Menu

9 praktických nástrojů pro marketéry

Autor Radovan Uhliar Radovan Uhliar

Práce online marketéra zahrnuje velké množství činností. Podívejte se na 9 zajímavých nástrojů, kterými si usnadňujeme život my!

Šikovných programů, které zjednodušují práci je mnoho. Některé služby slouží jen na ověření funkčnosti, ale jiné představují sofistikované a komplexní nástroje, díky kterým dokážete ušetřit čas.

1. Extension manager (Switcher)

Tento nástroj by neměl chybět žádnému uživateli prohlížeče Chrome. Umožní vám vymazat, nastavit nebo deaktivovat všechny programy a nainstalovaná zařízení.

2. Event tracking tracker

Šikovná pomůcka, která ověří, jaké eventy se spouštějí na cílovém webu při jeho návštěvě.

3. Canva

Perfektní nástroj pro všechny, kteří vytvářejí obrázky nebo grafiku na sociální sítě nebo web. Během pár sekund si dokážete Drag&Drop metodou vytvořit nádherné obrázky, a to i bez znalosti grafických programů.

 

npm01

4. Crowdfire

Instagram má už skoro každý, ale pokud chcete například vědět, kdo vás unfollowuje či si chcete nastavit automatickou publikaci příspěvku, zůstanou vám oči pro pláč. S Crowdfire okamžitě získáte přehled o vašich followerech a unfollowerech nebo si naplánujete připomínku na publikování příspěvku včetně hashtagů.

 

npm02

5. SentiOne

Produkt na monitorování zmínek o vaší značce. Umí i česky! Poskytuje zkušebních 14 dní zdarma a sbírá údaje z fór, mikroblogů, facebooku, recenzí, G +, fotek, blogů, portálů a ostatních zdrojů na internetu.

6. Pixel Helper

Používáte při inzerci na Facebooku Website Custom Audiences nebo konverzní pixely? Tento maličký add-on zkontroluje správnou funkci a upozorní vás, zda se na webu, který si právě prohlížíte, nenachází nějaký pixel a jestli se správně načetl.

7. Disconnect + Ghostery

Na webu jste pod drobnohledem. Zamezte pokusům o sledování pomocí nastrojů Disconnect nebo Ghostery! Pokud potřebujete navštívený web analyzovat, můžete využít jejich další funkci a zjistit, které stránky o vaší návštěvě právě získávají informace.

Poznámka: Aktivovaný Disconnect zabraňuje ve sběru údajů pixelem z Facebooku.

8. Lightshot

Znáte to. Chcete si udělat jednoduchý screenshot a rozhodně tím nemáte v úmyslu strávit celou věčnost. Nainstalujete si Lighshot – rychlý „screenshotmaker“ a máte vymalováno. Stačí stisknout kombinaci kláves FN + PRT SC, potvrdit uložení a je to. Jestli potřebujete v obrázku pro grafika či programátora označit konkrétní část, můžete využít integrovaný editor.

 

npm03

9. Optinmonster + SumoMe

Sbírání e-mailů od návštěvníků vašeho webu je důležité. Stejně tak i jednoduchá implementace pop-up okna, které vám s tím pomůže. Na řadu přichází SumoMe a optinmonster. Obě řešení umožňují jednoduché vytvoření po-upů. Zároveň dovolují i sofistikované nastavení zobrazování a další vychytávky.

 

npm04

12.10.2015

Komentáře