Menu

Ahrefs

Ahrefs je nástroj sice vcelku drahý, ale k práci hlavně na linkbuildingu nezbytný. Za několik let své existence se Ahrefs vyvinul z primárně linkbuildingového nástroje na komplexní SEO nástroj, jehož všechny funkce by se slušelo popsat v samostatném článku.

V oblasti linkbuildingu vám pomůže především díky funkcím Keywords explorer a Competing domains, díky kterým budou linkbuildingové rešerše snazší. Poskytne vám také základní informace o doménách, ze kterých se budete snažit získat odkaz.

Ahrefs.com představuje populární nástroj na analýzu odkazového profilu webů. Spolu s MajesticSEO.com patří k nejlepším pomocníkům linkbuilderů a SEO konzultantů. Proto by vás mohlo zajímat, že v poslední době přibyly v Ahrefs 4 zajímavé funkce.

Broken links

Ahrefs.com pomůže všem SEO konzultantům vyhledat „rozbité“ příchozí nebo odchozí odkazy. Snadno tak získáte přehled o funkčnosti interního prolinkování. Kromě toho můžete prozkoumat weby, které jsou potenciálně vhodné pro získání odkazu, zjistit, zda obsahují nefunkční odkazy, a nabídnout jim alternativu.

Nová sekce Content

Ahres se již nezabývá pouze analýzou odkazů, ale i analýzou obsahu. Díky této sekci snadno zjistíte, který obsah z vašeho webu je nejsdílenější na sociálních sítích nebo má největší počet zpětných odkazů.

Více naleznete v článku Lukáše Palkoviče

Užitečná je také nová funkce Near-Duplicates, která hledá duplicitní URL a Title na vašem nebo jiném webu. V hodnocení zohledňuje i Canonical tag.