Menu

Německé online agentury – seznam ke stažení zdarma

Autor Milan Fiala Milan Fiala

Zajímáte se o německé online agentury? Chtěli byste o nich dozvědět více? Nabízíme vám kompletní seznam německých online agentur ke stažení zdarma!

Při expanzi na německý online trh si chtě nechtě budete muset položit jednu klíčovou otázku, a sice zda pro vylepšení výkonu své webové stránky zvolit českou či německou online agenturu. Abychom vám toto rozhodování ulehčili, nabízíme vám základní informace o německých online agenturách včetně jejich seznamu ke stažení úplně zdarma!

Kolik stojí německá agentura (a němečtí freelanceři)?

Máte-li v plánu poptat služby německé online agentury, počítejte s tím, že si na rozdíl od českého prostředí výrazně připlatíte. Průměrná agenturní hodinová sazba se pohybuje mezi 75 až 150 eur. Nutno podotknout, že sazby pod 60 eur nejsou v německém prostředí vůbec důvěryhodné, a to dokonce ani pro freelancery

Agentury většinou upřednostňují spolupráci na bázi paušálu, tj. na bázi stálých měsíčních plateb. Standardní paušál se pohybuje okolo 2 000 eur za měsíc. Jen velmi malé množství agentur vám odsouhlasí spolupráci, v rámci které by na projekt vycházelo méně než 10 hodin měsíčně. Pomyslnou hranicí pro německé agentury je cca 15 hodin strávených na projektu za měsíc. Zároveň jen málokterá agentura si s vámi plácne, pokud ji neslíbíte aspoň tři měsíce úvodních prací na webu. Tyto tři měsíce si navíc nejspíše pojistí i smluvně.

Chcete-li začít spolupracovat s německou agenturou, měli byste mít připraveno minimálně 6 000 eur, které navíc pokryjí jen začátek spolupráce. S nižšími částkami v Německu rozhodně neuspějete.

Níže uvádíme obvyklé agenturní ceny za nejběžnější online marketingové aktivity:

 • SEO analýza: 1 000 až 6 500 eur
 • Analýza klíčových slov: 700 až 2 500 eur
 • Analýza odkazového profilu: 1 000 až 3 000 eur
 • Tvorba linkbuildingové strategie: 1 500 až 2 500 eur

České agentury, které jsou v porovnání s těmi německými kvalitativně mnohdy na vyšší úrovni, vás oproti tomu vyjdou mnohonásobně levněji. Pokud máte zájem o expanzi na německý trh, případně pokud jste již expandovali a chcete výkon svých stránek vylepšit, jsme připraveni vám pomoci.

Specifika německých online agentur

 • Německé agentury si často vybírají své klienty. Pokud se jim web klienta nezdá, případně vyhodnotí spolupráci s vámi jako nevýhodnou (kupříkladu kvůli nízkému rozpočtu), je velká pravděpodobnost, že vás odmítnou.
 • Agentury často požadují po nových klientech závaznou tříměsíční spolupráci.
 • Většina agentur se s vámi bude chtít před zahájením prací osobně sejít, případně alespoň telefonicky spojit.
 • Německé agenury v současné době téměř vůbec nenabízejí placený linkbuilding. Specializují se zejména na content marketing.
 • Většina agentur si před začátkem komunikace klienta řádně analyzuje.

Blogy, které stojí za to sledovat

Nekonečným zdrojem inspirace jsou blogy německých online agentur, díky kterým se dovíte většinu potřebných informací o německém online trhu. Menší nevýhodou je fakt, že až na výjimky jsou všechny blogy psané pouze v německém jazyce. Jenže ruku na srdce, pokud se chcete Německu věnovat více, bez němčiny se prostě neobejdete…

 1. SEO-united (https://www.seo-united.de/blog/): Je-li vaší prioritou stát se opravdovým odborníkem na v oblasti optimalizace pro vyhledávače, pak byste měli v každém případě sledovat blog agentury SEO-united. Téměř na denní bázi se zde dovíte novinky z Google, SEO či SEM. Pokud byste snad do tajů optimalizace pro vyhledávače snad teprv pronikali, na stránce seo-united.de naleznete i tutoriál pro SEO začátečníky. Tento blog hodnotíme známkou jedna a na své si přijdou jak laici, tak i profesionálové. 
 2. MSO Digital (https://www.mso-digital.de/blog/): Pokud máte na SEO novinky čas tak jednou do týdne, doporučujeme sledovat blog agentury MSO Digital. Nabízí velmi přehledně zpracované „SEO Weekly“, které vám zabere v průměru jen pár minut.
 3. Ranking Check (https://www.ranking-check.de/blog/): Velké oblibě fanoušků na Facebooku se těší i agentura Ranking Check a my se rádi necháváme inspirovat jejich blogem. Obsahuje totiž články z různých oblastí online marketingu od SEO až po sociální sítě a content marketing. Každou neděli navíc publikují novinky ze světa SEO, SEA a online marketingu.
 4. SUMAGO (https://www.sumago.de/blog/): V případě, že si po dlouhém a náročném dnu nechcete nadále namáhat oči čtením dlouhých a podrobných článků, navštivte blog agentury SUMAGO. Nečekejte rozsáhlé články doplněné o spoustu grafů, ale spíše pravidelné hlasové příspěvky od marketingových odborníků. Mimo tradičních marketingových témat se můžete těšit i na informace ohledně guerilla marketingu či kreativity.
 5. EVIOM (https://www.eviom.com/blog/): EVIOM se oproti předešlým blogům orientuje více na nejnovější digitální technologie, mobilní marketing a virtuální realitu.
 6. Online Solutions Group (https://www.onlinesolutionsgroup.de/blog/): Co se týká grafické podoby blogu, pak u nás na plné čáře vítězí agentura Online Solutions Group. Pokud se tedy zajímáte o SEO, SEA, affiliate marketing, display či o různé marketingové eventy, stačí sledovat Online Solutions Group.

24.07.2017

Komentáře