Menu

Novinky z onlajnu #24

Autor Jaroslav Vidim Jaroslav Vidim

Od posledního dílu se toho ve světě online marketingu odehrálo opravdu hodně. Zaujaly nás novinky u Facebooku, Pinterestu, Instagramu, ale i na domácí scéně. Nenechte si ujít Novinky z onlajnu #24.

Víme, co nového se kde v online marketingu šustlo a prozradíme vám to. Jsme tu s dalšími Novinkami z onlajnu.

 

Reklamy v Instagram Stories

Instagram zavádí reklamy do Instagram Stories a tvrdí, že je to aktuálně nejatraktivnější formát reklamy. Pokud cílíte na mladé publikum, pusťte se do testování. Nahrávat můžete videa o délce 15 vteřin a rozměrech 1080×1920 pixelů. 30 partnerských firem, které měly možnost se účastnit testování, potvrzují, že měly reklamy skvělý dosah.

Instagram Carousel u byznys účtů

Až 10 fotek nebo videí budete moct nahrát do Instagram Carouselu u byznysových účtů. Carouselová reklama bude označena modrými tečkami, které uživateli napoví, že se dá přejíždět na další fotky.

V Pinterestu se dá vyhledávat i mimo Pinterest

Nainstalujte si do prohlížeče Google Chrome rozšíření Pinterest Pattern, který vám uloží obrázek na vaši nástěnku nebo vyhledá jakýkoliv příspěvek na Pinterestu. Vyhledávat se dají i detaily obrázku.

Už jste vyzkoušeli vyhledávací nástroj Pinterest Lens?

Aplikace Pinterest Lens vám vyhledá obrázky podobné vaší fotce. Stačí vyfotit třeba burger, který jste si dali k obědu, a Lens vám ihned nabídne podobné obrázky a další výsledky včetně třeba receptu.

Facebook bojuje proti falešným zprávám

Oblíbená sociální síť se rozhodla zakročit proti falešným zprávám. Nově budou moci označovat falešné zprávy i sami uživatelé. Facebook takto označené zprávy pošle třetím stranám, které o validitě označení rozhodnou. Pokud bude zpráva opravdu falešná, označí ji Facebook speciálním tagem.

Google zpřístupnil Data Studio pro více než 180 zemí světa

A patří mezi ně i Česká republika a Slovensko. V čem je Data Studio skvělé? Můžete v něm přizpůsobovat reporty, filtrování dat je podobné Analytics, a tak do reportu poskládáte to, co potřebujete, a uzpůsobíte si ho podle sebe. Navíc si do Google Data Studia můžete nahrát až 2 GB dat z vlastní databáze. Data si jednoduše z databáze vyexportujete do CSV souboru a nahrajete do Data Studia.

Volat můžete přímo z vyhledávací sítě Google

Call Only Ads jsou čím dál tím populárnější. Vedle telefonního čísla můžete proto uvést název své firmy nebo svého webu. Rozšíření o volání bude Google v rámci kampaní spouštět automaticky, proto si tuto funkci vypněte, pokud ji nechcete využívat.

Seznam se zbavil náhledových obrázků

Český vyhledávač Seznam oznámil, že z vyhledávání odstraní náhledové obrázky webů a nahradí je favicony. V rámci zlepšení vyhledávání obrázků změnil také relevanci hledání, a proto budou výsledky obrázků přesněji a lépe odpovídat vyhledávacím dotazům.

Google testuje emotikony ve vyhledávání

Vyhledávač Google prozradil, že testuje zobrazování emotikonů ve výsledcích vyhledávání. Bližší informace zatím nejsou k dispozici.

 

 

16.03.2017

Komentáře