Menu

10 zahraničních blogů, které by měl znát každý copywriter

Autor Jana Brücknerová Jana Brücknerová

Copywriter = věčný student. Souhlasíte? V oboru však nezakrní jen ten, kdo pravidelně sleduje trendy a čas od času si rozšiřuje obzory i dál než jen na hranici naší republiky. Právě za nimi se totiž nachází několik inspirativních blogů, které vaše pisatelské schopnosti posunou zase o level výš.

Připravit, pozor, vytvořit složku v záložkách a jde se ukládat!

1. Copyblogger

Kdo nezná Copybloggera, jako by nebyl. Seznamte se s blogem nadupaným hodnotnými články, které se zaobírají vším, co se týká obsahového marketingu. Obsah je možná král, nicméně zakladatel blogu, Brian Clark, razí filozofii, že pouze s ním velké divadlo nezahrajete. Týdně servírované články zastřešují obsahový marketing jako celek a předají vám nezbytné informace a podněty k tomu, abyste ve světě obsahu konečně získali žezlo a začali doopravdy kralovat.

 

Přečtěte si:

 

2. Copy Hackers

Jak napsat předmět e-mailu, který dosáhne nejvyšší míry otevření? Jak psát dobré webcopy? Jak se stát mistrem metapopisků? Pokud nesolíte odpovědi z rukávu, nevadí. Stačí, když víte, kde je hledat. A právě s tím vám pomůžou Copyhackers. Blog nabušený informacemi, studiemi a experimenty, které vás donutí se zamyslet, a možná i dokonce změnit svůj dosavadní pohled na copywriting. Články jsou dlouhé, ale rozhodně ne vyplněné vatou.

 

Pozor: čtení článků z tohoto blogu je jako jíst brambůrky – jakmile okusíte, nedokážete přestat.

 

Přečtěte si:

 

3. Men with Pens

Za dalším skvělým blogem – Menwithpens, paradoxně nehledejte muže, ale ženu. Ženu, která věří v sílu slov a naučí vás, jak ji využít nejen ve svůj prospěch. James se zabývá psaním a obsahem jako takovým, prozradí vám, co dělat, když vám dojdou nápady i slova, přičemž témata jako freelance writing (tj. psaní na volné noze) jí rovněž nejsou cizí.

 

Přečtěte si:

 

4. SmartBlogger

Dobrým blogerem (ani copywriterem) se nestanete ze dne na den. Své o tom ví i Smartblogger, který vám cestu na výsluní zkrátí přínosnými lekcemi doplněnými o tipy a cvičení z oblasti nejen blogování, ale také copywritingu. Zdejší články z vás udělají lepšího autora a pomohou vám vybrousit styl. Za blogem stojí virtuální tým talentů z celého světa (UK, AUS, USA…), kteří rovněž nabízejí zajímavé kurzy.

 

Přečtěte si:

 

5. Writtent

Na Writtent najdete komplexní copy tipy, které zasahují do SEO i do online marketingu obecně. Co od svých textů očekáváte? Zvýšení konverzí nebo explozi návštěvnosti? Ať už tak či onak, na Writtent se dozvíte, co udělat a jak postupovat, abyste nečekali věčně. Na své si tu přijdou i pisálci začátečníci, kteří chtějí v pořádného copywritera teprve vyrůst.

 

Přečtěte si:

 

6. Kate Toon Copywriter

Představujeme vám SEO copywriterku a SEO konzultantku z Austrálie, která sdílí užitečné tipy, osvědčené techniky, příběhy a  zároveň ukazuje, že copywriter je taky jen člověk. Blog Kate je příjemnou změnou, když jste přehlcení profesionálními radami a návody na webech „bez tváře“. Články mohou být přínosné jak pro freelancery, kteří ve volnonožectví občas tápou, ale i pro agenturní copywritery, kteří o sólo dráze zatím jen přemýšlí.

 

Přečtěte si:

 

7. Be a better BLOGGER

Blogeřina je dřina a pokud jste někdy spravovali blog se vším všudy, tušíte, kam mířím. Publikační plány, formátování, grafika, focení, propagace článků, komunikace se čtenáři… to vše se kolem blogu točí a psaní samotného článku je vlastně jen dílčí částí celého procesu. A kam jinam se vydat, když se chcete v blogování inspirovat a něco přiučit, než právě na Be a Better Blogger?

 

Přečtěte si:

 

8. Ahrefs blog

Co mají společného Pat a Mat s copywritingem a SEO? Tak třeba to, že nejlepších výsledků dosáhnou jen tehdy, když táhnou za jeden provaz. Kromě toho, že Ahrefs je velmi užitečný nástroj pro SEOisty i linkbuildery, najdete na něm také několik zajímavých článků o obsahu a již zmiňovaném SEO copywritingu.

 

Přečtěte si:

 

9. Elna Cain

Narodili jste se „s tužkou v ruce“ a chcete světu konečně ukázat, jaký potenciál ve vás je? Pokud vás neláká práce copywritera v agentuře (ačkoliv taková zkušenost leckdy odstartuje pomyslný domino efekt a posune vás v psaní mnohem dál), pak si zkuste vybudovat jméno pomocí tzv. freelance writingu. Na blogu Elny, freelance copywriterky na mateřské, načerpáte potřebné know-how o tom, jak se jako copywriter na volné noze uplatnit a uživit.

 

Přečtěte si:

 

10. Enchanting Marketing

Máte občas pocit, že vaše texty postrádají šťávu? Že taháte ta správná slova z paty, přičemž myšlenky si s vámi hrají na honěnou… a vy je ne a ne chytit? Pak se zastavte na blogu Henneke a proberte se archivem s články, které vám pomohou psát úderněji. Trefné copy příklady z praxe vám zase dokážou, že jedna a ta samá věc napsaná pokaždé jiným způsobem může zacílit, prodat, ale i odradit.

 

Přečtěte si:

A pokud chcete být mimořádně skvělými copíky, pak si do svých záložek přihoďte také následující 3 weby:

 

  • MOZ vám pomůže utvořit si obrázek o dalších oborech online marketingu.

 

  • Na Benchmark Email se zase vydejte posbírat nejrůznější tipy týkající se e-mail marketingu, jeho strategií, mocné síly a vyhodnocování.

 

  • Na blogu Content Marketing Institute se zasekne každý, koho zajímá obsahový i SEO marketing, budování publikasociální média i vizuální obsah.

 

A na závěr snad jen dodám: Kopíci, neschovávejme se v ulitě a rozšiřujme si obzory nejen v copywritingu, ale i v dalších oblastech, jakými jsou SEO, sociální sítě, analytika nebo třeba psychologie. Alespoň povrchově. Uvidíte, že vaše texty pak sklidí mnohem více ovoce.

05.11.2018

Komentáře