Menu

Jak získat na TikToku followery a vše, co o tomto fenoménu potřebujete znát

Autor Adéla Bártová Adéla Bártová

Popularita sociální sítě TikTok roste každým dnem a ten, kdo na ní není, jako by nebyl. Challenge, hauly, tutoriály, taneční, vtipná i bezpointní videa, to všechno tato aplikace nabízí a na své si tak přijde opravdu každý. Otázkou ale je, jak na ní uspět. V následujícím článku najdete 7 tipů, jak na TikToku získat sledující.

1) Definujte si svou cílovou skupinu

Ne nadarmo se říká, že se nelze zavděčit všem. Správně zvolená cílová skupina je naprostý základ úspěchu v jakékoliv oblasti, TikTok nevyjímaje. Zamyslete se nad tím, pro koho je váš obsah určený, co chcete svým divákům předat a proč by měli sledovat právě vás. Čím užší a specifičtější vaše zaměření bude, tím pravděpodobněji se váš obsah objeví na FYP neboli For You Page, tedy na místě, kam se chce dostat každý tvůrce. Zároveň tím zvýšíte šance, že publikum bude s vaším obsahem skutečně interagovat, a zlepší tak váš engagement.


Pokud si nejste svou cílovou skupinou jisti, nebojte se využít své účty na ostatních sociálních sítích a zeptejte se svých sledujících na to, z jakého důvodu vás sledují, jaký typ obsahu je u vás baví a co na vaší tvorbě oceňují nejvíce.

2) Najděte si něco, co vás dělá originálními

V současné době je na TikToku přes 1 miliardu uživatelů. Pokud si chcete na této platformě budovat svou komunitu, je potřeba se od ostatních tvůrců odlišit. Buďte originální, tvořte obsah, který si s vámi vaši sledující spojí, a především buďte sami sebou. Právě autenticita a prostor pro ztotožnění jsou s TikTokem nejvíce spojovány a věřte, že to lidé ocení (Haenlein, M. a kol., 2020).

3) Využívejte chytře relevantní hashtagy

Používání hashtagů je nezbytné na většině sociálních sítí a ani u TikToku tomu není jinak. Díky nim mohou uživatelé snadněji dohledat konkrétní obsah a zároveň objevit nové tvůrce. Z tohoto důvodu je nutné volit relevantní hashtagy pro daný obsah. Důležité je nezapomínat ani na ty virální, jako je #fyp, #foryou nebo #viral, které mohou taktéž zvýšit váš dosah. 

TIP: Pokud si nevíte rady s výběrem vhodných hashtagů, můžete pro začátek využít generátor hashtagů, který za vás vybere ty správné.


Ukázky profilů využívajících relevantní #

4) Postujte pravidelně a ve správný čas

Pravidelné (ideálně každodenní) přidávání videí rozhodně nepovažujte za spamování, naopak. Konzistentnost a vytrvalost jsou při tvorbě obsahu a nabírání sledujících klíčové. Nenechte se odradit ani v případě, že ne všechna vaše videa budou mít vysokou sledovanost, jelikož TikTok algoritmus je občas těžké „porazit“. Co se týče vhodné doby postování, na to je jednoduchá rada. Postujte tehdy, když jsou vaši sledující online. To zjistíte pomocí TikTok analytiky přímo v aplikaci, která vám ukáže přesné časové rozmezí, v němž jsou vaši sledující nejaktivnější. V tomto čase mají vaše příspěvky vysokou šanci oslovit nové publikum, a zvýšit tak návštěvnost vašeho profilu. 

5) Sledujte aktuální trendy 

TikTok je plný trendů, které se neustále mění. Pokud chcete na této platformě jednoduše získat nové sledující, pak by tyto úspěšné formáty rozhodně neměly chybět ve vašem obsahu. Jestliže si kladete otázku, o jaká videa se konkrétně jedná, doporučujeme pravidelně sledovat For You Page a čerpat odtamtud inspiraci. Nutno zmínit, že se vždy nemusí jednat pouze o challenge, ale také o trendy písničky, hashtagy, nebo dokonce efekty. Převezměte tedy fungující formát, dodejte mu trochu originality a hlavně ho upravte tak, aby seděl vaší cílové skupině.

6) Analyzujte svůj obsah 

Statistiky mohou na první pohled vypadat nudně a nepotřebně, ale ve skutečnosti je to naopak. Ať už je vaše strategie pro získání sledujících na TikToku jakákoliv, je nezbytné ji pravidelně analyzovat. Jen díky tomu budete vědět, zda je vaše zvolená strategie nastavena správně, nebo je potřeba něco změnit. Zaměřte se na videa, která mají největší počet zhlédnutí, protože to je na TikToku to nejdůležitější, a vycházejte z toho, které hashtagy jste použili, v jaký čas jste video sdíleli, ale i z toho, zda jste zpracovali aktuální trend nebo využili populární song. Tohle všechno má vliv na váš úspěch.


TIP č. 1: Pro přístup k TikTok analýzám si musíte nastavit firemní profil. Tento krok je zcela zdarma a jen v tomto případě uvidíte svá osobní data.

TIP č. 2: Na profilu @jtbarnett najdete užitečné tipy a rady, jak na TikToku tvořit obsah. 

7) Propagujte svůj účet i na ostatních platformách 

Není asi žádným překvapením, že většina lidí má profil na vícero sociálních sítích (DataReportal, 2021). Využijte toho a sdílejte obsah z TikToku i na dalších platformách, např. na Instagram Reels. Tzv. cross-promotion vám pomůže nejen s nárůstem vaší komunity, ale také s oslovením nových potenciálních sledujících. Videa můžete sdílet s vodoznakem TikToku, čímž dáte ostatním uživatelům vědět, že tvoříte obsah i jinde, nebo ho naopak můžete jednoduše smazat pomocí různých aplikací. Díky tomu bude váš obsah použitelný pro jakoukoliv sociální síť. 

Zdroj: DataReportal

Zajímá vás, jak může vypadat brandový obsah na TikToku? Přečtěte si náš článek, ve kterém jsme sepsali 12 českých značek, které na TikToku válí! 

Pokud přemýšlíte nad rozjetím marketingu na této platformě, ale potřebovali byste poradit s nastavením správné strategie pro vaši značku, napište nám na e-mail info@evisions.cz, rádi vám s tím pomůžeme.

29.11.2021

Komentáře

Silva
4. 12. 2021 9:25
209 muzzleloader primers 11 percussion caps 11 magnum percussion caps Cci 209 primers cci 300 cci 400 Cci 41 primers cci 450 primers cci 500 cci br4 cci large pistol primers percussion caps #10 cci primers 209 federal 210 primers 209 shotshell primers federal 215 primers in line muzzleloading federal gm 100m primers federal large pistol primers federal 210m primers federal 215m primers federal 200 primers federal 100 primers Federal 205m primers federal gm 200m federal small pistol primers Federal 205 primers fiocchi 209 primers Fiocchi 446smr Fiocchi 535lr primers Remington 9 1 2 Primers Remington 6 1 2 primers Remington etronx remington kleanbore 209 primers remington kleanbore Remington 2 1/2 Primers Remington 9 1/2 Primers Remington 209 primers remington small pistol primers remington 5 1/2 primers remington 7 1/2 primers remington primers 6 1 2 remington sts primers win 209 primers Winchester 209 primers wlp primers wlrm primers Winchester wlrm primers Winchester wlr primers Winchester small pistol primers Winchester Small Rifle Primers Winchester match primers Winchester large rifle primers wlr primers winchester wsr primers ss197sr NIGHTHAWK AGENT 2 Ruger SR1911 springfield emissary hk mp7 winchester wsr primers fn 22lr pistol Vihtavuori N350 Vihtavuori 24N41 Vihtavuori N560 Vihtavuori N320 Vihtavuori N340 n568 Vihtavuori N555 Vihtavuori N140 Vihtavuori N133 N165 powder n570 powder n565 powder Vihtavuori N32C Vihtavuori N105 vihtavuori n530 Vihtavuori N160 vihtavuori n330 vihtavuori n135 Vihtavuori N170 vihtavuori 3n37 vihtavuori n150 vihtavuori n550 vihtavuori n110 vihtavuori n540 blackhorn 209 goex reenactor black powder goex cannon powder olde eynsford black powder fffg black powder fg black powder Goex Olde Eynsford 1F Black Powder 2f black powder ffffg black powder FFg Black Powder vihtavuori 20n29 vihtavuori n120 clean shot powder honey badger rifle wilson combat edc x9 pyrodex p hodgdon titegroup accurate 2230 hodgdon h4895 h322 powder varget powder h4198 powder winchester staball 6.5 reloder 23 Reloder 26 hodgdon us 869 hs6 powder reloder 33 IMR 4895 winchester 760