Menu

4 kroky k upevnění týmu při teambuildingových aktivitách

Autor Iveta Nečesalová Iveta Nečesalová

Dostali jste za úkol zorganizovat teambuilding a došly vám nápady? Chcete vědět, kam vytáhnout kolegy? Potřebujete stmelit tým, ale nevíte jak? Přečtěte si, co váš čeká a podrobte své odhodlání kritickému testu.

Krok 1: Rozklíčujte povahu svých kolegů

Udělejte si průzkum oblíbenosti teambuildingu v generaci 40+ a s největší pravděpodobností zjistíte, že každoroční firemní výlet do nejbližšího restauračního zařízení je akce, na kterou se někteří psychicky připravují po zbylých 12 měsíců. Organizovaný program střídá trapná konverzace s kolegy zlitými pod obraz a druhý den se všichni zúčastnění pracně dostávají z kocoviny. A co mladší generace? Má teambuilding v oblibě? Záleží na osobní nátuře. Introverti teambuilding přetrpí se zaťatými zuby, extroverti se na něj těší týdny dopředu a vymýšlejí ještě větší šílenosti než posledně.

Krok 2: Zorganizujte stmelovací víkend v Horní Dolní

Když už jste s kolegy od pondělí do pátku, proč si je neužít i o víkendu? Konečně se vám horko těžko podařilo najít ubytování, které alespoň částečně odpovídá vašim představám a rozpočtu. První zádrhel – kolegové se nezvládnou domluvit na termínu. Plánovači na vás vytáhnou zaplněný Google kalendář do konce roku a neplánovači na vás zírají, cože to po nich chcete tak dlouho dopředu. I kdybyste zvládli tohle, garantuji vám, že se 3 dny před odjezdem začnou všichni hromadně odhlašovat. V chatě pro 20 lidí tak zbydete 2 a rozhodně zažijete největší party svého života.

Krok 3: Zahrajte si se šéfem paintball

Můžete se vykašlat na víkendový pobyt a vrhnout se vstříc jednodennímu adrenalinu. Sportovnímu vyžití se meze nekladou. Neriskujete kocovinu a ještě pro sebe něco uděláte. Vyzkoušejte paintball, laser game, přetahování za provaz, nebo třeba únikovky. Musíte si jenom ohlídat soutěživého šéfa. Máte dvě možnosti. Konečně si na něm smlsnete a při nejbližší příležitosti ho rozstřílíte napadrť, nebo ho záměrně minete, i kdyby stál přímo před vámi. Záleží totiž také na tom, jestli se blíží konec kvartálu a vás čeká hodnotící pohovor nebo rozdělování prémií.

Krok 4: Vychutnejte si večeři a napijte se

Neradi se potíte při sportu a na víkend se vám nikam nechce? Nevadí. Vyrazte do víru velkoměsta, dopřejte si dobré jídlo a pár kapek alkoholu. Ten prý uvolňuje atmosféru a rozvazuje jazyk. Ale pozor. Kdo se neztříská na začátku, riskuje, že ztratí vlnu sounáležitosti s ostatními. Rozvázání jazyka může skončit hádkou, upřímnou zpovědí, o kterou nikdo nestál, nebo dokonce (ne)plánovaným sexuálním zážitkem.

Už jste si promysleli, co podniknete? Vždycky záleží na partě, kterou máte kolem sebe. Nic nedělejte násilně, zvažte všechna pro a proti a pamatujte na to, že i kdyby se vám na teambuildingu stal největší trapas vašeho života a všichni si o tom povídali dalších 6 měsíců, účel to splnilo. Stmelili jste tým.

Témata: Osobní rozvoj
24.03.2016

Komentáře