Menu

Super Bowl. Když chcete za reklamu utratit co nejvíc

Autor Jaroslav Vidim Jaroslav Vidim

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší reklamy z předcházejících ročníků Super Bowlu. Podívejte se!

Když se řekne Super Bowl, většina lidí si vybaví americký fotbal. Sport, kterému drtivá většina lidí v Evropě nerozumí a slovo „fotbal“ v názvu tohoto sportu je pro ně zdrojem posměchu. V tomto článku ale nebudeme rozebírat tento fenomén, jeho smysl a pravidla. Představíme si ho z komerčního pohledu. Finále americké Národní fotbalové ligy totiž sleduje celá Severní Amerika a další miliony lidí ze všech koutů světa. Proto je Super Bowl nejen nejen sportovním svátkem, ale také svátkem celosvětové reklamy.

Společnosti z celého světa se předhánějí v natočení co nejlepší reklamy, která má za cíl jediné – oslovit co nejvíce diváků o přestávce během finále. Z reklam pouštěných během Super Bowlu se stal během mnoha let naprostý kulturní fenomén, stejně tak vyhledávaný jako samotný zápas. Tomu samozřejmě odpovídá nejen kvalita spotů, ale i cena. Mnoho lidí se na finále dívá dokonce jen proto, aby tyto nejdražší a nejlepší reklamy světa viděli.

Cena za 30vteřinový spot se totiž pohybuje okolo 4 milionů dolarů (cca. 120 milionů korun) a jelikož nás letos čeká jubilejní 50. ročník, dá se očekávat, že cena za reklamu ještě o něco povyroste.

A jaké reklamní spoty kralovaly uplynulým ročníkům?

Mercedes-Benz

Mercedes představil animovanou pohádku o dvou zvířátkách, která závodí o vládu nad lesem a přízeň ostatních.

Mophie

Trailer na nový katastrofický film? Nikoliv, to jen americký výrobce baterií do mobilních telefonů natočil reklamu, která po vizuální stránce konkuruje těm nejlepším filmům tohoto žánru.

Microsoft

Reklamu o výzvách a překonávání překážek natočil Microsoft.

Carl’s Jr.

Reklama na přírodní burger vzbudila na sociálních sítích doslova šílenství.

KIA Sorento

Obsadit do reklamy známou osobnost se rovná sázce na jistotu. A s Piercem Brosnanem v roli agenta 007 vyhrajete rovnou jackpot.

Clash of Clans

Liam Neeson je drsňák, který nikomu nic nedaruje. Pokud se s ním dostanete do křížku v této hře, neříkejte, že jsme vás nevarovali.

Game of War

Kate Upton jako vládkyně fantasy světa? To už ani není sázka na jistotu, ale jistota až za hrob.

 

05.02.2016

Komentáře