Menu

Jaroslav Vidim: „Onlajn je hravej a lidi z branže mě baví“

Autor Petra Zeidlerová a Iveta Nečesalová Petra Zeidlerová a Iveta Nečesalová

Jardu Vidima rozhodně nepřehlédnete. A není to jenom jeho úctyhodnou výškou 203 cm. Seznamte se s zakladatelem agentury eVisions, milovníkem motorek, SEO lídrem, čerstvým ženáčem a týpkem, kterého znáte z Instagramu jako „toho, co dělá stojky“.

Sedíme v zasedačce, před sebou připravené otázky a čekáme, až Jarda dotelefonuje. Na protější zdi visí už pěkná řádka diplomů od našich kolegů. Tolik jich tu před dvěma roky ještě nebylo. Jo, eVisions se rozrůstá. Proud mých myšlenek zastavuje Jarda, který vchází do místnosti a hází jeden ze svých vtípků. Atmosféra je příjemná, myslím, že můžeme začít šéfa zpovídat.

Na Jardovi vás upoutají dvě věci. Za každých okolností je perfektně oblečený a na nohou má značkové tenisky. Usmívá se a při konverzaci vás vlastně tak trochu zkouší. Vezmeme to z gruntu a začínáme si povídat o eVisions. Jarda sice od plenek nesnil o tom, že jednou založí agenturu, přesto se v něm v průběhu života ozvala touha něco vybudovat a vlastnit. Neřadí se mezi ty typy, které si už ve školní lavici lajnují život. Jak sám říká: „Jdu od zápasu k zápasu.“ Jednoho dne dal zkrátka korporátu sbohem a založil si vlastní firmu. A šlape mu to.

Jak se vůbec dostal k počítačům? Představte si trochu menšího Jardu, který si v létě kope u babičky s míčem a paří hry na počítači z doby kamenné. To byl totiž ten klíčový moment. Staré počítače se čas od času porouchaly a z Jardy se stal opravář samouk. Odtud byl už jen krůček k tvorbě webu. Než si začal vydělávat na part time jako počítačový technik, prošel si několika netradičními brigádami. Počítal lidi v tramvaji (to mohlo být něco), makal v papírnách, skládal palety v Makru a věřil, že až dostuduje vysokou, svět mu bude ležet u nohou. Během studia pochopil, že tak snadno to nepůjde. Kombinace jeho dovedností a situace na trhu práce nakonec nahrály tomu, že se dostal až sem.

O podnikatelích se říká, že jsou to neúnavní workoholici a v práci by měli trávit mnohem víc času než běžní zaměstnanci. Co na to Jarda? „V současné době se objevily nové projekty, proběhly personální změny, zvýšili jsme tlak na kvalitu a naše PR. Ale já pracuju, abych žil, nežiju, abych pracoval.“ Jarda už má pracovní vyhoření za sebou, a proto si dává pozor, aby měl dostatek času sám na sebe a na věci, které ho v životě těší. Co mu pumpuje serotonin do krve?

Jeho velkou láskou jsou motorky a kolo. „Motorka je skvělá věc, když se chceš zrelaxovat a být sám se sebou.“ říká se spokojeným úsměvem. Láska k motorkám je jednou z věcí, kterou sdílí se svou novopečenou manželkou Janou. Když mu na ní ujela poprvé, řekl si, že ji prostě musí chytit. Rád jezdí na kole, zajde s kamarády na pivko, brouzdá po Náplavce a miluje cestování. „Kde to máš nejradši?“ vyhrknu, ale odpověď předem znám. Jarda zbožňuje Itálii. „Italové zkrátka umějí žít. Milují jídlo, ženy, fotbal a všechno, co je krásný. A to je mi blízký. Než aby bylo něco funkční, musí to bejt hezký. Na autě budou radši donekonečna ladit design karosérie a pak se jim to porouchá, ale já jsem schopný jim tohle prominout.“ Kdo ví, možná se tam jednou odstěhuje a založí si někde malý penzion „U Vidimů“.

Řeč přijde i na jeho instagramový účet @velvaran. Jarda totiž na svých cestách rád dělá stojky a nás zajímá proč. „Chtěl jsem se odlišit. Všichni na fotkách skáčou nebo dělají srdíčka. Stojku u Eiffelovky nikdo nedělá. Blbý je, že než se fotka povede, dělám stojku třeba 5x a lidi koukají.“ směje se. A tak se můžete podívat na stojky z Vietnamu, Řecka, Francie, Itálie, Španělska a dalších zemí. S Jardou se můžete potkat také na Twitteru, kde pod stejnou přezdívkou twítuje o všem, co se týká online marketingu.

Na závěr jsme se ho zeptali, co ho na jeho práci vlastně uspokojuje. „Onlajn je hravej a lidi z branže mě baví. Mám dobrej pocit z toho, že můžu dát lidem práci, jít jim příkladem a pomáhat jim růst.“ A o čem že Jarda sní? Chce vést jednoduše nejlepší SEO agenturu v Čechách.

27.04.2017

Komentáře