Menu

Expandujte do Polska

23 %
DPH
72 %
Podíl
nakupujících
online
PLN
Měna
40
Ease of
doing business
expanze do polska

E-Commerce Data

O polské e-commerce

Marketplaces

Marketplaces

Allegro.pl
Ceneo.pl
Olx.pl

Platební metody

Platební metody

Pay-by-links
Creditcard
Paypal
Blik

Online Shops

Online Shops

Mediaexpert.pl
Euro.com.pl
Zalando.pl

Polská ekonomika v kostce

Věděli jste, že...?

Polsko je s téměř 38 miliony obyvatel nejlidnatějším východním sousedem Německa. Maloobchodní online tržby v roce 2021 dosáhly v Polsku 15 miliard dolarů a meziročně vzrostly o 19 %.

Poláci při online nákupech preferují webové stránky lokalizované do polštiny. K tomu navíc 70 % zákazníků objednává bez registrace, nemají v obchodě založený zákaznický účet. V případě vstupu na polský trh byste tedy rozhodně měli přeložit svůj obchod do polštiny a umožnit zákazníkům nakupovat bez registrace.

Internetoví giganti Amazon a eBay nemají v Polsku v podstatě žádný tržní podíl. Více než 80 % zákazníků důvěřuje místnímu internetovému tržišti Allegro.pl. Trh je ale zejména ve srovnání se západními zeměmi poměrně nenasycený.  Na tři největší polské prodejce (MediaExpert.pl, Euro.com.pl a Zalando.pl) připadá pouze 10 % tržeb z celkového polského maloobchodního prodeje přes internet. Z toho důvodu může být v současné době vstup na polský trh velkou příležitostí i pro zahraniční společnosti.

Naši klienti

Sázíme na dlouhodobé vztahy

Kontakt

Roman Teuschel

Roman si svou pozici vydobyl strategickým a byznysovým myšlením i kvalitním vedením kolegů. Optimismus (a lásku ke kávě) v sobě nezapře. S kým jiným tedy expandovat do zahraničí než s usměvavým vůdcem našeho mezinárodního teamu.

roman teuschel    Blog

    Přečtěte si víc

    Přečtěte si o obchodní expanzi na našem blogu.