Menu

41 nejlepších restaurací, bister a kaváren v Holešovicích: Kam na oběd, skvělou kávu či něco sladkého?

Autor Diana Zadáková Diana Zadáková

Náš tým spojuje kromě lásky k online marketingu také láska k dobrému jídlu. Na(ne)štěstí sídlíme v Holešovicích, rajónu kaváren, restaurací a bister. Za léta testování nyní odhalujeme naše ozkoušené tipy, kde se v Holešovicích skvěle najíte, kam se vydat pro dokonalý koláč i sametově jemnou kávu. Článek pro všechny mlsaly, coffeelovery, gurmány i pracanty!

Víme, že uspokojit chuťové pohárky během pracovního dne je více než důležité, protože hladový kolega zkrátka není sympatický kolega.

Důležitou náplní naší práce proto tvoří objevování nových podniků (restaurací, bister, kaváren) v blízkosti našich kanceláří – v Holešovicích.

Za ty roky zkoumání (byla to dřina) dal náš tým dohromady kompletní seznam svých (méně i více) oblíbených podniků v Holešovicích, který jsme se rozhodli s vámi sdílet.

O důkladnosti našeho gastroprůzkumu vás přesvědčí výčet našich nejrůznějších chuťových pohárků. V našem týmu najdete:

 • Chlapáky, kteří ocení pořádný burger (zdravím náš SEO tým, především Michala, Toma a Marka).
 • Vegetariány, které ledajaké ,,lupení“ neuspokojí (například naše copyguru Janča nebo specialistka pro německý trh Thea).
 • Dietáře hlídající si příjem a výdej kalorií (nárazově asi každý z nás).
 • Mlsouny (ehm, Jardo, my víme, kam ty koláčky z kuchyňky mizí).
 • Nestíhače, kteří potřebují sfouknout oběd do pár desítek minut (Láďo, někdy je třeba dát si delší pauzu)!
 • Gurmány, kteří si občas za kvalitním obědem rádi dojedou či dojdou nějaký ten kilometr navíc.

Koncepce našeho gastroprůzkumu

 1. Seznam 41 podniků rozdělených do 5 sekcí (viz níže) – včetně adresy, instagramové účtu, cenové relace, konkrétních ozkoušených pokrmů atd.
 2. Key findings – bodové shrnutí našeho gastroprůzkumu.
 3. Interaktivní mapa – podniky zanesené do Google Maps, abyste mohli pohodlně nalézt ten nejbližší vaší lokalitě.
 4. Excel ke stažení – dokument se seznamem podniků s možným filtrováním.

41 nejlepších restaurací, bister a kaváren v Holešovicích

Seznam podniků jsme utřídili dle různých kritérií do 5 sekcí:

 1. Kam zajít na pořádný oběd, když máte velký hlad (pro hladovce).
 2. Kam zajít na jídlo, pokud máte vytříbený jazýček a méně času (pro upracované gurmány).
 3. Kam skočit pro jídlo, když nestíháte (pro nestíhače/workoholiky).
 4. Kam se vydat na oběd, pokud vám nevadí ujet nebo ujít o nějaký ten kilometr navíc (pro pohodáře a gurmány).
 5. Kam skočit pro něco sladkého nebo pro pořádnou kávu (pro mlsaly).

Speciálně si všimněte podniků v seznamu, které od nás obdržely 🧡. Na ty nedáme dopustit!

#1 Když máte velký hlad (pro hladovce)

1. Avion 58 Restaurace

V bývalé varně měšťanského pivovaru si pochutnáte na dobrém jídle, pivu i kvalitním vínu. Z obědového menu, které se obvykle skládá ze 2 polévek, 6 hlavních jídel a zhruba 4 salátů, si vybere úplně každý. A porce jsou opravdu štědré!

Příznivci české kuchyně jistě ocení páteční kachnu se zelím, milovníci exotičtějších pokrmů například mé oblíbené kari s rýží nebo španělskou paellu. Za jídlo v průměru zaplatíte do 150 Kč.

2. Haru Restaurant Sushi Bar

Haru Sushi doporučujeme všem milovníkům asijské kuchyně. V příjemném prostředí si za poměrně nízké ceny (v průměru za cca 120-150 Kč) opravdu pochutnáte.

Ze široké nabídky salátů, polévek, sushi setů, nudlových i rýžových pokrmů osobně doporučuji jejich pokrm Chicken Puzzle (rýže s kuřecím masem a zeleninou v pikantní samba omáčce) nebo oblíbené Pad Thai.

V letních měsících se vyplatí posedět v zadní zahrádce podniku. Jídlo je také možné si objednat s sebou.

3. Restaurace MotoBurger

Přepadla vás chuť na pořádný burger nebo cítíte velký hlad? Vsaďte na restauraci MotoBurger! Jejich hovězí burger s křupavým ledovým salátem, rajčetem a čedarem servírují denně s pořádnou porcí hranolek.

Burger menu je vždy v poledne doplněno dalšími cca 4 pokrmy (těstovinami, rizotem, řízkem, …), které zaženou i ten největší hlad.

4. Restaurace Hamburg

Kvalitní výběr pokrmů, které rovněž uspokojí velké strávníky, nabízí také Restaurace Hamburg. Obědové menu se skládá běžně ze 4 pokrmů (mix české i mezinárodní kuchyně) a jedné polévky. Dobrý výběr, příznivé ceny (cca 130 Kč / hlavní chod).

5. Restaurace U Holiše

Příjemné posezení v industriálním prostředí, bohatý výběr, velké porce, příjemná obsluha a příznivé ceny. Tak by se dal v kostce shrnout oběd v Restauraci U Holiše.

Na polední pauzy servírují každý den jiné obědové menu s výběrem několika hlavních chodů, jedné polévky a jednoho dezertu. Jídla jsou zpravidla typicky česká.

6. Holešovická Kozlovna

Restaurace Holešovická Kozlovna nabízí nejlepší tankové pivo na Praze 7. Obědové menu je zpravidla týdenní a zahrnuje výběr ze 4 pokrmů. Za mě – jeden z dalších podniků, který uspokojí váš hlad – neurazí, ale ani výrazně nenadchne.

7. Plaza Prague Hotel

Plaza Prague Hotel na rohu Ortenova náměstí má ve svém přízemí útulnou restauraci, která nabízí každý všední den obědové menu. Za jednu cenu dostanete hned 3 chody – polévku/salát, hlavní jídlo a dezert (jako bonus, který v menu není napsaný).

Z celého menu odcházíte z restaurace opravdu ,,napucaní“ a přitom nezaplatíte nijak vysokou cenu (záleží, jaký hlavní chod zvolíte). Pokud půjdete do bezmasého pokrmu (těstoviny, rizoto, salát, …), bude vaše peněženka lehčí o pouhých 129 Kč. A opravdu si pochutnáte!

8. Pivovar a Restaurace Marina

Pivovar Marina navázal na tradici vaření holešovického piva. V létě si užijete příjemné venkovní posezení, v zimě rozlehlé prostory interiéru. Obědové menu i s fotkami zveřejňují pravidelně na FB stránce. Příjemné místo, které doporučujeme zvláště na večerní neformální pivo.

9. Kolkovna Argentinská

Restaurace Kolkovna Argentinská se nachází kousek od stanice metra Vltavská směrem k Alze (do ulice Jateční). Každý všední den připravují denní menu. Nabízí polévku dne a výběr ze čtyř hlavních jídel. 

Pro náš tým je tento podnik už trochu z ruky, a proto do Kolkovny často nevyrážíme. Osobně mám ale tento řetězec opravdu moc ráda. Porce jsou štědré a kvalita jídla i obsluhy je vysoká. Mohu doporučit!

10. Restaurace Baterka

 • Lokalita: Dělnická 71, Praha 7 – Holešovice
 • Web: www.baterka.com
 • Cena za oběd: cca 130 Kč

Restaurace Baterka – další z podniků, který vás neurazí, ale ani příliš nenadchne. Na druhou stranu odcházíte v průměru o 130 Kč lehčí a hlad rozhodně zaženete. Odpoledne vás ale nejspíš přepadne chuť na něco sladkého 🙂

#2 Máte méně času, ale vytříbený jazýček? Aneb tipy pro upracované gurmány

11. Phill´s Corner

 • Lokalita: Komunardů 32, Praha 7 – Holešovice
 • Web: www.phillscorner.cz
 • IG: @phillscorner
 • Cena za hlavní chod: do 130 Kč
 • 🧡 Doporučuje 8 našich specialistů

Ve Phill’s Corner naleznete industriální design a hned při vstupu vás potěší pohodová atmosféra. Osobně mě baví jejich stěna z polaroidů, na které mají zavěšené fotky svých zákazníků pořízené v bistru.

Obědové menu se denně mění a zpravidla obsahuje jednu polévku a dva hlavní chody (jeden většinou ve formě salátu či jinak vegetaránský, druhý vydanější masitý). Pokrmy jsou krásně naservírované a cenově vychází do 130 Kč. Za málo peněz, hodně muziky!

Pokud si chcete ráno dopřát dobrou kávu či snídani, ale je vám líto za ní nechat (někdy i více) než dvě stovky, ve Phill´s Corner se nadlábnete za rozumnou cenu.

12. Phill´s Twenty7

 • Lokalita: Přístavní 339/27, Praha 7 – Holešovice
 • Web: www.twenty7.cz
 • IG: @twenty7_bistro
 • Cena za hlavní chod: do 130 Kč
 • 🧡 Doporučuje 6 našich specialistů

Útulné místo, u kterého nelze přesně definovat jestli se jedná o bistro, kavárnu nebo restauraci. V Twenty7 jsou připraveni vám naservírovat rychlou ranní kávu, skvělou snídani, pracovní oběd nebo romantickou večeři.

A vědí naprosto přesně, co dělají. Stejně jako ve Phill´s Corner přicházíte po obědové pauze příjemně najedení, dobře naladění a zhruba o 130 Kč lehčí. A pokud budou zrovna nabízet na pultu banana bread, tak si ho určitě zabalte s sebou na odpolední svačinku!

13. Bistro Lovely Day

 • Lokalita: Komunardů 7, Praha 7 – Holešovice
 • IG: @bistrolovelyday
 • Cena za hlavní chod: do 130 Kč
 • 🧡 Doporučuje 5 našich specialistů

Pokud ráno zajdete pro kafe nebo snídani do bistra Lovely Day, slibuji, že celý zbytek dne bude skutečně lovely! 🙂 Toto na první pohled sympatické bistro naleznete kousek od zastávky Dělnická.

Bistro nabízí spoustu snídaňových pokrmů slaných i sladkých chutí (vajíčka, avotoasty, lívance, jogurty, kaše, …). Pravidelně na své FB stránce zveřejňují obědové menu na celý týden. Standardně se jedná o dvě polévky (35 Kč/porce) a dva hlavní chody (do 130 Kč).

Nutné podotknout, že za krásnou cenu dostanete na stůl skvěle vypadající pokrm, na kterém si opravdu pochutnáte. Osobně miluji přátelský přístup ohromně sympatického personálu!

14. Cà phê

 • Lokalita: U Průhonu 9, Praha 7 – Holešovice
 • Webwww.ca-phe.cz
 • IG: @ca_phe2018
 • Cena za oběd: do 150 Kč
 • 🧡 Doporučuje 6 našich specialistů

Cà phê, kavárna, bistro a vysněný projekt malé Vietnamky s velkým srdcem. A věřte, že to při návštěvě pocítíte.

Cà phê je stylovým místem, kde se setkává autentická vietnamská kuchyně i výběrová káva. Zajít můžete na odlehčenou snídani, polední menu, oblíbené Bún bò Nam Bộ i méně či více tradiční dezerty. Cenově se vejdete do 150 Kč.

15. Marine Mare

Další skvělé místo pro všechny fajnšmekry, kteří chtějí zažít kus Středomoří v Holešovicích!

Ryby a mořské plody připravuje bistro na kvalitním dřevěném uhlí. Dopřát si je můžete se salátem a pečenými bramborami, nebo ve variantě čerstvých těstovin či rizota. Jejich denní menu najdete na FB stránce.

V bistru Marine Mare, na samém konci Jankovcovy ulice, se zdravě, rychle a skutečně dobře najíte. Ceny jsou samozřejmě o něco vyšší, ale kvalita jim odpovídá.

16. The Eatery bistro

 • Lokalita: U Uranie 9, Praha 7 – Holešovice
 • Webwww.theeatery.cz
 • IG: @theeaterybistro
 • Cena za hlavní chod: cca 190 Kč
 • 🧡 Doporučuje 5 našich specialistů

Moderní bistro The Eatery vsází na sezonní suroviny zpracované v tradičních recepturách avšak v netradičním pojetí. V moderním prostředí si vychutnáte typické české pokrmy jako svíčkovou nebo koprovku, ale i mezinárodní kuchyni.

Jeden z chodů v poledním menu je zpravidla vegetariánský. Připravte se, že ceny jsou vyšší (za hlavní chod dáte i 200 Kč). Nicméně stojí za to si oběd v tomto bistru alespoň jednou za čas dopřát. Ráj pro všechny gurmány!

17. La Bottega Tusarova

Představujeme hvězdu Holešovic – Gourmet bistro s vlastní výrobnou italské pasty, pečiva i dezertů pro celou síť La Collezione italského šéfkuchaře Riccarda Lucqueho.

Jídelní lístek mění s každým ročním obdobím a každý týden připravují nové polední menu. Dvouchodová obědová nabídka je složena z polévky nebo salátu dle vašeho výběru ze salátového baru + hlavního chodu (nabízí dvě varianty hlavního jídla, jednu zpravidla vegetariánskou). Celé menu (polévka + hlavní chod) vyjde na 245 Kč

18. Home Kitchen

Stylové a jednoduše zařízené bistro Home Kitchen najdete hned ve 4 lokalitách – Holešovice, Nové Město, Staré Město, Smíchov. Jelikož pracujeme jen pár desítek metrů od toho holešovického, střídáme se v něm na kafi celkem pravidelně.

V kavárně najdete klid a domácí atmosféru, na které si koncept bistra zakládá. Zároveň v něm panuje správný kavárenský ,,ruch”, který poskytuje příjemnou kulisu pro práci, ale zároveň vás nevytrhne z koncentrace.

Doporučuji proto tuto lokalitu pro všechny milovníky práce v kavárnách. Velkým benefitem je poměrně štědrý prostor a dřevěné stoly, které jsou pro práci opravdu praktické.

Do bistra se vyplatí zajít (co se týká chuti) na snídani, kafe i oběd. Připravte se, že ceny jsou vyšší (hlavní chod z obědové nabídky okolo 200 Kč, káva v průměru za 70 Kč, snídaňový pokrm za 150 Kč).

19. Café & Bistro INMAGO

 • Lokalita: Stupkova 1570/6, Praha 7 – Holešovice
 • IG: @cafeinmago
 • Cena za hlavní chod: dle výběru (průměrně 130 Kč)

Nově otevřená útulná kavárna a bistro INMAGO se nachází nedaleko holešovické Alzy. Obědové menu pravidelně zveřejňuje na své FB stránce. Denně se mění a nabízí tři hlavní chody, minimálně jeden je vždy vegetariánský.

20. Creative World

Creative World je jedinečný prostor pro uspořádání oslavy, menší konference, teambuildingu i jiného eventu. Z pohledu gastronomie chystají každý den novou obědovou nabídku, která se skládá z jedné polévky a tří různých hlavních pokrmů. Jeden je vždy určený pro vegetariány.

Creative World mohu doporučit i na snídaně nebo svačinky (ve skleněné vitríně nabízí obložené pečivo, jogurty, koláče).

#3 Hoří vám deadline? Naše 3 tipy pro nestíhače nebo workoholiky

21. Puzzle Salads

 • Lokalita: Jankovcova 14b, Praha 7 – Holešovice
 • Webwww.puzzlesalads.cz
 • IG: @puzzlesalads
 • Cena za salát: v průměru 160 Kč
 • 🧡 Doporučuje 15 našich specialistů

PuzzleSalads je (nejen) salátový bar, který nabízí kvalitní, rychlé a zdravé jídlo. Menu je z části stálé, ale několik pokrmů se mění podle ročního období.

Pokud si nevyberete ze stálé nabídky salátů, máte možnost si namíchat svůj vlastní ze zvolených ingrediencí (právě proto název PuzzleSalads). Dejte si ale pozor, cenově se to většinou nevyplatí. Spousta ingrediencí je tzv. premium a můžete se tak stát, že u pokladny zaplatíte přes 200 Kč.

Puzzle Salads nabízí také polední menu (dva druhy polévky a jeden teplý chod). Stinnou stránkou tohoto podniku je skutečnost, že v poledne si budete muset vystát opravdu dlouhou frontu. Doporučujeme se proto vydat pro salát hned po otevíračce.

22. Express Kebab

 • Lokalita: Ortenovo náměstí 1213/28, Praha 7 – Holešovice
 • Cena za oběd: cca 80 Kč
 • 🧡 Doporučují 3 naši specialisté

Mega porce kebabu za nízkou cenu (cca 80 Kč), která vám vystačí i na večeři. To je Express Kebab na Ortenově náměstí, který ze srdce doporučuje náš mladý linkbuilder Tom. Ještě nikdy prý nezažil, že by se na kebab stála fronta. U kebabu z Express Kebab to však prý naprosto chápe!

23. Banh—mi—ba

 • Lokalita: Jankovcova 1587/8, Praha 7 – Holešovice
 • Web: www.banhmiba.cz
 • IG: @banhmiba
 • Cena za oběd: do 150 Kč
 • 🧡 Doporučuje 6 našich specialistů

Vietnamská restaurace Banh—mi—ba se nachází hned vedle naší kanceláře. Spousta z nás je zde proto pečená vařená (máme v týmu spoustu milovníku asijských chutí).

Doporučujeme ochutnat tradiční polévku Pho, oblíbené Bún bò Nam Bộ nebo poctivou vietnamskou bagetu. Skvělý a vydatný oběd, který zvládnete během pár desítek minut!

#4 Dopřejte si delší obědovou pauzu

24. Curry House

Nejlépe hodnocená indická restaurace v ČR, kde si vyberete z široké nabídky masných, vegetariánských i mořských jídel. Pokud pracuje v okolí Dělnické ulice, stačí sednout na tramvaj směrem na Palmovku a do 10 minut jste na místě.

Curry House si zvlášť oblíbil náš SEO specialista Petr, kterému se párkrát do měsíce podaří vytáhnou na společný oběd půlku kanceláře. A jsme za to všichni rádi, protože v restauraci vaří opravdu skvěle!

25. Alf & Bet

Na oběd do Curry House, pro kafíčko, něco sladkého či chleba na doma do Alf & Bet. Jejich slané a sladké pečivo je totiž legendární! Lehčí oběd si ale můžete dopřát i tady. V menu nabízí např. omelety, lívance, obložené chleby, smoothie. Ujet pár kilometrů navíc se v tomto případě opravdu vyplatí!

26. Light Roast Coffee

Náš další oblíbenec z Palmovky! Light Roast Coffee je kavárna s terasou a výhledem na přístav, která podává čerstvě praženou kávou s domácím občerstvením (sendvič, salát, koláč). Obědové menu zveřejňují na své FB stránce.

27. Bar Cobra

 • Lokalita: Milady Horákové 688/8, Praha 7 – Holešovice
 • Webwww.barcobra.cz/cs
 • IG: @barcobra
 • Cena za hlavní chod: 130 Kč
 • 🧡 Doporučují 2 naši specialisté

Tentokrát se vydáme na opačný konec Holešovic. Přes den bistro, večer bar – to je, přátelé, holešovická Cobra! Pokud vám čas dovolí, vyrazte v poledne ochutnat některý z pokrmů jejich nápadité obědové nabídky (polévka, tři druhy hlavních chodů), která se denně mění.

Jak obědové, tak večerní menu je opravdu hravé. Nabízí různé varianty salátů, hummusů a jiných vegetariánských chodů. Na své si samozřejmě přijdou i masožravci.

28. Bistro 8

Bistro 8 pro své pokrmy využívá lokální potraviny, které dodávají místní pěstitelé. Kromě jídla na vás v Bistru 8 čeká i malá přehlídka lokálních designérů a umělců. Slibujeme, že Bistro 8 vás bude bavit!

Týdenní menu, které se denně mění, se skládá z polévky a dvou hlavních chodů (jedním je vždy salát). A když už tam budete, dopřejte si i dezert. Jejich domácí koláče nemají chybu!

29. Garuda Restaurant

Přepadla vás chuť na Asii? Vydejte se do indonéské restaurace a kavárny Garuda! Kromě specialit asijské kuchyně servírují také výbornou indonéskou kávu.

Polední menu najdete na webu a mění se každý týden. K hlavnímu chodu, za který zaplatí zhruba 155 Kč, obdržíte polévku zcela zdarma!

30. Kafe Francin

Bistro a pražírna Kafe Francin (mimo jiné jeden z podniků Gastromapy Lukáše Hejlíka) se nachází poblíž Strossmayerova náměstí. Veškeré pokrmy si připravují sami a využívají přitom suroviny od lokálních pěstitelů.

Každý den pečou sladké pečivo, zákusky, koláče a servírují bohaté snídaně (až do pozdních odpoledních hodin). Nedílnou součástí jídelního lístku je vyladěné polední menu. K obědu ale také dobře poslouží jejich bagel (za cca 150 Kč) či slaná palačinka (v průměru za 170 Kč).

31. Mr. HotDog

Další oblíbenec našeho týmu – pan HotDog! Pokud čas dovolí, zajedeme do Kamenické ulice pro pokrm, který si zaslouží hashtag #foodporn.

Naše vegetariánská část týmu ocení tofu párek na vyžádání, kluci zase čistě hovězí variantu. Pokud si k párku objednáte ještě košík křupavých hranolek, budete rádi, že během zpáteční cesty alespoň částečně ,,obídek“ strávíte.

#5 Honí vás mlsná? Víme, kde uspokojíte chutě na sladké a kam zajít pro pořádnou kávu

32. Naše toustárna

Naše toustárna v ulici Dělnická byla láska na první pohled. Věřte, že ať už ochutnáte jakoukoliv z jejich dobrot, zabydlí se ve vaší domácnosti.

Chuť na sladké zcela jistě uspokojí některá z nabízených sladkostí (nedáme dopustit na ,,šuplíky“ – domácí koláčky ve verzi tvarohové, čokoládové, ovocné i bezlepkové; skvělé mají i šneky či muffiny).

Pokud přibalíte na večer jejich čerstvě pečený chléb, nebudete litovat! Jejich připravené bulky se zeleninou, šunkou a sýrem v chladící vitríně jsou zase tak akorát na malý oběd nebo skvělou svačinku.

33. OSADA

Holešovická OSADA je novým místem pro všechny milovníky výběrové kávy. Za zrodem tohoto podniku stojí tým špičkových baristů Ambiente. Pro mě osobně úžasně osobité místo pro ranní kávu či snídani.

OSADA není pouze kavárna, ale také místo pro setkávání baristů a školení. Na webu nabízejí baristické kurzy přípravy kávy nebo kurzy latte art.

Jídelní lístek je skromnější – polévky, saláty, speciální sendviče (sestávající z pečiva z Esky) a hot dogy. Menší hlad však s přehledem zaženete. Ve spojení se skvělou kávou a sladkým pečivem od cukrářky Niky Vávrové dostanete v OSADĚ vše, co ke spojenému žaludku potřebujete.

34. Espresso bar v Alza.cz

Holešovická oáza v centru nákupní horečky – Espresso bar v Alza.cz nás baví! Neváhejte si proto příště čekání na produkt zkrátit skvělou kávou (z pražírny Doubleshot) či něčím dobrým na zub (doporučujeme karamelový větrník).

35. Vnitroblock

V samotném srdci Holešovic se ukrývá multifunkční útočiště jménem Vnitroblock. Do ulice mezi Tusarovou 31 a Dělnickou 32 na Praze 7 můžete zajít na kafe, snídani, něco dobrého, ale zároveň si také zatancovat, koupit tenisky, zajít do kina, příležitostně i na jarmark, menší veletrh a další zajímavé akce.

Ve Vnitroblocku se každý den něco děje tak, aby si každý našel to své. Mrkněte na jejich seznam akcí. Pro dlouhé podzimní a zimní večery, které nás čekají, se seznam určitě bude hodit.

36. Espressone Office cafe

Příjemnou kavárnu a coffee shop Espressone Office cafe naleznete v Jankovcově ulici v přízemí Business Parku Classic 7. Nejvíce oceňuji přístup personálu za barem, který vám s úsměvem připraví kávu nebo naservírují některý z dortů dle denní nabídky. Pokud pracujete přímo v Business Parku, získáte na kávu několikaprocentní slevu.

Každý den servírují polévku s pečivem, která zejména v zimních měsících skvěle poslouží jako lehčí oběd.

37. Barry Higgel’s Coffeehouse

Další sympatická kavárna Barry Higgel’s Coffeehouse se nachází jen kousek od populárního Vnitroblocku. Nabízí skvělou kávu, bohatou nabídku pro brunch i několik druhů koláčů dle denní nabídky.

Slibuji, že s kávou nešlápnete vedle. Mě osobně opravdu chutnala a že jsem jich už několik vypila. 🙂

38. Bento café & bistro

Na dobrou kávu v Holeškách se můžete vydat také do Bento café, konkrétně do ulice Komunardů (tramvajová zastávka Dělnická). Tento podnik se řadí mezi asian fusion, a proto se zaměřuje na specialitky typu Chai Latte nebo Phin (vietnamská káva).

Do Benta můžete zajít také na oběd. Vzhledem k tomu, že počet míst k sezení je omezený, vyplatí se využít objednání online a vyzvednou si pokrm v konkrétní čas na pobočce.

39. Paralelní Polis

Paralelní Polis – místo, kde se spojuje kavárna a coworkingové prostory. Bitcoin Coffee nabízí výběrovou kávu Ethiopii Dimtu z amsterdamské pražírny White Label Coffee. Káva je zpracována metodou Natural, v rámci níž se celé kávové plody po sesbírání suší a po dosušení jsou z nich vyloupána zrnka.

Jedná se o místo, které nadchne všechny geeky. Za pochutiny totiž tentokrát zaplatíte kryptoměnou Bitcoin, Litecoin, Dash nebo Monero.

40. Café Element

 • Lokalita: Přístavní 51, Praha 7 – Holešovice
 • Webwww.cafeelement.cz
 • Cena za kávu: cca 50 Kč

Menší podnik Café Element najdete v Přístavní ulici. Na dlouhé vysedávání to sice není, ale pro účely kávy na cestu skvěle poslouží. Káva je chuťově dobrá, cena přijatelná!

41. Klasick Wheels motorcycle store & coffee

Není žádným tajemství, že řada mužských členů našeho týmu to ráda rozjíždí na motorce. 🙂 Náš SEO manager Lukáš doporučuje obchod Klasick Wheels, kde se kromě motopříslušenství dočkáte také kávy nebo něčeho na zub. Podnik naleznete v Bubenské ulici.

Key findings

 1. Do 130 Kč si v Holešovicích pochutnáte na skvělém obědu.
 2. Lokalitu ocení zejména milovníci Asie a novodobých bister.
 3. Vegetariáni nezůstanou o hladu ani o haldě lupení, minimálně 1 pokrm z polední nabídky je vždy vegetariánský!
 4. V Holešovicích hravě dodržíte zdravý životní styl, obědové menu je většinou pestré a vyvážené.
 5. Když budete mít ,,cheatday“, rozhodně máte kam zajít (např. Motoburger, Mr. HotDog, Express Kebab).
 6. Čeká vás důležitý business oběd? Holešovická La Bottega, Home Kitchen či bistro The Eatery jsou ideálními místy.
 7. V případě náhlého deficitu energie se máte na koho spolehnout (Naše Toustárna🧡).
 8. Náš tým speciálně doporučuje: Restauraci Avion 58, Haru Restaurant & Sushi Bar, Motoburger, Phill´s Corner, Home Kitchen, Puzzle Salads, Curry house, Mr. HotDog, Naši toustárnu a Vnitroblock.

Mapka podniků v Holešovicích + seznam ke stažení

Seznam podniků v Excelu s filtrováním naleznete zde. Po otevření tabulky stačí zvolit ,,Soubor“, následně ,,Stáhnout jako“ a ,,Microsoft Excel“. A filtrovačka může začít!

Víte o někom, komu by se seznam hodil? Neváhejte mu ho poslat nebo sdílet! 🙂

Další tipy pro všechny foodlovers:

Zapomněli jsme uvést váš oblíbený holešovický podnik? Napište nám na našem Facebooku a my ho do seznamu přidáme.

19.08.2019

Komentáře