Menu

Novinky z onlajnu #66 – Potenciál a mýty o Tik Toku | David Duc a Klára Jonášová

Autor Jan Vohralík Jan Vohralík

Vítáme vás u dalšího dílu Novinek z onlajnu, který se točí okolo Tik Toku. Co stojí za úspěchem této platformy a jaký je její potenciál? V rozhovoru jsme si nejen o tom popovídali s Davidem Ducem a Klárou Jonášovou.

Tik Tok už je pěknou řádku měsíců nejstahovanější aplikací na světě a stala se z něj platforma, kterou už nelze snadno ignorovat. V dalším rozhovoru pro Novinky z onlajnu jsme si o něm tedy popovídali s Davidem Ducem, zakladatelem TikTokuj.cz a Klárou Jonášovou, tvůrkyní na této aplikaci. Co podle nich stojí za úspěchem a jaký je potenciál této sociální sítě?

Aplikace Tik Tok, která původně začínala jako Musically, je dnes celosvětovým fenoménem a už několik měsíců se drží na první příčce v žebříčku nejstahovanějších aplikací na celém světě.

Už dávno navíc neplatí, že jde o sociální síť čistě pro děti. Drtivou většinu uživatelů v zahraničí i v Česku totiž tvoří dospělí. Tik Tok se proto záhy dostal i do hledáčku světových značek, které tady začaly budovat své profily, využívat influencer marketingu i placených Tik Tok Ads. Růst této platformy může teoreticky ohrozit jen Instagram, který formát Tik Toku ukradl pro své Reels. Zatím to ale vypadá, že tvůrci Reels využívají spíše jen pro recyklaci videí z Tik Toku.

#2 Tipy a rady na využívání Tik Toku

  • Najděte si svou vlastní formu obsahu, který bude jen váš a ryzí originál. Je to sice složité, ale lidé to ocení a snáze si vás zapamatují.
  • Nezapomínejte využívat hashtagy. Zatímco na jiných platformách jejich důležitost upadá, na Tik Toku mají stále důležitou roli a mohou vám pomoci dostat se na For You Page. Například díky #fyp nebo #fypcz.
  • Sledujte trendy. Tik Tok má svou vlastní trending page, reakce na trendy může váš profil výrazně zviditelnit a ukázat ho tak dalším novým sledujícím.
  • Nepodceňujete engagement s dalšími uživateli. Stejně jako na jiných aplikacích i tady můžete lajkovat, komentovat a sdílet, zcela novou formou tu jsou „duets“ a „stiches“, které vaše video přidají k videím jiného uživatele.
12.04.2021

Komentáře