Menu

Algoritmická penalizace

Algoritmická penalizace vzniká na základě změn algoritmu vyhledávače a její odstranění může být velmi náročné a zdlouhavé (řádově měsíce). Velká vlna penalizací je často spojená s novými aktualizacemi algoritmů vyhledavačů Google (primárně update Google Penguin a Google Panda) nebo Seznam.

(SEO) Penalizace webu je trest za porušování pravidel vyhledávačů. Vyhledávače můžou penalizovat web částečně – sníží se počet zobrazování ve vyhledávání a jeho pozice, nebo uplně – odstraní web ze svého indexu. Na základě penalizace může postižený web ztratit většinu své návštěvnosti z organického vyhledávání. Odstránění penalizace je velmi náročný proces, který si vyžaduje i několik měsíců intezivní práce. V případě vážnych porušení pravidel může být penalizace nevratná.

V posledních letech Google i Seznam investovali mnoho času do boje proti nekvalitnímu obsahu, spamovým stránkám a nekvalitním odkazům. Google vypustil do světa updaty Google Penguin a Google Panda, které potrestaly nekvalitní způsoby linkbuildingu (např. linkfarmy) a tvoření obsahu (např. duplicitní a automatický generovaný obsah).

Jaká penalizace vás mohla postihnout?

  • algoritmická penalizace – její identifikace bývá náročná a je potřebná důkladná znalost updatů Google
  • manuální penalizace – v tomto případě jste obdrželi zprávu do Search Console o manuální penalizaci, která uvádí i příčinu penalizace a umožní Vám komunikovat s Googlem

Jak postupujeme při odstraňování penalizace:

  1. identifikace typu penalizace
  2. sběr dat a analýza webu
  3. třídění a filtrace
  4. sběr kontaktů a komunikace s weby
  5. odstranění „vadných“ odkazů (nebo obsahu)
  6. využití Disallow tool

Více informací naleznete na stránce naší služby odstraňování penalizací.