také vyhledávač Yahoo! Oba provozovatelé vyhledavačů uzavřeli vzájemnou dohodu na deset let. Společnost Yahoo! se měla pomocí svého adCenter postarat o zajištění reklamy, Microsoft prostřednictvím vyhledavače Bing vyhledávání. Společné dílo se však příliš nevydařilo. Monopol Googlu nebyl nikdy výrazně narušen a v průběhu dekády spíše posiluje. Dle oficiálních údajů nepřesáhl podíl vyhledavače Bing nikdy hodnotu 3,5 %, Yahoo! klesl podíl z původních téměř 5 % na necelá 2 procenta.

Vyhledávač Bing je oblíbený především v USA a Asii, a to zejména díky své integraci do MSN. Historii a funkce vyhledavače Bing si můžete detailně prostudovat na serveru ivyhledavace.cz.