Menu

Copywriter/Content Specialist (Medior)

Boží texty, co mají náboj. Drajv, který by roztancoval i nepálského mnicha a chuť se v copy světě dál rozvíjet. Pokud tohle všechno máš, pak pro tebe dost možná máme dream job. Čti dál a nenech si ho ujít.

Hledá se kreativec a tvůrce

Vyhlašujeme pátrání. Po copywriterovi, kterého baví svět content marketingu a rád se dívá dál než za poslední tečku. Nemusíš mít na kontě stovky obsahových projektů a Pulitzera k tomu. Chceme někoho, kdo věci dělá srdcem, je na něj spoleh a v hloubi duše ví, že není jen pisálek, ale spíš ambiciózní tvůrce. Tvůrce, který nejenže doplní náš copy tým, ale bude ho s námi aktivně budovat. 

Na koho přesně máme zálusk?

 • Praxi v copywritingu už máš, víš, co tohle řemeslo obnáší, ale nemusíš být ostřílený senior.
 • Psaní tě nesmírně baví, ale rozhodně nechceš zůstat jen u něj.
 • 100 % ti (většinou) nestačí – když ti svěříme klienta či tvorbu obsahové strategie, pustíš se do projektu s vervou a dáš do toho maximum.
 • Jsi pečlivý/á, organizovaný/á a dodržuješ termíny.
 • Máš pozitivní přístup – k práci, novým úkolům, výzvám i k životu celkově. Nehledáme zaměstnance, ale fajn parťáka, který si s námi sedne i lidsky
 • Jsi schopný/á pracovat samostatně a aktivně.
 • Máš zvládnutý time management, dokážeš prioritizovat úkoly a zodpovědnost je pro tebe na prvním místě.
 • Budeš moci docházet alespoň 3× týdně do naší karlínské kanceláře.

A klidně si s námi čas od času zajdeš na víno nebo zahraješ stolní fotbálek… 🙂

Co ti v eVisions nabízíme?

 • Práci na částečný úvazek (cca 120 hodin/měsíc), která tě bude bavit.
 • Příležitost tvořit obsah pro zajímavé a známé značky, i ty mezinárodní.
 • Systematický tréninkový program pro nováčky, který tě v marketingu posune.
 • Prima kolektiv a pohodovou atmosféru v týmu.
 • Volnost v organizaci práce – je nám jedno, zda ráno napíšeš dva články a odpoledne si vyhradíš na méně kreativní činnosti. Práci si organizuješ podle sebe a sám/sama si hlídáš, abys vše odevzdal/a včas.
 • Důvěru a vstřícnost ze strany vedení, pokud vše šlape, jak má.
 • Možnost si částečně vybrat, o čem budeš psát.
 • Know-how v podobě pravidelného vzdělávání, přístupů do lekcí Digisemestru i cenných rad od kolegů.
 • Zpětné vazby na tvé texty nejen od naší korektorky.
 • Pružnou pracovní dobu s možností home office.
 • Celou řadu firemních benefitů – MultiSport kartu (po 3 měsících spolupráce), možnost sick days a flexibilní dovolené, společné snídaně i večeře, stolní fotbálek a mnoho dalšího.

Co přesně u nás budeš dělat?

Nejčastěji budeš:

 • Psát – od článků na blog přes PR články až po úderné popisky.
 • Připravovat nebo revidovat webové texty.
 • Podílet se na tvorbě obsahových strategií a publikačních plánů pro klientské blogy.
 • Aktivně se podílet na růstu našeho copy týmu a přicházet s vlastními nápady.
 • Tvořit texty pro eVisions, ať už články na náš blog, tiskové zprávy nebo chytlavé popisky k bannerům.
 • Účastnit se projektových schůzek a meetingů s kolegy – diskutovat, vymýšlet strategie a posouvat věci kupředu.

Proč tvořit obsah zrovna v eVisions

Doby, kdy jsme denně psali PR články jako na běžícím páse, jsou dávno pryč. Dnes se v eVisions staneš součástí týmu copywriterek, které tvoří texty komplexně, mají přesah do SEO a jejichž posláním je vytvářet smysluplný a fungující obsah. Mimo to jsme pořád jen parta pohodových holek, které spojuje láska k textům, místy nemístný humor a život, občas stejně barevný jako naše oblečení.

Obsah, který má smysl

V zásadě máš dvě možnosti – buď ti stačí radost z pěkně napsaného textu a víc ke štěstí nepotřebuješ, nebo chceš od copywritingu víc. Vidět za sebou výsledky, sledovat, zda tvé texty fungují a máš chuť projekty i sebe neustále posouvat. Pokud se řadíš spíš k té druhé skupině, budeme si rozumět. Zasvětíme tě do nástrojů, se kterými pracujeme, ukážeme ti, jak tvoříme obsahové plány a odhalíme ti tajemství featured snippetů.

Stereotypní psaní? To u nás nehrozí

Při psaní řešíme principy SEO, využíváme marketingové nástroje a techničtější texty vyvažujeme kreativními brainstormingy. Snažíme se, aby naše práce byla různorodá a nezabředla do stereotypního psaní, protože upřímně… to nás děsí. V praxi to pak vypadá tak, že jeden den píšeme články na blog, druhý den děláme revize článků a ten třetí textujeme web s lihovinami. A co je nejdůležitější na konci pracovního dne? Že nás to baví.

Máme boží brandy

A teď nemáme na mysli lahodný destilát z vinných hroznů, ale naše skvělé klienty. V agentuře získáš šanci pracovat na zajímavých projektech, ke kterým by ses na freelance jen těžko dostával/a. Naše klientské portfolio má poměrně široký záběr a nudit se rozhodně nebudeš. Píšeme o parfémech, cestování, tvoříme recepty na Dáme jídlo blog a vedle toho se s vervou pouštíme do textů o zdicích materiálech či tepelných čerpadlech. A všechny se shodneme, že právě obory, které pro nás byly španělskou vesnicí, nás řemeslně nejvíce posunuly.

 

Se SEO týmem táhneme za jeden provaz

Prostornou kancelář sdílíme s naším oblíbeným SEO týmem (tím úplně největším v Česku!), s jehož členy spolupracujeme na projektech a společně se snažíme doručovat klientům co nejlepší výsledky. 

Vyhradíme ti čas na vzdělávání

Přestože očekáváme, že v copywritingu nejsi úplným nováčkem, poskytneme ti v rámci pracovní doby prostor pro další vzdělávání nejen v oblasti copywritingu. Know-how si předáváme během interních školení, společných diskuzí či copy meetingů. Vzděláváme se ale i externě a potkat nás tak můžeš třeba na Copy Campu nebo Content First.

Nahlédni pod pokličku našeho copy týmu

S tradiční představou copíka – vstát, dát si kafe a pak celý den psát, psát a psát – tady moc nepochodíte. V eVisions totiž občas vyměníme texty za analýzy, kafe za popracovní pivo a stolní počítač za stolní fotbálek. Pro mě je ale největší výhodou možnost rozvíjet se v tom, v čem sama chci. Stačí říct, že chci dělat více analytické práce nebo si zkusit třeba e-mailing či klíčovku a moje přání je vyslyšeno. Každá z copywriterek je zkrátka specialistkou na něco jiného. A když vidíte, že vaše texty opravdu fungují, tak je to k nezaplacení. Navíc pravidelná zpětná vazba od týmu i korektorky je už jen třešničkou na dortu.“

— Danča Grófová, Content Specialist —

„Do eVisions jsem nešla s velkým očekáváním. O to větším překvapením pro mě bylo, že teď nechci pryč. Při pohovoru mě nalákali na možnost dalšího vzdělávání, ale byla jsem skeptická – slíbí modré z nebe, a nakonec mě odbydou jedním školením. Nemohla jsem se víc mýlit. Za dva měsíce jsem zjistila, jak se tvoří publikační plány, nakoukla jsem do tajemného světa SEO, a když už jsem si myslela, že toho vím docela dost, rozhodli se mi do hlavy vtlouct záhadné featured snippets. Zkrátka a dobře tu na nudu nemám čas. Občas se toho sejde hodně (ostatně jako v každé práci). Vždycky se ale najde někdo, kdo mi pomůže dobít novou energii u partičky fotbálku nebo půllitříku piva.“

— Adél Mrzílková, Content Specialist —

 

Máš pocit, že bys k nám perfektně zapadl/a? Stačí, když nám na jobs@evisions.cz zašleš svůj životopis spolu s motivačním dopisem a ukázkami své práce.

 

Všem zájemcům/zájemkyním o pozici odpovíme a případně je pozveme na osobní pohovor.

 

Sdílej pozici COPY kámošovi/kámošce