Menu

Vánoční reklamy, které vás chytí za srdce

Autor Jaroslav Vidim Jaroslav Vidim

Stalo se nepsaným pravidlem, že velcí televizní inzerenti do svých kampaní zařadí vánoční speciál. Reklamu, která je speciálně připravena na poslední měsíc v roce a ve srovnání s ostatními bývá velmi specifická. Většinou má silný příběh a snaží se působit na to dobré, co v nás je.

Často u nich tak nezůstane jedno oko suché. Pojďme si před blížícími svátky připomenout to nejlepší, co za posledních pár let v branži reklamních spotů vzniklo. Udělejte si svařák, vytáhněte mísu s cukrovím, zachumlejte se do teplé peřiny a připravte pořádnou zásobu papírových kapesníčků (všechna videa naleznete také na našem Youtube kanálu):

1) John Lewis

Vánoční reklamy britského řetězce obchodů John Lewis patří dlouhodobě jednoznačně na vrchol našeho seznamu. Co rok, to trefa do černého. To zkrátka musíte vidět!

2) Vánoční loterie El Gordo

Velmi dojemný je spot španělské vánoční loterie El Gordo vyprávějící příběh nočního hlídače v továrně na figuríny Justina. Vsadit sportku si po něm asi nepůjdete, ale určitě vás pohladí po duši a připomene vám, že dělat něco pro druhé, je lidské…

3) Sainsbury’s

Britský řetězec Sainsbury´s je dalším důkazem toho, že na ostrovech reklamy umějí a neváhají do nich investovat nemalý peníz. Zejména loňská kampaň vyprávějící příběh ze západní fronty roku 1914 je velice silná…

4) Apple

Apple ve své kampani z roku 2013 na nový iPhone ukazuje, že ne každý, kdo neustále drží v ruce mobil je jeho otrokem.

5) Edeka

Německá Edeka (další síť maloobchodních řetězců) se zaměřila na rodinné vztahy a jejich důležitost. Vzkaz je snadno pochopitelný i pro německy nemluvící.

6) Lufthansa

Kampaně známého leteckého přepravce patří vždy k tomu nejlepšímu, co v zemi našich západních sousedů vzniká. Loňská vánoční kampaň natočená ve spolupráci s mnichovským letištěm se tentokrát obešla bez hráčů Bayernu, zato se do ní zapojila velká část pozemního personálu. I toho ne úplně oficiálního…

7) ROLLIN‘ WILD

Populární cyklus “přežraných” zviřátek ROLLIN‘ WILD by bez Santových sobů nebyl tím, čím je. Vtipné jako celá série.

8) Sky Movies

Síť televizních kanálů Sky Movies specializující se primárně na filmy vrhá malou holčičku do říše divů… ehm tedy spíše televizní zábavy. Bez ohledu na výchovné, zdravotní i společenské aspekty je reklama povedená. Však jsou Vánoce a k nim nějaké to “civění do bedny” neodmyslitelně patří.

9) Coca Cola

Nejznámější vánoční reklama všech dob v našem výčtu nemůže chybět. Kamiony rozsvěcující krajinu s chytlavou melodií “Vánoce jsou tady” nás provází už od devadesátých let.

A pokud ještě nemáte dost, přidáváme pár dalších pecek a evergreenů:

20.12.2015

Komentáře