Menu

TOP 11 nejsledovanějších českých hokejistů na sociálních sítích 2019

Autor Martina Součková Martina Součková

Jak si vedou čeští hokejisté na sociálních sítích? Rozhodli jsme prozkoumat českou hokejovou scénu a zjistit, kteří mají největší fanouškovskou základnu.

Do naší hokejové infografiky jsme zařadili aktivní české hokejové mistry, kteří jsou v rámci počtu fanoušků na předních příčkách na zmiňovaných sociálních sítích.

Hokejová fanouškovská komunita je ovlivněná jednak vlastními úspěchy a loajalitou fanoušků, tak i jménem klubu, ve kterém hráč aktuálně působí. To dokazuje fakt, že hokejisté umisťovaní na prvých místech, jsou hráči slavné americké NHL.

Čeští hokejisté na Facebooku

Nejvíce fanoušků na této sociální platformě má hokejová legenda Jaromír Jágr, který je vůbec jedním z nejznámějších českých hokejistů. S určitým odstupem se na druhém místě umístil Tomáš Plekanec a třetí místo obsadila mladá hvězda David Pastrňák. Mezi dalšími deseti nejpopulárnějšími je například Radko Gudas, Jakub Voráček nebo Petr Mrázek.

Čeští hokejisté na Instagramu

Nejvíce followerů na této sociální síti naslouchá Davidovi Pastrňákovi, který sdílí mimo hokejových i soukromé fotky ze svého života. Druhé místo náleží Jaromíru Jágrovi, který zde také odhaluje své soukromí a na třetí příčce se drží Petr Mrázek.

Čeští hokejisté na Twitteru

Zde znovu patří první místo Jaromíru Jágrovi. Ten je tak vítězem hned na dvou sociálních sítích. S poměrně větším odstupem ho dohání Jakub Voráček a na třetí místo útočí Tomáš Hertl.

Čeští vs. světoví hokejisté

Jako bonus přikládáme tabulku, která na Instagramu a Twitteru srovnává pořadí nejpopulárnějších světových hokejistů s těmi českými. Podívejte se, jak se Češi umístili v rámci celého světa.

06.05.2019

Komentáře