Menu

Google Panda

Velká aktualizace vyhledávacího algoritmu vyhledavače Google z roku 2011, která se zaměřovala na detekování nekvalitního obsahu a jeho penalizaci. Hlavním účelem aktualizace bylo dostat obsahově nejkvalitnější weby na přední místa v přirozené části vyhledávání.

SEO) Penalizace webu je trest za porušování pravidel vyhledávačů. Vyhledávače můžou penalizovat web částečně – sníží se počet zobrazování ve vyhledávání a jeho pozice, nebo uplně – odstraní web ze svého indexu. Na základě penalizace může postižený web ztratit většinu své návštěvnosti z organického vyhledávání. Odstránění penalizace je velmi náročný proces, který si vyžaduje i několik měsíců intezivní práce. V případě vážnych porušení pravidel může být penalizace nevratná. Penalizace rozdělujeme na manuální a algoritmické. Velká vlna penalizací je spojená s novými aktualizacemi vyhledavačů Google (primárně update Google Penguin a Google Panda) nebo Seznam.

Za jak dlouho se penalizace zbavíte?

  • manuální penalizace se může jednat období v řádu několika jednotek týdnů. Odstranění se často projevuje na pozicích skokově.
  • Odstranění algoritmické penalizace může trvat daleko delší období. Z našich zkušeností může odstranění trvat i 1 rok a projevuje se postupně v jednotlivých měsících.