Menu

Expandujte do Itálie

22 %
DPH
54 %
Podíl
nakupujících
online
EUR
Měna
58
Ease of
doing business
italie expanze

E-Commerce Data

O italské e-commerce

Marketplaces

Marketplaces

Ibs.it
Esselunga.it
Connectedretail.it

Platební metody

Platební metody

Paypal
Kreditní karty
Online Banking

Online Shops

Online Shops

Apple.com/it
it.Shein.com
Amazon.com

Italská ekonomika v kostce

Věděli jste, že...?

Itálie je s více než 60 miliony obyvatel nejlidnatější zemí jižní Evropy. Stejně jako v mnoha dalších evropských zemích má i v Itálii značný tržní podíl Amazon (v roce 2017 dosáhl obratu 1,8 miliardy eur). Maloobchodní prodej přes internet je však v Itálii v mnoha ohledech specifický. Pouze každý druhý Ital například v současné době nakupuje online. Očekává se ale, že podíl obyvatel nakupujících online bude v dalších letech rychle narůstat. Itálie totiž investuje do zvýšení dostupnosti internetu velké peníze.

Při nakupování online navíc Italové upřednostňují italštinu – protože většina Italů neumí anglicky – a přehledné, dobře použitelné stránky. Kromě toho je nejoblíbenější platební metodou PayPal. Webové stránky v anglickém jazyce, které se navíc obtížně ovládají, proto nemají na italském trhu šanci.

O to důležitější je spolupracovat s odborníky na místní trh a rodilými mluvčími, kteří vám v Itálii s expanzí na internet pomohou.

Naši klienti

Sázíme na dlouhodobé vztahy

Kontakt

Roman Teuschel

Roman si svou pozici vydobyl strategickým a byznysovým myšlením i kvalitním vedením kolegů. Optimismus (a lásku ke kávě) v sobě nezapře. S kým jiným tedy expandovat do zahraničí než s usměvavým vůdcem našeho mezinárodního teamu.

roman teuschel    Blog

    Přečtěte si víc

    Přečtěte si o obchodní expanzi na našem blogu.