Menu

10 tipů, jak na linkbuilding

Autor Martina Habartová Martina Habartová

Linkbuilding může představovat až 80 % úspěchu vašeho webu ve vyhledávačích. Postupujte při získávání zpětných odkazů správně a zlepšete ve vyhledávání pozici své stránky!

1. Vycházejte z analýzy klíčových slov

Analýza klíčových slov vám pomůže vystavět strukturu webu a prozradí, co uživatele ve vyhledávačích vlastně hledají. Výrazně si tím usnadníte start všech dalších marketingových aktivit.

2. Ujasněte si téma

Víte, co vlastně prodáváte? Namalujte si asociogram. Vycházejte přitom z ústředních témat svého podnikání. Na konci získáte slušnou představu o tom, jaké obory svou nabídkou pokrýváte.

3. Najděte cílovku

Ptejte se vyhledávačů přesně tak, jako to dělají dnes a denně vaši potenciální zákazníci. Vystopujte místa, kde se scházejí a kde se baví o svých problémech. Které vy svými produkty vyřešíte.

4. Udělejte si rešerši

Nespoléhejte se na vlastní paměť. Sestavte si rešerši v excelovské tabulce. Sepište si seznam webů, které se vám zdají pro vaše záměry vhodné, a vypište si na ně kontakty.

5. Nahlédněte do historie

Vybraný web z rešerše si nejprve pozorně prohlédněte a kriticky posuďte, jestli ho opravdu navštěvuje vaše cílová skupina. Podívejte se také po historii webu. Někdy bývá dost divoká.

6. Nabídněte spolupráci

Oslovte vybrané weby s nabídkou spolupráce. Zamyslete se, jaký typ odkazu od nich chcete získat a jaká spolupráce bude pro obě strany prospěšná.

7. Vsaďte na kvalitu

Ve vyhledávání vítězí kvalita nad kvantitou. Nenakupujte odkazy hromadně. Jeden odkaz z tematicky příbuzné stránky je pro vás přínosnější než 10 odkazů z MFA webů.

8. Budujte přirozený odkazový profil

Cílem vaší snahy je přirozený odkazový profil. To znamená, že na vaše stránky povedou různé typy odkazů. Bannery, textové odkazy, no-follow odkazy, odkazy z diskuzních fór, neaktivní odkazy… Fantazii se meze nekladou.

9. Myslete na Google zvířata

Pokud získáváte odkazy pouze jedním způsobem, vyhledávače si toho všimnou a dřív nebo později vás potrestají. Přijdete o návštěvníky, a tím pádem i o zisk.

10. Sledujte autority v oboru

Uložte si do Oblíbených proslulé linkbuildery Filipa Podstavce a Zdeňka Dvořáka aka Linkiho. Sledujte náš blog a udržujte si povědomí o dění v oblasti linkbuildingu.

Nepodceňujte sílu zpětných odkazů a dejte si na vytvoření hodnotného odkazového profilu záležet. Potřebujete s linkbuildingem pomoci? Nasměrovat na správnou cestu? Kontaktujte nás a my vám ochotně poradíme.

16.10.2015

Komentáře