Menu

Novinky z onlajnu #48 – Návod na expanzi + 6 tipů na super teambuilding

Autor Milan Fiala Milan Fiala

Hlavním tématem dalšího dílu Novinek z onlajnu je expanze do zahraničí. Co je pro ni stěžejní se dozvíte nejen ode mě, ale také od Tomáše Bartka, marketingového ředitele e-shopu Vašečočky.cz. Holky z eVisions vám zase prozradí, jakých 6 teambuildingových aktivit bezvadně utuží kolektiv.

#1 Novinky z oboru online marketingu

SEO – update algoritmu Googlu

1.srpna proběhl update vyhledávacího algoritmu Googlu, který však ohledně něj nevydal žádné oficiální vyhlášení. Danny Sullivan, hlavní spojka mezi fungováním algoritmu a širokou veřejností, se vyjádřil, že takovéto updaty probíhají i několikrát do měsíce a není třeba je ohlašovat. Dle dat z nástroje Marketing Miner a jeho vyjádření na Twitteru se však ukázalo, že update významně zasáhl český trh. Počítejte tedy s tím, že ne o všech svých updatech Google informuje a že je aktivnější, než se na první pohled zdá.

Sociální sítě – testování skrytých lajků

Facebook testuje skrytí počtu lajků u příspěvků sdílených na Instagramu. Chce totiž, aby se uživatelé soustředili na samotný obsah než na počet srdíček u příspěvku. O tom, jak se tato změna dotkne social media a influencer marketingu, se dočtete v následujících článcích:

Sociální sítě – FB a změna příspěvků v mobilním feedu

Od 19. srpna se mírně změní příspěvky v mobilním feedu a nově se tak budou zobrazovat pouze 3 řádky textu. Spolu s tím se mění i poměr stran na 4:5, což znamená méně prostoru pro tvorbu stop scrolling příspěvků na Facebooku.

Německo – 70% slevy na e-shopu Zalando

Německý módní gigant Zalando, který nově působí i v Česku, vyhlásil v rámci výročí svého působení slevu 70 % na všechny své produkty. Zájem Čechů byl natolik enormní, že po několika hodinách muselo Zalando tuto slevu stáhnout, načež v médiích i na sociálních sítích byl e-shop okamžitě nařčen z podvodu zákazníka. Těžko říci, zda se opravdu jedná o podvod, nicméně jedno je jisté: e-shopy jako Zalando či ABOUT YOU skutečně umí přilákat zákazníky i pozornost.

#2 Rozhovor

Hostem našeho rozhovoru byl tentokrát pan Tomáš Bartek, marketingový ředitel e-shopu Vašečočky.cz, který nám prozradil, jaké evropské trhy jsou dle něj v rámci působnosti klíčové a na co se v rámci expanze do zahraničí nejvíce zaměřit. Celý rozhovor opět najdete v samostatném videu.

#3 Tipy a triky, jak na expanzi do Německa

Jako country manažer pro Německo mám pro vás 5 základních tipů, jak na úspěšnou expanzi na německý trh:

 • Tip č. 1 – Vytvořte si analýzu trhu.
 • Tip č. 2 – Expandujte postupně.
 • Tip č. 3 – Mějte v týmu rodilého mluvčího.
 • Tip č. 4 – Komunikujte jednotně a v rámci značky.
 • Tip č. 5 – Počítejte s delší dobou návratnosti.

#4 Ze života eVisions

A co se aktuálně děje pod pokličkou naší agentury? Je léto, takže kromě dovolených si dopřáváme také spoustu teambuildingů, o které se s vámi holky z eVisions podělí.

6 tipů na teambuildingové aktivity:

 1. Únikové hry (zkuste Tajemnou pracovnu nebo Hackerovo doupě od Chamber)
 2. Společné snídaně
 3. Sportovní aktivity (beach volejbal, minigolf, motokáry)
 4. Movie Night (+ něco dobrého k jídlu)
 5. Deskové hry (Krycí jména nebo Černé historky)
 6. Společně na konference (ty zahraniční jsou nej!)

Doufáme, že se vám epizoda líbila a budeme se těšit zase příště!

12.08.2019

Komentáře