Menu

Expandujte do Srbska

20 %
DPH
48 %
Podíl
nakupujících
online
SRD
Měna
44
Ease of
doing business
expanze do srbska

E-Commerce Data

O srbské e-commerce

Marketplaces

Marketplaces

Ebay.com
Amazon.com

Platební metody

Platební metody

2checkout
Paysera
Paypal

Online Shops

Online Shops

Gigatron.rs
Tehnomanija.rs
Zara.com/rs/

Srbská ekonomika v kostce

Věděli jste, že...?

V Srbsku žije asi 7 milionů obyvatel, tržby z internetového prodeje dosahují přibližně 600 milionů eur (v roce 2021).

Stejně jako ve většině ostatních evropských zemí má největší podíl na tržbách segment módy, následuje segment elektroniky a médií. Největšími hráči na srbském trhu jsou Gigatron.rs (tržby 44 milionů dolarů v roce 2021), dále pak Tehnomanija.rs a Zara.com. Celkem na tyto tři společnosti připadá 20 % z online prodejů v celém Srbsku. Oblibě se těší i společnosti Amazon (domény .uk nebo .de) a Alibaba. Srbové obecně rádi nakupují u zahraničních společností (75 % online prodejů).

Pro zahraniční společnosti je jedinou překážkou při expanzi do Srbska jazyk, protože zákazníci dávají přednost internetovým obchodům v srbštině.

Dalším specifikem srbského trhu je, že Srbové preferují platbu na dobírku a stále nakupují online hlavně prostřednictvím stolních počítačů. I v Srbsku však roste podíl těch, kteří k online nakupování používají chytré telefony.

Naši klienti

Sázíme na dlouhodobé vztahy

Kontakt

Roman Teuschel

Roman si svou pozici vydobyl strategickým a byznysovým myšlením i kvalitním vedením kolegů. Optimismus (a lásku ke kávě) v sobě nezapře. S kým jiným tedy expandovat do zahraničí než s usměvavým vůdcem našeho mezinárodního teamu.

roman teuschel    Blog

    Přečtěte si víc

    Přečtěte si o obchodní expanzi na našem blogu.