Menu

15 twitter účtů o SEO, které byste měli sledovat

Autor Luděk Pulicar Luděk Pulicar

Pro každého SEO konzultanta je velmi důležité odněkud čerpat inspiraci, informace, nové nápady – zkrátka mít se od koho učit. Připravil jsem pro vás seznam 15 twiitter účtů, které byste rozhodně měli sledovat.

1) Danny Sullivan @dannysullivan

Danny Sullivan je Chief Content Officer v Thirt Door Media a spoluzakladatel Search Engine Land’u. který mapuje novinky a informace o vyhledávačích a SEM – search engine marketingu. Stojí také za Marketing Land’em, který se šířeji věnuje digitálnímu marketingu, včetně sociálních sítí a analytiky.

2) Matt Cutts @mattcutts

Matt Cutts již několik let pracuje v Google jako vedoucí webspam týmu, který se stará o vylepšování kvality výsledků vyhledávání. Napsal první verzi SafeSearch, což je jeden z filtrů vyhledávače Google a dlouhá léta také pracoval v týmu, který měl na starosti zlepšování kvality výsledků vyhledávání v Google.

3) Rand Fishkin @randfish

“Wizard of MOZ” (čaroděj Mozu). Jako spoluautor se podílel na založení projektů jako je Art of SEO, inbound.org a Moz.com. Pokud tedy chcete informace i SEO a Inbound marketingu vědět z první ruky, dejte Randymu follow.

4) Marek Prokop @marekp

Mnohými nazýván “otec českého SEO”. Myslím, že jej není třeba příliš představovat. Dlouholetý odborník také na webdesign, analytiku a na vše, co se týká marketingu v minulém roce začal prodávat čaj týdne, a píše o tom výtečný blog, plný informací pro začínající e-shopisty.

5) Dušan Janovský @janovsky

Autor webu jakpsatweb.cz. Dušan “Yuhů” Janovský kdysi přešel z Google do Seznamu, kde se zaměřuje na vývoj algoritmu fulltextu. Dejte si pozor, jakmile Dušan tweetne “Yuhů!”, bude se upravovat algorimus Seznamu, takže je dobré mít se napozoru 🙂

6) Pavel Ungr @PavelUngr

Pavel se věnuje SEO a Inbound marketingu. Působil dlouhá léta v Ataxo a následně v H1.cz jako SEO konzultant. Nyní působí na volné noze. Protože Pavel nabyl spoustu zkušeností díky práci na největších českých klientech a online projektech, dlouhá léta SEO také školí.

7) Jan Tichý @jantichy

Honza pracoval v dnes již neexistujím vyhledávači Jyxo, či v agentuře H1.cz. Dnes provozuje vývojářskou a poradenskou společnost Medio Interactive. Honza pravidelně pořádá školení v různých oblastech online marketingu a přednáší o nich i na vysokých školách.

8) Lukáš Pítra @LukasPitra

SEO konzultant na volné noze, který si v poslední době hojně libuje také v PPC. Lukáš nasbíral spoustu zkušeností na českých, ale i zahraničních klientech, na kterých se nebojí zkoušet nové inovativní metody.

9) Martin Matějka @MartinMatejka

Martin je specialista především na SEO, ale cizí mu nejsou ani další oblasti internetového marketingu. Zda to, co předává dále svým klientům, je správné, si Martin ověřuje na svém projektu SmallCars.cz. A jelikož je tento projekt největším v jeho oboru v ČR i SR, tak je vidět, že Martin opravdu ví, o čem mluví.

10) Ján Januška @JanJanuska

Jeden z nejznámějších slovenských SEO konzultantů s výbornou technickou znalostí. Janko umí programovat, takže si sám vyrábí nástroje, které mu pak pomáhají při jeho práci. Před pár lety opustil agenturu H1.cz, přešel na volnou nohu a začal pomáhát se SEO klientům na svém rodném Slovensku.

11) Filip Podstavec @filippodstavec

Nejznámější a nejšikovnější český linkbuilder, který jako jediný drží krok se světovou špičkou. Filip ve své agentuře GetFound pomáhá svým klientům k získávání dlouhodobě kvalitních a strategických partnerů.

12) Jaroslav Hlavinka @neologyc

V současné době pracuje jako informační architekt v Seznam.cz, kam přešel z H1.cz, kde pracoval jako SEO konzultant. Jarda je ale silný i v analytice a hledání technických nedostatků webu. Píše blog, a to nejen o SEO.

13) Martin Šimko @martinsimko

Martin Šimko je mladý SEO konzultant a SEO experimentátor dlouhá léta působící v agentuře RobertNěmec.com a také na volné noze. Martin je silný kromě SEO také v linkbuldingu, analytice, či zvyšování konverzního poměru.

14) Zděněk Dvořák @LinkiCZ

Linkbuilder a off-page specialista, jehož aktivity pomáhájí jeho klientů k získávání relevantní návštěvnosti. Linki také píše blog plný rad a tipů pro linkbuilding, obsahový marketing či SEO.

15) Michal Kubíček @MichalKubicek

Specialista na content marketing, PPC a SEO. Je také autor 2 knih (o SEO a linkbuildingu) a provozuje agenturu PronetMEDIA.

Máte nějaké sve další oblíbené twitter účty o SEO, napište do komentářů.

(Pořadí twitter účtů je čistě náhodné)

15.04.2015

Komentáře