Menu

Instagram feed

Za instagramový feed označujeme uspořádání a celkovou kompozici fotek na instagramovém účtu. Tyto fotografie a videa se zobrazují vaším sledujícím a těm, kteří sledují některý z hashtagů, které používáte ve svém příspěvku.

K obsahu ve vašem instagramovém feedu byste měli přistupovat s vědomím, že příspěvky zde jsou trvalé a nezmizí stejně jako stories během 24h. Pokud jste influencer nebo zde máte firemní profil, dejte si na podobě svého feedu záležet. Zveřejňujte obrázky a videa, která zachycují podstatu toho, čeho se vaše firma snaží dosáhnout. Včasné plánování příspěvků bude vždy fungovat ve váš prospěch.

V poslední době se uspořádání fotek a jejich úpravám přikládá velký význam, neboť ve velkém množství contentu uživatelé i značky potřebují, aby právě jejich profil vynikl. Váš Instagramový feed je jednou z prvních věcí, které návštěvník uvidí, když přistane na vašem profilu. Myslete proto na podobu nejen jednotlivých příspěvků na Instagramu, ale zvažte také jak příspěvky vypadají dohromady, tedy celkový feed profilu.

 

KROK ZA KROKEM:

Jak vizuálně naplánovat svůj Instagram feed a vytvořit si vlastní, soudržnou estetiku?

 

Vyberte si estetiku svého profilu na Instagramu

První věcí, kterou budete chtít udělat, je rozhodnout se o estetice vašeho profilu. Jak vypadají některé z vašich oblíbených profilů? Jsou světlé a vzdušné? Nebo barevné a hravé? Řídí se svým složením nějakým vzorem?Inspirujte se na nich.

 

Vytvořte obsah pro svůj profil

Je dobré zvážit, jak snadno můžete shromáždit obsah, který bude tvořit váš Instagramový profil. Kvalitní fotografie jsou dnes základ a váš obsah by fanoušky rozhodně neměl nudit.

 

Použijte podobné filtry, aby byl váš feed konzistentní

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak vytvořit soudržnou estetiku, je proces úpravy fotografií a videa. Výběr stejného filtru, sady filtrů nebo úprav vám pomůže udržet konzistentní vzhled vašich fotografií.

Na úpravy existuje spousta různých aplikací. My rádi používáme na úpravy fotek do Instagramového feedu například tyto aplikace:

  • Planoly
  • VSCO
  • Unfold
  • Adobe Lightroom

 

Zaměřte se na celkový vzhled Instagram feedu

Bez ohledu na to, jaký styl úprav zvolíte, musíte přemýšlet nad tím, jak budou vaše fotografie na Instagramu vypadat bok po boku. Je důležité vytvořit rovnováhu a zajistit, aby feed nebyl příliš přeplněný.

 

Pokud byste chtěli poradit s prezentací vaší značky na sociální síti Instagram, neváhejte se na nás obrátit.