Menu

10 nejsledovanějších českých miss. Kdo je královnou Instagramu?

Autor Diana Zadáková Diana Zadáková

Dokonalou postavou a zářivým úsměvem se může pochlubit mnoho českých miss. Jen některé však září i na sociálních sítích. Která z českých miss by získala korunku na Instagramu a jaké faktory stojí za jejím úspěchem? Představujeme finálovou TOP 10!

Celebrity už dávno pochopily, jak důležitou roli v jejich kariéře hrají sociální média. V případě modelek to platí dvojnásob.

Zatímco po mnoha účastnicích, ba dokonce vítězkách soutěže Česká Miss (či Miss České republiky) neštěkne pes, jiné se dokázaly udržet na výsluní. Není žádným tajemství, že i sociální média jim k tomu dopomohla.

Instagram jako digitální katalog značek

Je rok 2019, Instagram už dávno není místem bez algoritmů, kde každého zajímala naše rozmazaná fotka z grilovačky. Tato platforma z velké části funguje jako digitální katalog značek, který je všem volně k dispozici.

Instagram tak trochu nahradil přehlídková mola. Missky už nemusí čekat na pozvání na módní přehlídky. Novou kolekci oblečení, elektroniky i příchuť drinku nám prezentují přímo před našimi zraky v našich instagramových feedech.

Jestli je to dobře, nebo ne, o tom můžeme polemizovat. Co si ale budeme povídat, české miss mají snad všechny predispozice k tomu, aby na této vizuální platformě uspěly 🙂. Zpátky ale k tématu.

Která česká miss vládne na Instagramu a co stojí za jejím úspěchem?

Instagram přinesl (nejen) misskám zcela nový způsob, jak se výrazně zviditelnit a dobře si vydělat.

Počet followerů samozřejmě významně ovlivňuje jejich cenu jako modelek i počet nabídek, které mohou získat (ať už se jedná o influencer marketingové kampaně, pozvánky na exkluzivní akce, přehlídky nebo jiné příležitosti). Jak se ve světě social media říká: Čím víc followerů, tím víc Adidas.

Dokonalá postava ani titul Miss České republiky však nejsou zárukou úspěchu ve virtuálním světě. Pojďme se nyní podívat, kterých 10 českých miss dobylo (český) Instagram a ve stručnosti rozebrat, jak se jim to podařilo.

Žebříček: 10 nejsledovanějších českých miss na Instagramu

Analyzovaly jsme účastnice soutěže Česká Miss a Miss České republiky, které se umístily na 1., 2. a 3. místě. Na analýzu dat jsme využily nástroj Zoomsphere, data se vztahují k 20. 5. 2019.

Na konci žebříčku (článku) naleznete infografiku finálové TOP 10 s dalšími zajímavostmi, které z analýzy vyplynuly.

10. místo – Karolína Mališová

 • Česká Miss Earth pro rok 2015
 • Počet followers: 117 831
 • Profil: @karolinamalisova
 • Téma: Fashion & Beauty

Zdroj: Instagram K. Mališové

Karolína Mališová si v roce 2015 mimo titulu Česká Miss Earth (3. místo v soutěži Česká Miss) odnesla řadu dílčích cen jako Miss Tvář, Miss Úsměv a Miss Frekvence 1. Jinými slovy, měla ze všech soutěžících nejkrásnější tvář, úsměv i hlas. Když k tomu připočteme dlouhé blond vlasy a vysportovanou figuru, je evidentní, že do TOP 10 právem patří.

Karolína se na svém Instagramu věnuje kategorii fashion & beauty. Jen stěží bychom hledali snímek bez její maličkosti. Jsou pro ni typické fotky outfitů s úsměvem od ucha k uchu, ve kterém odhaluje své bílé zoubky.

Ačkoliv na vás z jejího profilu dýchne život plný barev (při úpravě fotek si ráda hraje se všemožnými barvami), snímky jsou dost podobné a obsahově trochu „černobílé“. Ale co, když něco funguje, dělej to.

V dalšímu růstu ji možná brání skutečnost, že na fotkách je až moc dokonalá. A my holky doufáme, že takový na světe přeci nikdo není… Malá rada: ubrat na dokonalosti, přidat na spontánnosti. Každopádně palec nahoru Karol, všechny tituly Vám patří právem a povedlo se Vám je zúročit.

Typický Instagram příspěvek:

9. místo – Tereza Kadeřábková (Chlebovská)

 • Česká Miss pro rok 2012
 • Počet followers: 120 404
 • Profil: @terezakaderabkova
 • Téma: Rodičovství & Sport

Zdroj: Instagram T. Kadeřábkové

Česká Miss 2012, Tereza Chlebovská, nosí po sňatku s fotbalistou Pavlem Kadeřábkem příjmení paní Kadeřábková. Tereza v roce 2012 okouzlila celé Česko nejen svou ultra štíhlou postavu, ale především kombinací zářivě modrých očí a tmavě hnědých vlasů.

Jejím partnerem se stal fotbalista Pavel Kadeřábek, kterému v roce 2016 porodila dceru Emu. Společně žijí v Německu, kde Kadeřábek hraje za fotbalový klub Hoffenheim.

Tereza si v Německu naplno užívá roli maminky a částečně pracuje jako sportovní reportérka. Na svém YouTube kanále natočila pár videí zaměřených převážně na domácí cvičení.

Z jejího Instagramu na vás dýchne teplo domova. Pravidelně sdílí fotky roztomilé fotky se svou dcerou. Velká míra otevřenosti vůči svému soukromí i role manželky fotbalisty jsou zřejmě hlavní důvody její vysoké sledovanosti.

Tereza ale rozhodně není žádná mamina. To nám připomene pokaždé, když nasdílí jednu se svých ,,mirror selfies“, ve které se pochlubí svou záplavou dlouhých vlasů a abnormálně štíhlou postavou.

Typický Instagram příspěvek:

8. místo – Kristýna Kubíčková

 • Česká Miss Earth pro rok 2016
 • Počet followers: 123 012
 • Profil: @kubickovakristyna
 • Téma: Photoshooting (ukázky práce)

Zdroj: Instagram K. Kubíčkové

Kristýna už dávno není plachá dívka s nesmělým snem založit si vlastní modelingovou agenturu pro dívky menšího vzrůstu. I přes svou výšku (strejda Google praví 167 cm) se jí podařilo získat nejen 3. místo v soutěži Česká Miss 2016, ale obsadit krásné 8. místo v našem instagramovém žebříčku.

Tato sexy blondýnka se za své křivky rozhodně nestydí (nemá také důvod). Pánové si na jejím profilu mohou užít pohled na její tělo téměř ve jeho plné kráse.

Nicméně musíme uznat, že z pohledu profesního pracuje se svým Instagramem dobře. Na jejím profilu najdeme především ukázky její práce a slouží tak jako portfolio snímků z různých typů focení.

Co dodat – blond vlasy, smyslné rty a uhrančivý pohled zkrátka nikdy nevyjdou z módy. Zajímal by mě genderový podíl jejích sledujících 🙂.

Typický Instagram příspěvek:

7. místo – Natálie Kotková

 • Česká Miss World pro rok 2016
 • Počet followers: 164 307
 • Profil: @natali_kot
 • Téma: Travel & Lifestyle

Zdroj: Instagram N. Kotková

Natálii sledovalo už před jejím titulem České Miss World 2016 několik desítek tisíc uživatelů. Již tenkrát natáčela travel & lifestyle videa na YouTube a o těchto tématech psala také na blogu The Nattiness. Své fanoušky provázela celou soutěží o korunku krásy nejen skrze svůj YouTube kanál.

Natálie rozhodně nepatří mezi typické fashion blogerky (a modelky). Z jejího profilu je patrné, že si užívá život každým douškem. Neustále poznává různé kouty světa, ze kterých pravidelně natáčí travel vlogy. Miluje surfování a věnuje se také józe.

Její snímky působí velice spontánně a na nic si nehraje (a už vůbec ne na českou miss). Na většině fotek překypuje energií a nešetří úsměvem. Je zastáncem pohodlného oblečení a svými outfity tak nenásilně inspiruje své sledující. Když k tomu ale dojde, klidně vyrazí na ples/přehlídku ve třpytivých šatech, které by jí záviděla i Popelka.

Odhaduji, že účast v České Miss byl pro Natálii jedním ze zážitků, který si chtěla prožít a kterým si zajistila také vyšší sledovanost. Na sociálních sítích by ale obstála i bez titulu. Právě její přirozenost a sdílení zážitků a prožitků a nikoliv strojených fotek jsou dle mého názoru alfou a omegou jejího úspěchu.

Typický příspěvek:

6. místo – Jitka Nováčková

 • Česká Miss pro rok 2011
 • Počet followers: 176 352
 • Profil: @jitkanovackova
 • Téma: Fashion & Fun

Zdroj: Instagram J. Nováčkové

Sledovanost České Miss 2011 dramaticky vzrostla, když si založila svůj YouTube kanál. Jako modelka se rozhodla sdílet informace ze zákulisí, zážitky z cestování i z denního života.

Na první pohled působí Jitka sice trochu jako ,,hloupá blondýna“ (a maličko se tak i prezentuje), ale hloupá rozhodně není. Se svým smyslem pro humor, blonďatým vzhledem i projevem, je nápad s YouTube kanálem přímo geniální.

Jitka se nebojí udělat si srandu sama ze sebe a její humor na Instagramu boduje. Své usměvavé fotky z cest, z focení i z běžných dnů vždy obohacuje dlouhým popiskem. Pro média byla často terčem a nálepky ,,miss krev a mlíko“ se asi nikdy nezbaví. Jitka má ale také jiné kvality, přestože dle našeho názoru má postavu skvělou (ne všichni chtějí uléhat s kostlivcem).

Jitko, jste sympatická, vtipná a lidská. A právě za tu lidskost Vám dáváme velký palec nahoru. Pokud bychom udíleli cenu sympatie, je Vaše!

Typický Instagram příspěvek:

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Turecko. Jedem si tu to svoje. Nikol má adekvátní dospělou zábavu, čte si u vody a poslouchá písničky. Já tu krom toho vesele využívám atrakcí pro děti, lekce zumby, vodní banány 😄 Na večerní program do místního amfiteátru chodíme společně. Často (furt) a společně chodíme na all inclusive snídaně, svačinky a tak. Ani jsem nečekala, že by mě tohle místo mohlo tolik překvapit, takže velké díky @travelportalcz, se kterýma jsme se sešli před pár týdny, dohodli se na spolupráci spojili síly 💪 a tadaaaa, dovolená je na světě. Mrkněte do mých stories, kde je soutěž o voucher na jejich leteckej zájezd. Držím palce! V pátek vyhlásím vítěze/ku. A stories nechávám v highlights na profilu, ať to najdete 💪

Příspěvek sdílený JITKA NOVÁČKOVÁ (@jitkanovackova),

5. místo – Agáta Prachařová (Hanychová)

 • II. vicemiss České republiky pro rok 2005
 • Počet followers: 179 410
 • Profil: @agatahanychova
 • Téma: Rodičovství & Showbusiness

Zdroj: Instagram A. Prachařové

Pokud bychom volili Miss Rebelku, Agáta by byla rozhodně horkou kandidátkou. Agáta (tehdy Hanychová) získala v roce 2005 třetí místo v soutěži Miss České republiky. Je dcerou české herečky Veroniky Žilkové.

Přestože Agáty život provází mnoho eskapád, je hrdou maminkou syna Kryšpína, kterého má s hráčem amerického fotbalu Mirkem Dopitou, a dcerou Miou, kterou krátce po svatbě porodila manželovi a známém českému herci, moderátorovi a hudebníkovi Jakubovi Prachařovi.

Sama se prezentuje jako módní návrhářka, působí také jako fotografka pro časopis Story a moderátorka pořadu na TV Prima.

Svůj profil na Instagramu rozhodně nespravuje nikterak profesionálně. Vystihuje ale její osobnost, respektive způsob, jakým se prezentuje – nikdy vlastně nevíte, co od ní čekat. Sdílí střípky ze svého soukromého (převážně rodičovského) i pracovního života.

Typický Instagram příspěvek:

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Holky a #jeansjacket #

Příspěvek sdílený Agata Prachařová (@agatahanychova),

4. místo – Nikol Švantnerová

Zdroj: Instagram N. Švantnerové

Vítězka ročníku Česká Miss 2015, Nikol Švantnerová, nikdy nepatřila k typickým ,,krasotinkám“. Krátce po svém vítězství čelila kritikám týkající se nejen její mezírky mezi zuby. Tato slečna to ale všem ukázala. Má charisma a je osobitá.

Na Instagramu sdílí vysoce kvalitní a autentické fotografie, na kterých vyniká její vysportovaná postava. Není prvoplánová kráska a právě to se lidem líbí.

Na Instagramu ukazuje zákulisí své práce modelky a nechá vás nahlédnout do svého osobního života. Z jejího profilu získáte tipy na zajímavá místa k procestování i inspiraci na oblečení, které je z cenově dostupný obchodů.

Nikol nečeká až jí štěstí spadne do klína. Ví, co chce a jde si za tím. Na Instagramu roste rychlostí blesku a je jen otázkou času, kdy dobyde přední příčku.

Typický Instagram příspěvek:

II. vicemiss Instagram – Andrea Kalousová

 • Česká Miss World pro rok 2015
 • Počet followers: 221 083
 • Profil: @andrea.kalousova
 • Téma: Fashion & Lifestyle

Zdroj: Instagram A. Kalousové

Andrea Kalousová, vzhledově nejvýraznější soutěžící ročníku 2015, je v současnosti 3. nejsledovanější českou miss na Instagramu. O tom, zda jí k tomuto titulu dopomohlo partnerství s nejznámějším online producentem Kamilem Bartoškem (alias Kazmou), můžeme spekulovat. I tak si myslíme, že to nemá zapotřebí.

Přestože vypadá jako princezna, na fotkách působí jako skromná a milá holka. Sdílí své zážitky z cest, modelingu i soukromého života.

Působí jako holka do nepohody, která se nebojí dobrodružství. Své (instagramové) publikum si získala spontánními a akčními fotkami bez nastrojených póz.

Typický Instagram příspěvek:

I. vicemiss Instagram – Taťána Gregor Brzobohatá

 • (Česká) Miss World pro rok 2006
 • Počet followers: 224 718
 • Profil: @tatianagbrzobohata
 • Téma: Business & Work

Zdroj: Instagram T. Gregor Brzobohaté

Taťána Gregor Brzobohatá je historicky první a zatím také jedinou vítězkou světové soutěže krásy Miss World pocházející z České republiky. Titul získala v roce 2016, tehdy pod příjmením Kuchařová.

Taťáně se podařilo uspět v celosvětovém měřítku. Je uznávanou topmodelkou, koketuje s herectvím a naplno se věnuje charitativní činnosti. Je předsedkyní správní rady nadace Krása pomoci, kterou založila za účelem pomoci seniorům.

Vzhledem k jejímu celosvětovému úspěchu jsme očekávali, že na svém kontě bude mít o mnoho tisíc (i statisíc) sledujících více. Má k tomu všechny předpoklady. Navzdory své mezinárodní působnosti ale spravuje svůj profil v českém jazyce, a právě to může být kamenem úrazu. Předpokládáme ale, že Taťáně o počty fanoušků tak úplně nejde.

Je symbolem českého úspěchu ve světě a to nejen v modelingu. Své úspěchy se snaží využít v charitě a na svém profilu pravidelně předává zprávy ze světa svého byznysu. Pravidelně také sdílí ukázky své práce topmodelky, její profil slouží proto do jisté míry jako portfolio. Sama na svém profilu uvádí, že je influencerkou. Typické outfitové posty u ní ale nenajdete.

Taťána jako jedna z mála nehledí na formu obsahu, jako spíše na jeho náplň. Z pohledu estetického její profil nespadá pod ty nejlepší, co český showbusiness nabízí. Fotky jsou ale hodnotné svým příběhem, který se za nimi ukrývá.

Za jejím krásným druhým místem v Instagram žebříčku stojí zejména skutečnost, že se stala mezinárodně uznávanou osobností. Do určité míry jí může hrát do karet manželství se známým českým hercem a hudebním skladatelem Ondřejem Brzobohatým. Touto rolí se také na Instagramu nebojí pochlubit.

Typický Instagram příspěvek:

Česká Miss Instagram – Alena Šeredová

 • I. vicemiss České republiky pro rok 1998
 • Počet followers: 403 060
 • Profil: @alenaseredova
 • Téma: Kariéra & Rodina

Zdroj: Instagram A. Šeredové

Zatímco na vítězku ročníku 1998, Kateřinu Stočesovou, si dnes vzpomeneme málokdo, první vicemiss Alena Šeredová se udržela na výslunní. Největší úspěch sklidila v Itálii.

Kromě titulu I. vicemiss České republiky 1998 a 4. místa v celosvětovém kole soutěže Miss World 1998 si odnáší také titul Česká Miss Instagram pro rok 2019. Aktuálně je nejsledovanější českou miss na uvedené social media platformě.

Z naší finálové TOP 10 je zároveň věkově nejstarší, to jí ale na kráse neubírá. Stoosmdesát centimetrů vysoká bruneta našla své štěstí v kariéře i soukromém životě ve slunečné Itálii. Do Milána, centra módy, se vydala na zkušenou ještě před účastí v Miss České republiky. Tenkrát netušila, že v zemi pasty a pizzy vydrží natrvalo.

V Itálii začínala jako tvář mnoha známých značek, své uplatnění později našla v TV a divadle. Dostala šanci účinkovat v pořadu Sabato – La Lotteria a ve vysoce sledovaném a populárním pořadu Bubusette. Díky tomu se zapsala do širokého povědomí italských diváků. Byla označována za velký objev italské televize.

Zvláště v Itálii je středem pozornosti bulvárního tisku, který často píše o jejích partnerech. S italským fotbalovým brankářem Gianluigi Buffonem má dva syny, jejich manželství ale nemělo dlouhého trvání.

Jaké faktory stojí za Aleniným úspěchem na Instagramu? To asi většinu z vás nepřekvapí – mezinárodní působnost a popularita jejího jména v Itálii i v rodných Čechách. Svůj profil spravuje napůl v českém a napůl v italském jazyce. A Itálie je zkrátka co do počtu obyvatel šestkrát větší než Česko.

Známé heslo ,,Mysli globálně, jednej lokálně“ evidentně platí i ve světě sociálních sítích.

Typický Instagram příspěvek:

Infografika & key takeaway

Žebříček finalistek + několik zajímavostí jako bonus. Alena drží první příčku s naprostým přehledem. Pozice Taťány a Andrey není do budoucna vůbec jistá.

nejsledovanějši české miss na Instagramu

Co si z toho mohou odnést české miss, případně finalistky příštích ročníků?

 1. Ubrat na dokonalosti a přidat na přirozenosti se vyplatí.
 2. Vítězství v České Miss není zárukou úspěchu. Vítězku může hravě strčit do kapsy kterákoliv z účastnic soutěže krásy.
 3. Sdílejte více zážitků a méně prvoplánových póz.
 4. Nechte své sledující nahlédnout do zákulisí své profesního i soukromého života.
 5. Role maminky vám na kráse ani sledovanosti rozhodně nic neubere.
 6. Není třeba plánovat návštěvu u kadeřníka, na barvě vlasů totiž vůbec nezáleží! 🙂
 7. Vlastní YouTube kanál s promyšleným konceptem vás může raketově vystřelit vzhůru.
 8. Partnerství se známou osobností není na škodu. 🙂
 9. Osobitost a charisma je mnohdy mnohem více než tvář anděla.
 10. A to nejdůležitější na konec: Myslete globálně, jednejte lokálně! 😉

Hledá se Česká Miss 2019

Na konci srpna by Česko mělo znát svou vítězku soutěže Česká Miss pro ročník 2019. Zda se finalistkám na sociálních sítích podaří uspět, můžeme jen spekulovat. Posledním vítězkám (ročník 2017 i 2018) se totiž úplně nedaří. Možná se jim ale podařilo uspět ve světe nevirtuálním, o tom můžeme samozřejmě polemizovat.

Je ale zcela bez debat, že soutěžící bojující o korunku s profesionálně vedeným instagramovým účtem a správnou komunikací (u porotců) stoupne v ceně. Odhaduji, že do budoucna bude mít toto kritérium stále větší váhu.

Já osobně budu vystupování finalistek sledovat. A když objevím něco, co bude stát za sdílení, rozhodně se o to podělím. Na sociálních sítích pravidelně sleduji fenomény, které jimi hýbou.

Snad udělal tento virtuální žebříček slečnám, paním i maminkám radost a dozvěděli jste se něco zajímavého ve spojitosti s touto vizuální platformou.

P.S. Chcete získat více followers? Přečtěte si 28 tipů, jak získat nové sledující na Instagramu.

27.05.2019

Komentáře