Menu

Digitální garáž (Google garáž)

Google garáž / Google garage (správně Digitální Garáž) je vzdělávací platforma od Googlu, která je:

  • kompletně zdarma,
  • dostupná z vašeho domova,
  • pravidelně aktualizovaná,
  • ideální vstup pro nováčky v on-line markerketingu.

Pokud jste tedy nováček, rozhodně do Digitální Garáže běžte. Pokud už se v on-line marketingu však nějaký čas pohybujete, zřejmě se zde mnoho nového nedozvíte.

Přihlásit se můžete zde.

Google Skillshop je v některých ohledech podobný Digitální Garáži – je zdarma, dostupný z vašeho domova a pravidelně aktualizovaný. Již se o něm však nedá říct, že by byl pro úplně začátečníky. Je totiž určen pro začínající specialisty v konkrétních oborech – především PPC a analytiky.

Nabízí totiž možnost jak studovat Google Ads (vyhledávací síť, obsahová síť, Google Nákupy (PLA kampaně), Video, Měření, aplikace), tak Google Analytics.

Ve Skillshopu však lze studovat (a získávat certifikace) i v dalších oblastech.

Pokud vás Skillshop zaujal, tak neváhejte a začněte.

Google Skillshop a Digitální garáž jsou často zaměňovány anebo nepřesně označovány jako Google akademie – oficiálně však žádná taková platforma neexistuje.

Vedle platforem Googlu však v Čechách existuje ještě projekt Zaklik (www.zaklik.cz), jehož autorem je známá česká PPC specialistka Petra Větrovská. Jak již zaměření autorky napovídá, web je zaměřen především na PPC – web vás provede veškerými pojmy, principy a základními možnostmi inzerce v PPC.

Pokud se tak chcete dozvědět více o PPC reklamě, tak rozhodně doporučujeme.