Menu

Expandujte do Rumunska

19 %
DPH
45 %
Podíl
nakupujících
online
RON
Měna
55
Ease of
doing business
expanze rumunsko

E-Commerce Data

O rumunské e-commerce

Marketplaces

Marketplaces

Emag.ro
Olx.ro

Platební metody

Platební metody

Dobírka
Kreditní karta
Převodem

Online Shops

Online Shops

Fashiondays.ro
Altex.ro
Dedeman.ro

Rumunská ekonomika v kostce

Věděli jste, že...?

V internetovém prodeji Rumunsko stále zaostává za většinou ostatních evropských zemí. V posledních letech však tento segment dosahuje významného růstu. Jen v roce 2021 vzrostla rumunská e-commerce o 26 %. Největší podíl na tržbách má módní odvětví, následují elektronika a média. Z necelých 20 milionů obyvatel jich nakupuje na internetu přibližně 70 %, tento podíl navíc rovněž dlouhodobě roste. Hlavním hráčem je v oblasti maloobchodu Emag.ro (s ročním obratem ve výši 990 milionů dolarů), následují Fashiondays.ro a Altex.ro.

Rumunsko má svou vlastní měnu – rumunský lei (RON). Hlavním jazykem je zde rumunština, na druhém místě je z hlediska významnosti maďarština (s více než milionem mluvících). Jen malé procento obyvatelstva hovoří plynně anglicky, internetové stránky by proto měly být psány v rumunštině.

Naši klienti

Sázíme na dlouhodobé vztahy

Kontakt

Roman Teuschel

Roman si svou pozici vydobyl strategickým a byznysovým myšlením i kvalitním vedením kolegů. Optimismus (a lásku ke kávě) v sobě nezapře. S kým jiným tedy expandovat do zahraničí než s usměvavým vůdcem našeho mezinárodního teamu.

roman teuschel    Blog

    Přečtěte si víc

    Přečtěte si o obchodní expanzi na našem blogu.