Menu

Expandujte do Maďarska

27 %
DPH
70 %
Podíl
nakupujících
online
HUF
Měna
52
Ease of
doing business
expanze do madarska

E-Commerce Data

O maďarské e-commerce

Marketplaces

Marketplaces

Mall.hu
Alza.hu
Emag.hu

Platební metody

Platební metody

Creditcard
Mastercard
Applepay/Googlepay
VISA

Online Shops

Online Shops

Emag.hu
Alza.hu
Tesco.hu

Maďarská ekonomika v kostce

Věděli jste, že...?

Maďarsko leží uprostřed Evropy, jde o 13. největší zemi EU s populací dosahující přibližně 9,7 milionu obyvatel.

E-commerce se zde dlouhodobě rozvíjí, ale ve srovnání s jinými zeměmi EU ještě není v Maďarsku nakupování přes internet zdaleka tak rozšířené a zavedené. Konkurence je na poli e-shopů v Maďarsku mnohem nižší. To na druhou stranu otevírá firmám nové příležitosti.

Podobně jako na ostatních trzích nalezneme i na tom maďarském mnohá specifika: v první řadě má Maďarsko vlastní měnu. Neplatí se zde eurem, ale maďarským forintem. Základní sazba DPH je v Maďarsku 27 %, tedy nejvíce ze všech zemí EU.

Při online nákupech jsou často využívány srovnávací portály, jako jsou Argep.hu a Arukereso.hu. Obecně lze říct, že Maďaři rádi platí hotově, čtvrtina internetových objednávek je placena dobírkou při převzetí.

Dalším specifikem je nízká znalost cizích jazyků. Více než polovina Maďarů uvádí, že neovládá žádný cizí jazyk. O to důležitější je spolupracovat při vstupu do maďarského e-commerce s rodilými mluvčími a odborníky na místní trh.

Naši klienti

Sázíme na dlouhodobé vztahy

Kontakt

Roman Teuschel

Roman si svou pozici vydobyl strategickým a byznysovým myšlením i kvalitním vedením kolegů. Optimismus (a lásku ke kávě) v sobě nezapře. S kým jiným tedy expandovat do zahraničí než s usměvavým vůdcem našeho mezinárodního teamu.

roman teuschel    Blog

    Přečtěte si víc

    Přečtěte si o obchodní expanzi na našem blogu.