Menu

Expandujte do Chorvatska

25 %
DPH
69 %
Podíl
nakupujících
online
EUR
Měna
51
Ease of
doing business
expanze chorvatsko

E-Commerce Data

O chorvatské e-commerce

Marketplaces

Marketplaces

A1.hr
Ekupi.hr
Jeftinije.hr

Platební metody

Platební metody

Kreditní karty
Mobiamo
MINT

Online Shops

Online Shops

Ekupi.hr
Zara.com/hr/
Bauhaus.hr

Chorvatská ekonomika v kostce

Věděli jste, že...?

Chorvatsko má necelé 4 miliony obyvatel. Jako člen EU je součástí jednotného evropského trhu a od 1. ledna 2023 zavádí euro, což ještě zjednoduší online obchodování v této zemi.

Největšími hráči na chorvatském trhu jsou Ekupi.hr (66 milionů dolarů tržeb v roce 2021), následují Zara.com a Bauhaus.hr. Kromě toho Chorvaté rádi nakupují u zahraničních společností, jako jsou eBay nebo Amazon (přibližně 40 % chorvatských online zákazníků). Rozšířená je znalost angličtiny, proto mají šanci i anglicky psané internetové obchody. Nejoblíbenější variantou platby je dobírka – abyste byli na chorvatském trhu úspěšní, rozhodně byste měli tento způsob platby nabízet. Stále oblíbenější je také online platební služba PayPal.

Překážkou může být pro internetový prodej v Chorvatsku mnohdy pomalé internetové připojení a nízký průměrný čistý příjem obyvatel, který činí pouze 1 200 eur měsíčně.

Naši klienti

Sázíme na dlouhodobé vztahy

Kontakt

Roman Teuschel

Roman si svou pozici vydobyl strategickým a byznysovým myšlením i kvalitním vedením kolegů. Optimismus (a lásku ke kávě) v sobě nezapře. S kým jiným tedy expandovat do zahraničí než s usměvavým vůdcem našeho mezinárodního teamu.

roman teuschel    Blog

    Přečtěte si víc

    Přečtěte si o obchodní expanzi na našem blogu.