Menu

7 geniálních SEO blogů

Autor Iveta Nečesalová Iveta Nečesalová

Zajímají vás všechny novinky, které se týkají SEO? Hledáte inspiraci pro své projekty? Jste na správné adrese. Máme pro vás 7 zahraničních SEO blogů, které vám poskytnou nový úhel pohledu na vaši práci a posunou vás vpřed.

Top 1: Moz

Marketingovou bibli Moz.com studují SEO specialisté po celém světě. V rozcestníku si zvolíte téma, které vás zajímá, a můžete se směle ponořit do vynikajících článků od skutečných odborníků. Moz vystupují jako specialisté na SEO, kteří se s vámi rádi podělí o svoje zkušenosti ze světa online marketingu. Doporučujeme uvařit si k procházení jejich blogu kávu, protože z něj hned tak neodejdete.

Top 2: SEObook

Chcete mít přehled o aktualizacích vyhledávačů a znát všechny trendy, kterými se SEO ubírá? Pak by vám neměl uniknout blog Arona Walla, známé a uznávané osobnosti na poli optimalizace pro vyhledavače.

Na jeho webu najdete mimo jiné volně dostupné nástroje, které vám usnadní vaši práci. A ve zbylém čase si můžete pouštět tréninková a vzdělávací videa pro začátečníky i pokročilé marketéry. Nechybí ani infografiky, poslední povedená vás provede fungováním vyhledávání na Googlu.

Doporučeujeme vám vyzkoušet ještě vzdělávací kurz od Googlu s názvem Digitální garáž, kde můžete otestovat svoje znalosti. Jedná se o celosvětový projekt, kterého se nově účastní i Česká republika.

How Do Search Engines Work?

Online Marketing Graphic by SEO Book

Top 3: Kiss metrics

Blog Kiss metrics se striktně nedrží tradičních témat. Sice vás poučí o základech SEO a PPC, ale věnuje se převážně analytice a měření dat. Věděli jste, že barvy použité na webu ovlivňují konverze? Autoři webu výborně pracují s infografikami a články zaujmou nejen datové analytiky.

Top 4: Distilled

Will Critchlow rád sdílí s ostatními svoje znalosti a zkušenosti. Kromě svých pravidelných příspěvků na již zmiňovaném blogu Moz.com hojně plní kvalitním obsahem i svůj osobní blog distilled.net. Ten zaměřuje kromě SEO a PPC také na sociální média, online reputaci nebo webový design. Už vám nic neunikne.

Top 5: SEO by the Sea

Bill Slawski je jedním z lidí, kteří o sobě mohou čestně prohlašovat, že mají víc než 20 let zkušeností z oblasti SEO. Na jeho blogu najdete skvělé tipy pro SEO a strategii a zároveň včasná varování před možnými nepříjemnými zásahy ze strany vyhledavačů.

Top 6: Backlinko

Proč slídit po desítkách SEO blogů, když vám Brianse Dean servíruje velkolepé návody doplněné případovkami jako na stříbrném podnose. Brianse Deana, zakladatele Backlinko.com, považujeme za jednoho z předních světových SEO mistrů. Publikoval asi jen 25 článků na blog, zato kvalitních a obsáhlých, které neustále updatuje. Na Backlinko vám ve svých článcích poradí, jak se ve vyhledávání dostanete na první příčky.

Top 7: Google

Google blog možná nevypadá jako typický SEO blog, ale věřte nám, že se vyplatí ho sledovat. Google tvoří pravidla celé SEO hry okolo vyhledávačů. Když nevíte kudy kam, běžte rovnou ke zdroji. Nastudujte Google Guidelines a sledujte Google blog. Čím více informací získáte, tím lépe si ve výsledcích vyhledávání povedete.

06.04.2017

Komentáře