Menu

7 magických vánočních reklam roku 2017 s myšlenkou

Autor Ivana Smatanová Ivana Smatanová

K Vánocům neodmyslitelně patří i vánoční reklamy, které se občas, tak jak prasátko od Kofoly, stanou součástí našich představ o svátcích. Jindy zase jen dotvářejí atmosféru a připomínají nám, že se máme místo stresu z nákupů soustředit na ty pravé vánoční hodnoty.

Tento rok byla pro natáčení oblíbená pohádková Praha, opět se hrálo na city, a výrobci se nebáli použít ani humor. Začínáme s magickým výběrem TOP 7!

Na blízkých záleží

Vánoce už dávno nejsou čistě svátkem oslavujícím narození Ježíše Krista, ba staly se jakousi oslavou lásky, pohody, vzájemného obdarování a klidu mnoha lidí z celého světa. Během celého toho stresu při shánění co největších a nejdražších dárků za co nejvýhodnější cenu má ​​ale člověk tendenci zapomínat na jejich pravý význam. Penny Market letos namísto blýskavých barev a veselých vánočních zvonků vsadil na hlubokou myšlenku. V klidu se podívejte video a zamyslete se nad ní sami. Při sledování se vám sice možná sevře srdce, ale snad vás donutí zvednout nový smartphone a pozvat na Štědrý večer ty nejbližší. Ani ten nejaktuálnější dárek pod stromeček nenahradí blízkost člověka. O tom Vánoce byly, jsou a také navždy (doufejme) budou. Už voláte?

V hlavní roli: Praha

Které město má pohádkovější atmosféru než středověká Praha? Jak kalifornský Apple, tak čínský výrobce nového smartphonu OPPO R6 si vybrali k natáčení vánočního videoklipu právě hlavní město České republiky. Jablíčkáři se v této na city působící reklamě snaží stáhnout veškerou pozornost k novému iPhonu X a sluchátkům AirPods. Tanečníci populárního tanečního stylu contemporary, Lauren Yatangová a její manžel Christopher Grant, v reklamě dokonale ztvárňují nostalgickou vánoční atmosféru. Nevím, jak působí na vás, ale na mě to funguje. Prošla bych se zasněženou Prahou se Samem Smithem něžně zpívajícím „The Real Love Is Never a Waste of Time“, i když jen ve sluchátkách. Mimochodem, všimli jste si v reklamě holešovického Výstaviště, železnice na Výtoni či výstavní síně Mánes? Pokud ne, vychutnejte si tento krátký film ještě jednou!

Gulliverovy cesty

Možná jsem zaujatá, protože jsem si právě poslechla mou oblíbenou písničku „A Dream“, ale úplně jsem se zasnila do této mini verze Gulliverových cest. Navíc Praha a Kolín krásně dotvářejí pohádkově romantický příběh. Zejména romantické duše si pravděpodobně povzdechnou a možná i pořídí nový smartphone OPPO R6. Pohádka na 2 minuty, ale obsahuje vše, co má taková pořádná „slaďárna“ mít.

Boj každých Vánoc

Abych vás příliš nepřesladila, rozesmějete se nad reklamou od automobilového producenta Audi. Myslím si, že mužští čtenáři se ztotožní s těmito předvánočními pocity nejvíce. Člověk by ani netušil, jak je potřeba správně zaparkovat stresující. Tento příběh je důkazem toho, že všechny společnosti dokážou najít něco, co se dá zakomponovat do tématu vánoční reklamy, a to občas opravdu důvtipně. Více už vám neprozradím, v tomto případě platí, že je lepší jednou vidět, než si stokrát přečíst.

Pravé Vánoce odhalené

Řetězec Lidl se z levného diskontu dokázal pomocí investic do modernizace svých prodejen a celkového ozvláštnění marketingové strategie dostat na první příčky v srdcích mnoha z nás. A ani co se týče vánoční reklamy nepropadli klišé. Ba naopak, nezalekli se a ukázali nám, jak to na Vánoce v takové skutečné typické středoevropské rodině vypadá. A že si každé Vánoce slibujeme, jak bude vše včas připraveno a bez jediné výměny názorů se budeme celý den spokojeně usmívat? To by přece Vánoce ztratily tu pravou jiskru!

Náhoda umí kouzlit

Medvídek Paddington 2 přichází do kin a zároveň si zahrál menší roli v reklamě od Marks & Spencer. Poměrně vtipným způsobem a náhodou přivede Paddington zloděje ke konání dobrých skutků. Oceňuji podání vánoční sentimentální myšlenky originálním způsobem. Děti se tak pobaví a přitom uvidí, že dobré skutky se vždy vyplatí. A možná za ně nedostaneme vysněný luxusní dárek, ale minimálně ten hřejivý pocit, jenž nás učiní šťastnými. „Stačí i málo“ není jen pouhou frází.

Kupte si střevíček s princem

Romantické duše se vždy rády zasní i při tisící verzi Popelky. Střevíček si můžete koupit v Debenhams a princové se pohrnou jedna radost. I když příliš mnoho vlastních myšlenek do pohádky přidaných nebylo, kdy jindy, než na Vánoce, si můžete tolik klišé dovolit. Dokonce si myslím, že alespoň přes tyto krásné svátky je potřeba, abychom na chvíli odložili kritiku a nechali se jen tak unášet na vlně vánoční pohody. Dovolte si na okamžik se rozplynout v této krásně natočené love story.

Na našem blogu si můžete náš magický výběr porovnat s loňskou top 9.

Máte tipy na reklamy, které na YouTube nepřeskočíte, či nepřepnete televizní kanál, když se objeví na obrazovce? Přiznejme si, že před Vánocemi jsme všichni zaneprázdněni s dokončením práce, abychom si pak mohli užít sváteční odpočívání. Pokud byste tedy neměli čas prohlédnout si celou vánoční pohádku, tyto spoty vám zaberou maximálně tři minuty, ale navodí tu nejzasněženější vánoční atmosféru.

Šťastné a veselé!

21.12.2017

Komentáře