Menu

10 zahraničních blogů, které by měl znát každý copywriter

Autor Jana Brücknerová Jana Brücknerová

Copywriter = věčný student. Souhlasíte? V oboru však nezakrní jen ten, kdo pravidelně sleduje trendy a čas od času si rozšiřuje obzory i dál než jen na hranici naší republiky. Právě za nimi se totiž nachází několik inspirativních blogů, které vaše pisatelské schopnosti posunou zase o level výš.

Připravit, pozor, vytvořit složku v záložkách a jde se ukládat!

1. Copyblogger

Kdo nezná Copybloggera, jako by nebyl. Seznamte se s blogem nadupaným hodnotnými články, které se zaobírají vším, co se týká obsahového marketingu. Obsah je možná král, nicméně zakladatel blogu, Brian Clark, razí filozofii, že pouze s ním velké divadlo nezahrajete. Týdně servírované články zastřešují obsahový marketing jako celek a předají vám nezbytné informace a podněty k tomu, abyste ve světě obsahu konečně získali žezlo a začali doopravdy kralovat.

 

Přečtěte si:

 

2. Copy Hackers

Jak napsat předmět e-mailu, který dosáhne nejvyšší míry otevření? Jak psát dobré webcopy? Jak se stát mistrem metapopisků? Pokud nesolíte odpovědi z rukávu, nevadí. Stačí, když víte, kde je hledat. A právě s tím vám pomůžou Copyhackers. Blog nabušený informacemi, studiemi a experimenty, které vás donutí se zamyslet, a možná i dokonce změnit svůj dosavadní pohled na copywriting. Články jsou dlouhé, ale rozhodně ne vyplněné vatou.

 

Pozor: čtení článků z tohoto blogu je jako jíst brambůrky – jakmile okusíte, nedokážete přestat.

 

Přečtěte si:

 

3. Men with Pens

Za dalším skvělým blogem – Menwithpens, paradoxně nehledejte muže, ale ženu. Ženu, která věří v sílu slov a naučí vás, jak ji využít nejen ve svůj prospěch. James se zabývá psaním a obsahem jako takovým, prozradí vám, co dělat, když vám dojdou nápady i slova, přičemž témata jako freelance writing (tj. psaní na volné noze) jí rovněž nejsou cizí.

 

Přečtěte si:

 

4. SmartBlogger

Dobrým blogerem (ani copywriterem) se nestanete ze dne na den. Své o tom ví i Smartblogger, který vám cestu na výsluní zkrátí přínosnými lekcemi doplněnými o tipy a cvičení z oblasti nejen blogování, ale také copywritingu. Zdejší články z vás udělají lepšího autora a pomohou vám vybrousit styl. Za blogem stojí virtuální tým talentů z celého světa (UK, AUS, USA…), kteří rovněž nabízejí zajímavé kurzy.

 

Přečtěte si:

 

5. Writtent

Na Writtent najdete komplexní copy tipy, které zasahují do SEO i do online marketingu obecně. Co od svých textů očekáváte? Zvýšení konverzí nebo explozi návštěvnosti? Ať už tak či onak, na Writtent se dozvíte, co udělat a jak postupovat, abyste nečekali věčně. Na své si tu přijdou i pisálci začátečníci, kteří chtějí v pořádného copywritera teprve vyrůst.

 

Přečtěte si:

 

6. Kate Toon Copywriter

Představujeme vám SEO copywriterku a SEO konzultantku z Austrálie, která sdílí užitečné tipy, osvědčené techniky, příběhy a  zároveň ukazuje, že copywriter je taky jen člověk. Blog Kate je příjemnou změnou, když jste přehlcení profesionálními radami a návody na webech „bez tváře“. Články mohou být přínosné jak pro freelancery, kteří ve volnonožectví občas tápou, ale i pro agenturní copywritery, kteří o sólo dráze zatím jen přemýšlí.

 

Přečtěte si:

 

7. Be a better BLOGGER

Blogeřina je dřina a pokud jste někdy spravovali blog se vším všudy, tušíte, kam mířím. Publikační plány, formátování, grafika, focení, propagace článků, komunikace se čtenáři… to vše se kolem blogu točí a psaní samotného článku je vlastně jen dílčí částí celého procesu. A kam jinam se vydat, když se chcete v blogování inspirovat a něco přiučit, než právě na Be a Better Blogger?

 

Přečtěte si:

 

8. Ahrefs blog

Co mají společného Pat a Mat s copywritingem a SEO? Tak třeba to, že nejlepších výsledků dosáhnou jen tehdy, když táhnou za jeden provaz. Kromě toho, že Ahrefs je velmi užitečný nástroj pro SEOisty i linkbuildery, najdete na něm také několik zajímavých článků o obsahu a již zmiňovaném SEO copywritingu.

 

Přečtěte si:

 

9. Elna Cain

Narodili jste se „s tužkou v ruce“ a chcete světu konečně ukázat, jaký potenciál ve vás je? Pokud vás neláká práce copywritera v agentuře (ačkoliv taková zkušenost leckdy odstartuje pomyslný domino efekt a posune vás v psaní mnohem dál), pak si zkuste vybudovat jméno pomocí tzv. freelance writingu. Na blogu Elny, freelance copywriterky na mateřské, načerpáte potřebné know-how o tom, jak se jako copywriter na volné noze uplatnit a uživit.

 

Přečtěte si:

 

10. Enchanting Marketing

Máte občas pocit, že vaše texty postrádají šťávu? Že taháte ta správná slova z paty, přičemž myšlenky si s vámi hrají na honěnou… a vy je ne a ne chytit? Pak se zastavte na blogu Henneke a proberte se archivem s články, které vám pomohou psát úderněji. Trefné copy příklady z praxe vám zase dokážou, že jedna a ta samá věc napsaná pokaždé jiným způsobem může zacílit, prodat, ale i odradit.

 

Přečtěte si:

A pokud chcete být mimořádně skvělými copíky, pak si do svých záložek přihoďte také následující 3 weby:

 

  • MOZ vám pomůže utvořit si obrázek o dalších oborech online marketingu.

 

  • Na Benchmark Email se zase vydejte posbírat nejrůznější tipy týkající se e-mail marketingu, jeho strategií, mocné síly a vyhodnocování.

 

  • Na blogu Content Marketing Institute se zasekne každý, koho zajímá obsahový i SEO marketing, budování publikasociální média i vizuální obsah.

 

A na závěr snad jen dodám: Kopíci, neschovávejme se v ulitě a rozšiřujme si obzory nejen v copywritingu, ale i v dalších oblastech, jakými jsou SEO, sociální sítě, analytika nebo třeba psychologie. Alespoň povrchově. Uvidíte, že vaše texty pak sklidí mnohem více ovoce.

LÍBIL SE TI ČLÁNEK? POŠLI HO DÁL, PROTOŽE SHARING IS CARING!

05.11.2018

Komentáře