Menu

18+8 rooftop restaurací a barů s výhledem na Prahu

Autor Jaroslav Vidim Jaroslav Vidim

Mnoho pražských podniků nabízí kvalitní pokrmy, prvotřídní servis i stylový interiér. Jen některé se však mohou pyšnit střešní terasou s výhledem na stověžatou Prahu. Vybrali jsme nejlepší střešní restaurace a bary v Praze, kde se díky okouzlujícímu výhledu a špičkové gastronomii budete cítit doslova jako v oblacích.

Naše tipy jsou ideálními místy pro společný oběd s obchodním partnerem, posezení s přáteli, romantickou schůzku i soukromou akci. Nechte se okouzlit jejich výtečnou gastronomií, jedinečnými interiéry a romantickou atmosférou!

V polovině seznamu se dočkáte také infografiky, respektive mapy Prahy, ve které je všech 18 rooftopových restaurací a barů vyobrazeno. Stáhnout si ji můžete zde.

Jako bonus jsme sepsali dalších 8 osvědčených podniků, které se sice nepyšní horním poschodím, ale přesto nabízí krásný výhled na Prahu nebo její části.

Střešní restaurace a bary s výhledem na Prahu

1. Sluneční Terasa T-Anker

Sluneční Terasa T-Anker

Terasa T-Anker je skvělé místo pro všechny, kteří si potrpí na široký výběr piva a kvalitní jídlo. Tato oáza klidu v centru Prahy se nachází na střeše OD Kotva a nabízí naprosto ohromující výhled na Staré Město pražské. Podnik sází na právem skvělou reputaci Česka v oblasti pivovarnictví. Na čepu nabízí až 9 druhů piv a v zásobě okolo 40 druhů lahvových piv z celého světa. Současně také podporuje malé české pivovary, se kterými spolupracuje.

K pivu si máte možnost dopřát jak české pokrmy, tak i mezinárodní kuchyni (risotto, steaky, saláty a další). Příležitostně se na terase konají různé kulturní akce – koncerty, festivaly, večírky a jiné události.

2. Coda Restaurant

PODROBNÉ INFORMACE O SOUBORU Coda-Restaurant.jpg 7. 10. 2018 2 MB 2000 × 1333 Upravit obrázek Smazat URL https://www.evisions.cz/yPVTOLUdUV/uploads//2018/10/Coda-Restaurant.jpg

Coda Restaurant je součástí hudebního hotelu Aria, který se nachází v samém srdci Malé Strany. Ze střešní terasy restaurace se vám naskytne 360° pohled na celou Prahu. Chrám svatého Mikuláše, Petřínská rozhledna, Hradčany – to vše na dosah ruky.

O kulinářský zážitek se postará šéfkuchař Davida Šašek, který umocňuje jedinečný interiér plný uměleckých děl od Dalího přes Chagalla až po Picassa.

 

3. Terasa U Zlaté studně

Terasa U Zlaté studně

Nádherná restaurace Terasa U Zlaté studně je situována přesně pod Pražským hradem. Zatímco si budete vychutnávat pokrm od šéfkuchaře Pavla Sapíka, otevře se vám jeden z nejkrásnějších pohledů na celé město. V letních měsících můžete využít soukromý vchod do královských zahrad Pražského hradu, který vede přímo ze střešní terasy restaurace.

 

4. Villa Richter Restaurant (Piano Nobile, Terra)

Villa Richter

Villa Richter je unikátní komplex, který se nachází uprostřed vinic Pražského hradu. Vzhledem k jedinečnému umístění, vysoké kvalitě služeb a prvotřídní gastronomii se řadí mezi nejlepší v Praze. Sama Richterova vila je významnou klasicistní památkou a je nepřehlédnutelnou architektonickou dominantou v prostranství Pražského hradu.

Villa Richter v sobě ukrývá dvě restaurace s rozdílnými nabídkami – Piano Nobile a Terra. Restaurace Piano Nobile se specializuje na moderní českou i mezinárodní kuchyni. Milovníci italské kuchyně si přijdou na své v restauraci Terra. Velkou specialitou obou restaurací Villy Richter je nabídka vín z obnovené Svatováclavské vinice.

 

5. Zlatá Praha Restaurant

Restaurant Zlatá Praha

Na konci nejdražší pražské nákupní ulice Pařížská najdete podobně luxusní restauraci Zlatá Praha. Venkovní terasa restaurace je umístěna v 9. patře hotelu InterContinental. Z restaurace se vám naskytne úchvatný výhled (nejen) na řeku Vltava. O spokojenost vašeho žaludku se postará šéfkuchař Roman Dolejš, jehož tým připravuje pokrmy z české i mezinárodní kuchyně.

 

6. Terasa U Prince

Terasa U Prince

Restaurace Terasa U Prince se nachází na Staroměstském náměstí – přímo naproti Orloji. Z terasy si užijete pohled na klenoty Prahy – Orloj, Týnský chrám, Pražský hrad i Petřín. Část terasy je zastřešená a zateplená, a proto je oproti jiným restauracím s terasou otevřena po celý rok.

Výhled na skvosty Prahy a delikatesy mezinárodní kuchyně je perfektní kombinace pro romantickou večeři i schůzku s obchodními partnery.

 

7. Ginger & Fred Restaurant v Tančícím domě

Ginger & Fred Restaurant

Praha na dlani, Francie na talíři! V sedmém patře Tančícího domu se nachází příjemná brasserie Ginger & Fred. Nabídka jídel vychází z mezinárodního menu s nádechem francouzské kuchyně. Můžete ochutnat čerstvé ryby, mořské plody a jiné speciality, jako například křepelku nebo jehněčí. Chutné jídlo si užijete v prostředí panoramatické terasy s 360° výhledem.

 

8. Restaurace Oblaca

Oblaca

Nebeskou chuť, kterou lze zažít snad jen v oblacích, si dopřejete také v restauraci Oblaca. Moderní restaurace a bar se nachází ve výšce 66 metrů nad zemí ve stěnách Žižkovské věže. Díky okouzlujícímu výhledu a špičkové gastronomii se budete cítit doslova v oblacích.

Pod Žižkovskou věží, uprostřed Mahlerových sadů, se nachází další klidné místo s uvolněnou atmosférou a nabídkou skvělých jídel – zahradní restaurace Miminoo. V restauraci si můžete dopřát nejen výtečný pokrm, ale i relax v houpačkách, anebo minigolf

 

9. Cloud 9 Sky Bar & Lounge

Cloud 9 Sky Bar & Lounge

Kousek nebe na zemi! Cloud 9 Sky Bar & Lounge je exkluzivní místo pro vaši soukromou akci. Prosklený bar vměstná až 250 osob. Jen ze samotného interiéru se vám naskytne nádherný výhled na Prahu, z venkovních teras je zážitek ještě o úroveň vyšší.

 

10. Restaurace & bar Duplex

Duplex

Komplex Duplex Restaurant & Club se nachází uprostřed Václavského náměstí. Jeho dlouhá střešní terasa lemující „Václavák“ je oblíbenou pražskou turistickou atrakcí. Restaurace je otevřená po celý den a díky jedinečné poloze a výborné kuchyni je skvělým místem na oběd i večeři.

V pozdních hodinách se Duplex postupně mění na hudební klub s pohodlnými křesly a hudbou od nejlepších DJů v městě.

 

11. Restaurant Zvonice v Jindřišské věži

Restaurant Zvonice

V horních patrech Jindřišské věže se nachází luxusní restaurace Zvonice. Restaurace v prostorách zvonice gotické kamenné věže se specializuje na pokrmy z české zvěřiny. Restaurace získala ocenění Gurmán, Grand Restaurant a Square Meal. Za zmínku stojí také její interiér, který vás rozhodně zaujme. Středověké dřevěné trámy, obrovský originální zvon a unikátní výhled na Jindřišskou. Restaurace Zvonice rozhodně stojí za návštěvu.

 

12. Aureole – Fushion Restaurant & Lounge

Aureole Fusion Restaurant

Restaurace Aureole se pyšní jedinečnou lokalitou. Nachází se ve 27. poschodí nejvyšší budovy České republiky – v Prague City Tower. Z restaurace se vám poskytne panoramatický výhled na Prahu ze závratné výšky 109 metrů.

Zasedněte ke stolu v elegantním interiéru a vyberte si z bohaté nabídky světové a asijské kuchyně ve stylu Fusion Cuisine. Nebudete litovat!

 

13. Tower Lounge Bar (NH Hotel)

Hotel NH Praha je rozdělený na dvě samostatné budovy spojené unikátní lanovkou. Tower Lounge Bar je součástí ,,horního křídla“, které se nachází na vrcholu kopce Mrázovka. Nebojte, pohodlně vás na něj vyveze právě lanovka. Bar nabízí příjemné posezení s nádherným výhledem na panorama Prahy. V letních měsících můžete navštívit také terasu.

 

14. Balcony Bar

Balcony Bae

Jedinečný Balcony Bar v centru Prahy nabízí (tentokrát) trochu jiný pohled na město. Z tohoto baru budete mít kompletní přehled o dění v ulici Národní – od Národní třídy až k Národnímu divadlu. Bar se specializuje na víno, šampaňské, cavu a míchané drinky. A pokud vás bude honit mlsá, přijdou vám jistě vhod různé druhy tapas. Balcony Bar je místem, kde si užijete vše, co patří k večernímu a nočnímu životu.

 

15. High 8 Bar (Sheraton Hotel)

High 8 Bar

Teplý večer, západ slunce, osvěžující drink, něco dobrého na zub. Ideální atmosféra pro příjemnou business schůzku, sešlost s přáteli, nebo romantickou večeři. Střešní bar High 8, který je součástí hotelu Sheratol, si oblíbíte na první dobrou. Pokud hledáte místo pro menší soukromou akci, můžete si bar pronajmout pouze pro své účely.

 

16. Restaurace & Hotel Nebozízek

Nebozizek Petrin

Těsně pod Petřínskou rozhlednou, uprostřed petřínských sadů, se nachází velmi příjemná restaurace Nebozízek. Vydat se na ni můžete pěšky skrze Petřínský park, ti línější, či méně fyzicky zdatnější, se mohou nechat vyvést lanovkou.  V zimních měsících přijdou vhod vnitřní prostory restaurace nebo zimní zahrada. V létě zase venkovní posezení s výhledem na Starou Prahu, Pražský Hrad, Národní divadlo, Karlův Most a na řeku Vltavu.

Komplex Nebozízek (hotel, restaurace) je také velice oblíbeným místem pro uspořádání svatebních hostin, firemních večírků, narozenin a jiných událostí.

 

17. Petřínské terasy

Petrinske terasy

Petřínské terasy jsou posazeny uprostřed východního svahu Petřínského kopce s dechberoucím výhledem na celou Prahu – od vznešených Hradčan, přes střechy Malé Strany, vltavské mosty a věže Nového Města, až po historický Vyšehrad a horizont moderního Pankráce. Jedno z nejromantičtějších míst pro osobní schůzku, svatební hostinu a zároveň perfektní místo pro stylovou firemní akci.

 

18. Restaurace Balu Kitchen

Restauraci Balu Kitchen si oblíbíte pro její útulné prostředí i vybranou evropskou a českou kuchyni. Výhled na panorama Prahy included. Pro malé hosty je přes víkend otevřený dětský koutek se spoustou hraček.
V restauraci Balu Kitchen si budete připadat jako doma. I tuto rooftop restauraci si můžete pronajmou na soukromou akci s kapacitou okolo 50 hostů. Restaurace sestaví menu na míru, zařídí květinovou výzdobu, živou hudbu i jiné nezbytnosti pro vaší akci.

 

Mapka Prahy s rooftop restauracemi a bary

Další restaurace a bary s výhledem na Prahu

19. Restaurace Mlýnec

Restaurace Mlýnec

Zažijte atmosféru Karlova mostu pěkně zblízka, avšak (na rozdíl od chůze po něm) také v klidu a pohodlí. Těsně pod mostem se nachází krásná venkovní terasa restaurace Mlýnec. V této restauraci bude Vltava proudit přímo pod vašima nohama, zatímco vy si budete vychutnávat českou gastronomii v designovém interiéru inspirovaným dynamickou vodní hladinou. Návštěva restaurace Mlýnec s romantickým výhledem na Karlův most bude zážitek, který budete chtít brzy zopakovat.

 

20. Marina Ristorante

Marina Ristorante

Velice oblíbená restaurace, která se nachází přímo na lodi, poskytuje jeden z nejlepších výhledů na Vltavu, Pražský hrad a Karlův most. Během léta si můžete užít horní terasy s odtaženou střechou, případně využít vnitřní prostory lodi. Velká okna zajišťují dokonalý průhled na klenoty Prahy.

Marina Ristorante podává především italskou kuchyni – na jejich pizza chleba a tiramisu prostě musíte zajít! Rezervace je samozřejmě nutná, zvlášť pokud chcete získat stůl u okna s perfektním a ničím nerušeným výhledem.

 

21. Kampa Park Restaurant

Kampa Park

Luxusní restauraci Kampa Park si oblíbily mnohé české i zahraniční celebrity pro její gurmánskou kuchyni. Ta zahrnuje špičkově servírované rybí i masové lahůdky spolu s více než 150 druhy vína. Při návštěvě si můžete vybrat stůl ve stylově pojaté místnosti nebo na intimnější terase, která je v zimě krytá a vytápěná. Terasa je umístěna na samém břehu Vltavy s výhledem na Karlův most. Luxusní gurmánské kuchyni pak samozřejmě odpovídá i cena pokrmů.

 

22. Restaurace Bellevue

Bellevue

Potřebujete zapůsobit? Pokud neuděláte dojem vy, restaurace Bellevue to zvládne za vás. Interiér doplněný o díla výtvarníka Ronyho Plesla a stoly s výhledem na významné pražské památky – další skvělé místo pro oslavu výročí, schůzku s obchodním partnerem, či soukromou akci. Vysoká gastronomická úroveň zaručena.

Pokrmy současných světových trendů jsou připravovány pod taktovkou šéfkuchaře Marka Šády, který pracoval po boku uznávaných šéfkuchařů, z nichž jeden byl dokonce oceněn michelinskou hvězdou.

 

23. Hergetova Cihelna

Hergetova Cihelna

Živá a stylová restaurace Hergetova Cihelna je umístěna přímo na břehu pražské Vltavy a řadí se mezi další podniky s nádherným výhledem na Karlův most. Turisté i Pražané do Hergetovy Cihelny přijíždějí na kreativní variace oblíbených českých a mezinárodních jídel, na saláty či čerstvé mořské ryby.

 

24. Restaurace CottoCrudo

CottoCrudo

Italská restaurace CottoCrudo nabízí tradiční italské pokrmy v moderním pojetí. Elegantní restaurace se nachází na luxusní adrese hotelu Four Seasons v historickém centru města.

CottoCrudo doslova znamená „vařený a syrový” a reprezentuje zcela nový koncept. CottoCrudo nabízí Crudo bar  – syrový bar po italsku s čerstvými rybami a mořskými plody, sýry mozzarella, se italskými salámy, prosciuttem a čerstvým pečivem. Crudo je tzv. sashimi v italském názvosloví. Přímo před vašimi zraky tým kuchařů připravuje čerstvé mořské plody, tuňáka, mořského vlka, humra, mušle nebo ústřice. Cotto menu nabízí pokrmy italské kuchyně připravované z kvalitní surovin – čerstvé mořské plody, domácí těstoviny a další tradiční italské produkty.

Z menu Crudo baru nebo širokého výběru Cotto pokrmů si vybere každý. Na své si přijde především každý milovník italské kuchyně!

 

25. Restaurant & Botel Matylda

Botel Matylda

Restaurace zaměřena na italskou kuchyni se širokým výběrem vín z celého světa. V letních měsících je k dispozici zahrádka na pontonu a terasa na zádi lodi, kdy za současného vychutnávání těstovin můžete nechat čas zkrátka jen tak plynout…

 

26. Soho+ Restaurant & Lounge

Kosmopolitní místo, umění, barvy, rozmanitost. Interiér restaurace SOHO je inspirovaný atmosférou Manhattanu, místem, které nikdy nespí. Již při vstupu do restaurace na vás zapůsobí její pozitivní atmosféra, která panuje v celém prostoru. Milovníci asijské kuchyně jistě ocení vytříbené sushi menu, milovníci dlouhých rán a  snídaní zase bohatou nabídku brunchů.

Další tipy, které přijdou vhod:

 

Zdroj: Facebook, webové stránky podniků na seznamu

 

 

 

16.10.2018

Komentáře