Menu

6 tipů na nejlepší SEO čtení za 1/2 roku 2018

Autor Vojtěch Satrapa Vojtěch Satrapa

Asi bychom těžko spočítali, kolik článků o SEO vyjde během půl roku. A o to těžší je vybrat ty nejlepší kousky, které by byly opravdu zajímavé a přinesly třeba i jiný úhel pohledu. My ale samozřejmě čteme o sto šest, a podařilo se nám proto najít pár, které podle nás stojí za přečtení.

1. Google Search Console: The Definitive Guide


Brian Dean a jeho Backlinko je klasika. Sice vás neobšťastní novým článkem každý týden, když už ale něco vydá, má to grády. A my od něj máme hned 2 favority. Tím prvním je obsáhlý návod na nástroj Google Search Console. Brian v něm rozebírá několik užitečných (opravdu užitečných a traffic zvyšujících!) tipů pro práci s GSC krok za krokem.

2. How Buffer Grew Their YouTube Channel by 59% in 30 Days (Step-By-Step Case Study)


Favoritem číslo 2 opět od Briana Deana je případová studie týkající se optimalizace videí na YouTube. Za nás je to určitě téma, kterého se klasické SEO příliš často nedotýká. O to zajímavější je tedy článek o tom, jak se dá i na YouTube sklízet ovoce. Brian opět vše popisuje důkladně krok za krokem.

3. SEO Pricing: ~350 Agencies, Consultants, and Freelancers Reveal How Much SEO Costs in 2018


Dva kandidáty má u nás i vždy vědomostmi nabitý blog nástroje Ahrefs. Jako první specialitu určitě doporučujeme článek o srovnání cen, platebních modelech a dalších záležitostech týkajících se cen za SEO služby. V Ahrefsu vzali data konkrétně od 357 respondentů a vytvořili z nich velmi rozsáhlý závěr. V článku na vás čeká například i rozpadnutí podle různých oblastí.

4. A 5-Step Online Reputation Management Guide


Zajímá vás, jak najít stránky, které se o vás zmiňují a mají velkou návštěvnost? Nebo třeba jak zamíchat se SERPem tak, aby byly dobré zmínky o vaši firmě vidět více než ty špatné? Tak se určitě podívejte na tento článek Ahrefsu o ORM (Online Reputation Management). Tim Soulo v něm popisuje hned několik postupů, jak dosáhnout toho, aby se o vás mluvilo v SERPu převážně v dobrém.

5. What Do SEOs Do When Google Removes Organic Search Traffic? – Whiteboard Friday


Další velké jméno ze světa SEO, Rand Fishkin, přinesl ve svém seriálu Whiteboard Friday zajímavý pohled do budoucnosti. Mluvil totiž o tom, že na Googlu sice přibývá počet hledání, ale zároveň by mohl ubývat počet kliknutí a jak se této situaci přizpůsobit. Pokud se vám navíc nechce číst, můžete si Randa poslechnout na videu.

6. E-book: Ochutnejte technické SEO


A na závěr pro vás máme tip na e-book. Kluci z Tastu totiž dali hlavy dohromady a vytvořili rozsáhlý přehled o technickém SEO. Pokud tedy tápete v tom, jak svůj web připravit technicky správně pro vyhledávače, je pro vás e-book určitě dobrou volbou. Kluci vás v něm provedou jak základy typu crawl budget, sitemap, robots.txt atd., tak i pokročilejšími záležitostmi jako například optimalizací webu pro rozšířené výsledky vyhledávání.

06.08.2018

Komentáře