Menu

Expandujte na Slovensko

20 %
DPH
68 %
Podíl
nakupujících
online
EUR
Měna
45
Ease of
doing business
expanze do slovenska

E-Commerce Data

O slovenské e-commerce

Marketplaces

Marketplaces

Mall.sk
Alza.sk

Platební metody

Platební metody

Creditcard
SEPA
Mobiamo
MINT

Online Shops

Online Shops

Alza.sk
Mall.sk
Itesco.sk

Slovenská ekonomika v kostce

Věděli jste, že...?

Slovensko pojí s Českou republikou dlouhá společná historie. Obě země dodnes úzce spolupracují, z toho důvodu se v mnoha ohledech chovají podobně. Platí to zejména v případě e-commerce a jeho rozvoje. Lidé na Slovensku například rovněž rádi nakupují přes chytré telefony (uskuteční se přes ně 65 % všech transakcí v e-shopech). Vypovídá to o skutečnosti, že přes internet na Slovensku v hojné míře nakupují mladší uživatelé.

Podobně jako v Česku dominuje i na Slovensku v internetovém prodeji několik společností. Alza.sk – která je součástí české skupiny Alza – se na celkových tržbách z internetového prodeje na Slovensku podílí ze 35 %.
Najdeme ale i mnoho ekonomických aspektů, ve kterých se Slovensko od České republiky naopak liší. Příkladem je národní měna. Na Slovensku se od roku 2009 platí eurem, zatímco v Česku zůstává oficiálním platidlem česká koruna.

Naši klienti

Sázíme na dlouhodobé vztahy

Kontakt

Roman Teuschel

Roman si svou pozici vydobyl strategickým a byznysovým myšlením i kvalitním vedením kolegů. Optimismus (a lásku ke kávě) v sobě nezapře. S kým jiným tedy expandovat do zahraničí než s usměvavým vůdcem našeho mezinárodního teamu.

roman teuschel    Blog

    Přečtěte si víc

    Přečtěte si o obchodní expanzi na našem blogu.