Menu

Nejlepší teambuildingové hry, které si zahrajete online

Autor Simona Samcová Simona Samcová

Na práci z domova jsme se po zavedení karantény zvládli úspěšně adaptovat všichni. Je ale důležité stále udržovat týmového ducha. Jaké teambuildingové hry vám pomohou utužit firemní vztahy i při home office? Na konci článku si navíc můžete dvě z nich stáhnout a rovnou začít hrát.

V článku objevíte několik her, které oživí vaše meeting calls, pobaví vás a zároveň utuží váš tým. Jde o jednoduché online hry, které se dají hrát jak v týmu, tak jednotlivě. Všechny hry je důležité připravit s předstihem – nejlépe vytvořením prezentace, kterou během videokonference nasdílíte svým kolegům.

Hra Poznej svého kolegu

Hra má několik variant. Princip je ale u všech stejný a pravidla si můžete stanovit podle sebe. Organizátor hry sesbírá od všech členů týmu informace dle vybrané varianty, připraví prezentaci a hra může začít. Možnosti jsou následující:

Popiš se třemi vlastnostmi, podle kterých tě ostatní poznají

Popiš se třemi smajlíky, kteří tě charakterizují

Odpověz na otázky a pobav své kolegy

Hra Dvě pravdy a jedna lež

Organizátor hry sesbírá od každého člena týmu tři informace. Mohou to být údaje z jejich soukromého anebo z pracovního života. Dvě informace musí být vždy pravdivé a jedna lživá. Organizátor hry vytvoří prezentaci a všichni pak společně hádají, která informace je nepravda.

Hra Poznej podle smajlíků

Hra, která koluje po celém internetu a má mnoho variant. Pomocí smajlíku se dají popsat nejen pocity, ale také názvy filmů, písniček apod. Všechny varianty jsem pro vás rozepsala a na úplný konec článku jsem připojila také řešení a prezentace ke stažení.

Poznej zemi podle smajlíků

Poznej film podle smajlíků

Poznej tým podle smajlíků

Organizátor hry popíše každý tým pomocí smajlíků. Na společném video callu pak všechny týmy hádají, kdo je kdo. Tým, který pozná sám sebe, mlčí a nechá hádat ostatní týmy.

Zde si můžete stáhnout připravené varianty her s emojis: Poznej zemi podle smajlíků a Poznej film podle smajlíků.

29.04.2020

Komentáře