Menu

Infografika

Infografika je skvělým nástrojem, jak lidem přiblížit některá témata a zaujmout za pár vteřin. Tento moderní grafický formát kombinuje text a grafiku a často vysvětluje nebo přibližuje konkrétní téma, ale také pomocí ní dokážete prezentovat větší množství dat, které by se v samotném textu jinak ztratilo.

 

Jaké jsou nejpoužívanější typy marketingové infografiky?

V marketingu často uvidíte infografiku pro sociální sítě nebo také obecnější infografiku z online marketingu. K těm nejpopulárnějším můžeme zařadit různé návody, tipy a rady, statistiky, časové osy nebo srovnání. Jejich použití je jednoduché a čtenář tak získá lepší přehled, než kdyby musel informace hledat v dlouhém textu.

Tipy na naše nejčtenější infografiky:

 

Proč využívat infografiku?

Tím, že budete používat marketingovou infografiku, získáte mnoho benefitů. K těm hlavním můžeme zařadit zapamatovatelnost zobrazované problematiky a spolehlivé vysvětlení i složitého tématu, navíc si čtenáři infografiku projdou mnohem rychleji a více je zaujme. Infografika na sociálních sítích se mnohem více sdílí a zvyšuje tak povědomí o značce. Infografika v online marketingu pomáhá plnit stanovené cíle jako je zvyšování návštěvnosti, podpora důvěryhodnosti i přilákání nových zákazníků.

 

Do infografiky můžete dát téměř cokoliv, od marketingového kalendáře, přes trendy, rady a tipy až po nejsledovanější influencery nebo jiné statistiky.