Menu

Expandujte do Slovinska

22 %
DPH
72 %
Podíl
nakupujících
online
EUR
Měna
37
Ease of
doing business
expanze do slovinska

E-Commerce Data

O slovinské e-commerce

Marketplaces

Marketplaces

Mimovrste.com
Merkur.si
Mercator.si

Platební metody

Platební metody

Creditcard
SEPA
Mobiamo
MINT

Online Shops

Online Shops

Amazon.com
Ebay.com
Zalando.si
Mimovrste.com

Slovinská ekonomika v kostce

Věděli jste, že...?

Ve Slovinsku žije 2,1 milionu obyvatel, jde tedy spíše o menší e-commerce trh. Podobně jako v dalších evropských zemích dominuje také ve Slovinsku na poli online prodejů segment módy, následují elektronika, potraviny a osobní péče. Na internetu pravidelně nakupuje 63 % Slovinců, trend je přitom podobně jako v dalších zemích vzestupný. Zajímavé je, že přibližně polovina slovinských online nakupujících se neomezuje pouze na místní nabídku. Slovinci pravidelně nakupují i v zahraničních obchodech.

Angličtina a němčina se ve Slovinsku vyučují na školách jako první, resp. druhý cizí jazyk. Znalost těchto jazyků je tedy ve Slovinsku na vysoké úrovni. Podle slovinských zákonů však musí být informace určené slovinským zákazníkům k dispozici ve slovinštině.

Co se týče doručování zásilek, mezi oblíbené služby ve Slovinsku patří Pošta Slovenije (nabízí ji 52 % slovinských internetových obchodů), dále pak GLS a DPD. Nejoblíbenější variantou platby za zboží je dobírka – chcete-li být na slovinském trhu úspěšní, měli byste možnost platby na dobírku rozhodně nabízet.

Naši klienti

Sázíme na dlouhodobé vztahy

Kontakt

Roman Teuschel

Roman si svou pozici vydobyl strategickým a byznysovým myšlením i kvalitním vedením kolegů. Optimismus (a lásku ke kávě) v sobě nezapře. S kým jiným tedy expandovat do zahraničí než s usměvavým vůdcem našeho mezinárodního teamu.

roman teuschel    Blog

    Přečtěte si víc

    Přečtěte si o obchodní expanzi na našem blogu.