Menu

Expandujte do Bosny a Hercegoviny

17 %
DPH
38 %
Podíl
nakupujících
online
BAM
Měna
90
Ease of
doing business
Bosnia expansion

E-Commerce Data

O e-commerce v Bosně a Hercegovině

Marketplaces

Marketplaces

Olx.ba
Ebay.com
Amazon.com

Platební metody

Platební metody

2checkout
Paysera
Paypal

Online Shops

Online Shops

Zara.com/ba
Sportvision.ba
Jysk.ba

Bosnia and Herzegovina

Bosensko-hercegovinská ekonomika v kostce

Věděli jste, že...?

Bosna a Hercegovina je svými 3,3 miliony obyvatel pro internetové prodejce poměrně malým trhem. Nakupování přes internet navíc v zemi není příliš rozšířené. V roce 2021 zde nakupovala on-line pouze čtvrtina uživatelů internetu. Podobná situace je i na straně prodejců, v Bosně a Hercegovině prodává zboží on-line jen málo společností. Většina prodává prostřednictvím mezinárodních platforem třetích stran, jako je Amazon nebo Alibaba. Vzhledem k tomu, že platba kreditní nebo debetní kartou v zemi stále není široce rozšířena, je preferovaným způsobem platby dobírka. Chcete-li být na bosenském trhu úspěšní, měla by být tato varianta úhrady zboží v každém případě nabízena. Problémem v Bosně a Hercegovině zůstává logistika. Velkou část země pokrývají Dinárské hory, které komplikují přepravu zboží. Například doručení zásilky z Německa trvá přibližně 12 pracovních dnů.

Přesto by bosenský internetový trh neměl být ignorován. Prostředí s omezenou mírou konkurence a nástup nové generace, která on-line služby s oblibou využívá, by v zemi mohly v budoucnu vést k rozvoji internetových obchodů.

Naši klienti

Sázíme na dlouhodobé vztahy

Kontakt

Roman Teuschel

Roman si svou pozici vydobyl strategickým a byznysovým myšlením i kvalitním vedením kolegů. Optimismus (a lásku ke kávě) v sobě nezapře. S kým jiným tedy expandovat do zahraničí než s usměvavým vůdcem našeho mezinárodního teamu.

roman teuschel    Blog

    Přečtěte si víc

    Přečtěte si o obchodní expanzi na našem blogu.