Menu

Seznam peněženka

Pro inzerci ve vyhledávači Seznam lze použít inzertní nástroj Sklik. Jedná se o PPC nástroj podobný Google Ads, ale je dostupný pouze pro Českou republiku. Skrze tento nástroj můžete spustit velké množství formátů reklam. Textové reklamy ve vyhledávači, bannery v obsahové síti, nebo můžete využít z velkého množství brandových formátů.

Kompletní nastavení inzerce je možné z účtu, který si inzerent aktivuje skrze vytvořenou e-mailovou adresu. Kromě samotné inzerce můžete v rozhraní nastavit i platby.

Ty se nastavují v klientské zóně, jejíž součástí je služba Seznam Peněžnka.  Do klientské zóny se inzerent přihlašuje pomocí totožného emailu. V menu najdete všechny potřebné podklady – vaše doklady, přehled transakcí, faktury. 

Peněženku lze dobít několika způsoby – převodem, platební kartou případně bankovní platbou online. Po převodu finančních prostředků máme v účtu k dispozici částku (kredit), který můžeme využít pro inzerci. Seznam peněženka funguje v systému Sklik, ale je také dostupná pro inzerci na Zboží.cz a Firmy.cz, což jsou další nástroje od společnosti Seznam, skrze které lze vaši firmu propagovat. 

Seznam peněženka funguje i ve službách:

  • Sklik – PPC reklamní systém
  • Zboží.cz – srovnávač cen zboží
  • Firmy.cz – propagace profilu v katalogu na Firmy.cz

Není výjimkou, že správa inzertního účtu je svěřena do rukou externího partnera. V takovém případě je možné, aby za inzerci platil jiný subjekt, jedná se o tzv. platební propojení. Podmínkou je, aby účet, který bude spravovat finance měl Debet. Debet se sjednává skrze obchodního zástupce Seznam.cz. Současně je podmínkou, aby měl účet zodpovědný za platby přístup do inzertního účtu.