Menu

Jak na Instagramu sdílet video?

Video je možné na Instagram sdílet několika způsoby: ve feedu, ve Stories, v živém vysílání a přes IGTV. Kromě živého vysílání a IGTV je délka videa omezena.
Ve feedu vložíte video stejným způsobem jako fotku. Video může mít 1 minutu a můžete ho po nahrání upravovat pomocí filtrů, vložit do něj hudbu a přidat popis či místo. Video můžete také nahrát přímo v aplikaci, a to přes ikonu + v dolní liště a následně vyberete možnost videa. Natáčet začnete podržením kolečka.
Do stories video také vložíte stejným způsobem jako u fotografie. Video můžete vložit z galerie, nebo ho natočit přímo v aplikaci – stačí přetáhnout obrazovku doprava z hlavního feedu Instagramu, případně kliknou na znak + u své profilové fotky.
Živé video sdílíte stejně jako Stories. Ikonu pro natáčení živého videa najdete u nahrávání Stories pod možností Živě.
Do IGTV, tedy Instagram TV, můžete vkládat videa s délkou až 1 hodinu. Abyste mohli video do IGTV vložit, musíte nejprve vytvořit svůj kanál přes IGTV a v Nastavení vybrat možnost Vytvořit kanál. V aplikaci IGTV se pak stačí přihlásit pomocí svého instagramového účtu. Pak už stačí jen kliknout na profilovou fotografii a následně na Nahrát video.